Breivik, urrejtje pėr shqiptarėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Breivik, urrejtje pėr shqiptarėt

Mesazh  Antin prej 25.05.12 22:45


Te gjitha trojet shqiptare janė te pushtuara nga xhihadistet dhe pėrbejnė njė kėrcenim pėr Evropėn. Kėshtu i pėrcakton vrasėsi 32-vjeēar Anders Breivik shqiptaret ne dokumentin e tij prej 1500 faqesh i ngjashėm me projektin Main Kamf te diktatorit me te madh gjerman, Adolf Hitler.
Ne kėtė manifest ne thelb anti-islam nen titullin "Deklarata e pavarėsisė evropiane 2083", Shqipėria pėrcaktohet si njė vend transit pėr eksportimin e fesė islame dhe myslimaneve ne Evropė. "Ne planet e dėbimit te pastrimit te Evropės nga islamiket, trojet shqiptare janė njė zone e rėndėsishme tranziti pėr to", shkruan Breivik. Ne kėtė dokument heroi ynė kombėtar, Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, pėrcaktohet si njė nder nismėtaret e kryqėzatave, por historia i ka bere shqiptaret njerėz te pamėshirshėm dhe te vendosur -- nėnvizon 32-vjeēari. Sipas Breivik, shqiptaret drejtojnė boten e nėndheshme ne Evropė, ndėrsa evidenton kosovaret si pjese e xhihadit islamik global me synim islamizimin e te gjithė popujve te Evropės. Ne kėtė linje ka qene edhe vendimi i tij pėr te mos mbėshtetur qeverinė norvegjeze qe u rendit pėrkrah vendeve te aleancės se Atlantikut Verior pėr sulmet mbi Serbi. Por ekstremizmi i Breivik, arrin deri aty sa thekson se Shqipėria ėshtė njė nder shtetet e cila do te shkatėrrojė edhe NATO-n. Manifesti i Breivik ėshtė njė dokument prej 1500 faqesh, te cilin policia norvegjeze e ka marre tashme nen hetim. Ky Project ka katėr kapituj te titulluar: Rritja e kulturės marksiste, Islamizimi i Evropės, Shpresa dhe Fillimi i ri.
avatar
Antin

Jetoje jeten ashtu si te vjen

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Breivik, urrejtje pėr shqiptarėt

Mesazh  Jon Sh prej 26.05.12 14:35

S'qeka ne rregull ky me duket.
avatar
Jon Sh

72


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ky tipi

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 26.05.12 19:50

ah sikur ta kisha perball do ja percelloja mishin me acid ky norvegjez i mallkuar
avatar
Ushtari i krishtit

418


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi