Treni me lėndė tė rrezikshme vjen nga Serbia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Treni me lėndė tė rrezikshme vjen nga Serbia

Mesazh  Zattoo prej 31.05.12 22:37

Treni i mbushur me lėndė tė rrezikshme vjen nga SerbiaTre ditė mė parė ky tren ka hyrė nė stacionin e Bajzės pa ndaluar nė doganė dhe ka vazhduar rrugėn pėr nė Vorė. Polici i pyetur pėrse nuk ndaloi treni tha se “ka brenda ngarkesė tė rrezikshme me helme dhe kemi urdhėr tė vazhdojė pėr nė Vorė”.

Ēfarė ka tė ngarkuar nė tren, nuk e konfirmon askush. Disa vullnetarė tė mjedisit po kėrkojnė pėr tė nė stacionin e Vorės, pėr tė verifikuar nėse brenda tij vėrtet ka helme apo lėndė tė rrezikshme. Treni fantazėm ėshtė zhdukur dhe nuk jep askush shpjegime. Kėto janė fotot.

Deputeti Taulant Balla deklaron nė komentin qė shoqėron foton se treni
tre ditė mė parė ka hyrė nė stacionin e Bajzės pa ndaluar nė doganė dhe ka vazhduar rrugėn pėr nė Vorė.
“Polici i pyetur pėrse nuk ndaloi treni tha se ,ka brenda ngarkesė tė rrezikshme me helme dhe kemi urdhėr tė vazhdojė pėr nė Vorė”. Ēfarė ka tė ngarkuar nė tren, nuk e konfirmon askush. Disa vullnetarė tė mjedisit po kėrkojnė pėr tė nė stacionin e Vorės, pėr tė verifikuar nėse brenda tij vėrtet ka helme apo lėndė tė rrezikshme. Treni fantazėm ėshtė zhdukur dhe nuk jep askush shpjegime”, thotė Balla.

Ai akuzon kryeministrin Berisha se i ka hapur dritėn jeshile organizatave mafioze tė trafikimit tė lėndėve tė rrezikshme nė Shqipėri.

Gazeta Tema ka dhe njė video tė futjes sė tij nė Shqipėri. A mund tė pėrgjigjet dikush ku ka shkuar ky tren fantazėm?
avatar
Zattoo

698


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi