UFO-t dhe perėndimi i lashtė

Shko poshtė

UFO-t dhe perėndimi i lashtė

Mesazh  Luli prej 25.05.12 20:01

UFO-t dhe perėndimi i lashtė (History Channel)Kur mendojmė perėndimin e lashtė, gjėja e fundit qė na vjen nė mendje ėshtė “Billy the Kind”, tek ndjek njė disk fluturues mbi shkretėtirė. Kishin parė objekte nė qiell, tė cilat nuk mund t’i shpjegonin… Me miliona njerėz nė gjithė botėn, besojnė se nė tė shkuarėn toka ka pritur vizitorė nga kozmosi, madje ata shprehen hapur pėr qeniet jashtėtokėsore, apo tė njohur me gjerė si UFO.

Por, ēfarė do tė ndodhte nėse ishte e vėrtet?

Jashtėtokėsorėt e lashtė, besohet se vėrtet ndihmuan nė formimin e historisė sonė.

Kaubojėt/cowboys dhe autoktonėt e Amerikės, nė Perėndimin e Egėr, vėrtet kishin ardhur nė kontakt me qenie jashtėtokėsore, tė ardhur nga njė vend shumė i largėt.

Madje, kanali i famshėm televiziv, History Channel, i cili shquhet pėr dokumentarėt e tij tė bazuar nė udhėzimet dhe kėshillimet e historianėve, shkencėtarėve, arkeologėve etj, paraqet nė njė dokumentar fakte tronditėse pėr ekzistencėn e jashtėtokėsorėve dhe gjurmėt e teknologjisė sė tyre tė adoptuar dhe nga qenia njerėzore
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi