Nė Shqipėri zyrtarė tė lartė spiunė tė Millosheviqit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nė Shqipėri zyrtarė tė lartė spiunė tė Millosheviqit

Mesazh  Berti69 prej 29.05.12 19:31

Nė Shqipėri kishte zyrtarė tė lartė spiunė tė MillosheviqitTiranė, 29 maj - Ish-kreu i Shėrbimit Informativ Shtetėror, Fatos Klosi, deklaroi dje, pėr gazetėn “SOT”, se Sllobodan Millosheviqi ka rekrutuar me dhjetėra agjentė nė Shqipėri tė niveleve tė ndryshme, deri tek zyrtarėt e lartė.

Duke mos preferuar tė lakojė emra, Fatos Klosi, pohoi gjithashtu se ish-Jugosllavia ka pasur njė potencė tė madhe dhe njė ndikim tė padiskutueshėm nė Ballkan, ēka i ka krijuar mundėsitė pėr tė rekrutuar shumė agjentė.

Ai kėto komente i bėri pas lajmit se ish-presidenti serb Sllobodan Millosheviqi, ka pasur rreth 2100 agjentė nė tė gjithė vendet e Ballkanit, pėrfshirė edhe Shqipėrinė.

“Ish-Jugosllavia ka pasur njė potencė tė madhe dhe njė ndikim tė padiskutueshėm nė Ballkan. Sigurisht qė regjimi i diktatorit tė Serbisė, Sllobodan Millosheviqit, ka pasur agjentė edhe nė Shqipėri. Madje, mund tė them se ishin me dhjetėra.
Duke pasur njė pushtet tė madh ekonomik dhe politik, Millosheviqi ka rekrutuar agjentė nė tė gjitha vendet e Ballkanit, pėrfshi edhe Shqipėrinė.
Sigurisht qė agjentėt e Sllobodan Millosheviqi nė Shqipėri kanė qenė tė niveleve tė ndryshe, pa pėrjashtuar as zyrtarė tė rangut tė lartė.
Shėrbimi Informativ Kombėtar, sot Shėrbimi Informativ i Shtetėror, i ka ndjekur njė pjesė tė kėtyre personave”, theksoi Fatos Klosi.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


499


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Shqipėri zyrtarė tė lartė spiunė tė Millosheviqit

Mesazh  Berti69 prej 29.05.12 19:38

Millosheviqi kishte 2200 agjentė, nė Kosovė 700

Ish-presidenti serb Sllobodan Millosheviq ka pasur nė Ballkan 2200 agjentė, prej tė cilėve mė sė paku 150 kanė qenė nė Maqedoni, tė cilėt kanė punuar pėr Shėrbimin e Sigurimit Shtetėror serb, thuhet nė raportin e forumit, i cili ėshtė mbajtur kėto ditė nė Bruksel, ku ėshtė shqyrtuar roli i ish-shėrbimeve sekrete nė Ballkan, njofton portali bullgar “actualno.com”, transmeton plusinfo.mk.

Nė shtetet ish-jugosllave Millosheviq ka pasur 150 agjentė nė Slloveni, 200 nė Mal tė Zi, 350 nė Bosnjė e Hercėgovinė, 450 nė Kroaci dhe mė sė shumti nė Kosovė, rreth 700 agjentė qė kanė punuar pėr Serbinė.

Millosheviq ka pasur agjentė dhe nė Bullgari, Shqipėri, Greqi, Rumani dhe disa shtete tė evropės lindore dhe qėndrore.

Nė kėtė Forum kanė marrė pjesė ish-agjentė, pėrfaqėsues nga tė gjitha shtetet socialiste, tani vende anėtare tė NATO-s, pėrfaqėsues dhe ekspertė pėr siguri, ku qėllimi kryesor ka qenė tė analizohet puna e ish-sigurimit shtetėror nga viti 1949 deri nė vitin 2010.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


499


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Shqipėri zyrtarė tė lartė spiunė tė Millosheviqit

Mesazh  Fakiri prej 29.05.12 23:59

Nuk ėshtė vetėm e keqja qė i ka pasur,por e keqja ėshtė se i ka akoma shteti sėrb nė shėrbim kėtė farrė tė dreqit...
avatar
Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi