Cfare me ndodhi duke ecur rruges??!!!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cfare me ndodhi duke ecur rruges??!!!

Mesazh  BloddyRibbon prej 21.05.12 12:33

Kjo teme qe po e hap une eshte nje histori e shkurter qe i ka ndodhur nje njeriu duke ecur!!!

Ne vitin 2002 ne oren 12:00 (ne mesnat) nje imfermjere ka pasur orarin ne te cilen ajo e ka te punoj.......Kur mberiti ne spital verejti se dikush po e ndiqte dhe ajo me vete kishte nje shishe xhami me uje. Ai afrohej shum e me shum por ai dukej si nje pluhur i zeze qe leshonte nje ze te gridhur mori shishen dhe ja perplasi mu ne koke por ai u zhduk.......

Asaj nuk i interesonte per punen e saj dhe shko ne shtepi....... kur hyri ajo ne shtepi menjehere ndezi dritat e gjith shtepis dhe ndezi radjon me ze te larte qe ta hekte frikesimin ndaj asaj gjeje te quditshme...........por si per inati papritmas rymma u ndal ajo kur shiko nga dritarja pa se gjith komshijnt kishin drita sjo sa me shum friksohej aq me shum tek shkallet e shtepise shihte nje ngjyre te zeze shum te erret (si aj pluhuri qe pa jasht) donte te dilte nga ballkoni por nuk mundi sepse ajo vet nga frikesimi i ka mbyllur te gjitha dyertajo e gjuajti ate me gjithqka qe i dilte perpara por nuk funksjononte ajo theu gjamin me nje cop hekuri te briskut qe kishte ne tavoline per ti prere mollet dhe u largu sa ma larg qe mundi dhe shkoi tek nje shoqe e saj...............................

Kur shkoi tek shoqja, viktima e gjese se quditshme nuk mund te merte fryme nga shqetesimi dhe nga lodhja duke vrapuar.........shoqja e pyeti:

-Cfare ke?!?!?!
Ajo i tha:

-Po me ndjek dikush i quditshem

Nje fuqi mbinatyrale e kapi nga mbrapa shoqen e saj!!!!!!!!!!!!!Ajo u rrenqeth sepse po ne ate moment degjoi nje ze te tmerrshem shpejt ajo prap vrapoi me sa fuqi kishte tek nje spiritualiste qe e njihte mamaja e saj...............

Kur mberiti atje ajo i tregoi spiritualistes se cfare ka dhe ajo i tha te vi ne nje dhome te spiritualistes dhe itha ti perserise disa fjale bashk me te si nje termer i madhh i gjith qytetti dridhej dhe pastaj nje drite e madhe shpertheu ne qiell dhe ajo harroi gjithqka qe i ndodhi!!!
avatar
BloddyRibbon

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare me ndodhi duke ecur rruges??!!!

Mesazh  ezenca21 prej 11.07.13 12:40

pa lidhje fare super idjotesi....bravo qe postoni keto lloj gjerash se e beni edhe me te besueshem kete faqe...
avatar
ezenca21

Ajo qe nuk shikojme,eshte realiteti njerezor!

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi