Pėrbindėshi i Prespės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pėrbindėshi i Prespės

Mesazh  Zattoo prej 21.05.12 13:51

“Kapet” pėrbindėsh nė Prespė i ngjashėm me atė LochnesBBC dhe gazetarja Brida Didie duke marrė shkas nga njė foto e njė ēifti nė liqenin e Prespės, nė tė cilėn duket qartė nė sfond pas tyre “Pėrbindėshi i Prespės” kanė bėrė njė reportazh pėr kėtė fenomen.

Nė foto tregohet njė ēift i po fotografohej me sfond liqenin e bukur tė Prespės dhe peizazhin… magjepsė.Por, ata u befasuan kur lanė filmin, pasi nė fotografi, pas shpinės tyre nė sfondin e fotografisė kishin “kapur” Pėrbindėshin e Prespės, i cili ngjanė me atė Lochnes.

Edhe pse legjendat pėr shumicėn prej nesh nuk janė tė vėrteta apo nuk merren nė konsiderohet, vjen njė moment kur aparati fotografik fokuson atė qė deri dje tė gjithė e konsideronim si fantazi tė sėmur, si njė legjendė tė pa qenė, edhe pse e ardhur nga thellėsia e kohės nga gojėdhėnat e tė parėve dhe pse pėr “ne” ajo pėrbėn njė… apo thėnė ne gjuhėn e popullit “Gjepura”! /BBC/
avatar
Zattoo

692


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pėrbindėshi i Prespės

Mesazh  Jetmira prej 10.09.13 8:34

avatar
Jetmira

768


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi