Pentaklet mbrojtes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pentaklet mbrojtes

Mesazh  Magus prej 03.06.12 1:29

Pentaklet mbrojtes

Kėtu ėshtė njė seri e pentakleve qė mund tė ju ndihmojnė nė mbrojtje kundėr entiteteve negative:avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.339


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pentaklet mbrojtes

Mesazh  Albi4all prej 03.07.13 10:47

e vertet rrethe mbrojtese po si mund ti hedhim keta. Ne secilin rreth duhet te ket nje lloj thirrje te veqant nuk eshte vetem ti vizatosh.
Mund te na paraqesesh edhe hedhen (thirrjen) e ketyre rretheve do te ishte e mirseardhur
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pentaklet mbrojtes

Mesazh  bojko prej 28.08.17 6:50

po , keto pentakle jane interesante, por kemi nevoj per instruksione shtese, sepse nuk dij se si te perdoren apo ka ndonje citat gjate vizatimit ? e sidomos shkronjat hebreike jane te komplikuara
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

79


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi