Mistere - VIDEO

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mistere - VIDEO

Mesazh  Neo prej 07.07.08 12:19

Mistere


Perandoria Asetiane

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1464


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Jon prej 06.01.10 0:56

Universi i NjohurEdituar pėr herė tė fundit nga Jon nė 06.02.10 1:17, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Jon

1260


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Estilen prej 08.01.10 8:54


Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Jon prej 06.02.10 0:46

Kur Vibrimi (Dridhja) krijon forma ...

Njė film qė tregon se si zėri mund tė krijoj forma ...

Kėto eksperimente zbulojnė njė sekret tė madh tė natyrės me larmi tė pafundme tė formave qė e kanė origjinėn ... njė dridhje, njė valė!

"Nė fillim ishte fjala" duhet tė kuptohet si "burim ishte dridhja".Kėtu e njėjta pėrvojė por me ujėI njėjti eksperiment po kėsaj radhe me rėrė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Estilen prej 06.02.10 11:36
Dy minj te bardhe ne gare.Nje gare force e shpejtesie.Njeri i manipuluar gjenitikisht,tjetri nje mi i zakonshem.
Kush e fiton garen..?

Garen e fiton fiton heroi yne,qe njeriu e ka shenderruar ne nje supermi.
Mrekullia qendron ne nje enzime(gjen... qe kur mbishprehet ose tejkalohet jep obezitet)metabolizmi qe njeriu e ka shprehur tek miu ne ato pjese qe ai normalisht nuk e ka,ne muskuj.
Perfundimi :
-nje mi qe vrapon shpejt
-nje mi qe jeton gjate
-nje mi qe ha shume por nuk shendoshet
-nje mi qe riprodhohet dhe ne moshe madhore
-nje mi qe sfides se maratones nuk i ndahet dhe ne pragvdekje.
Ky eshte nje supermi,jo vetem se e manipulojme, por sepse doli ashtu si te gjithe njerezit do te deshironin, te pavdekshem, te paplakshem, sportive e aktive dhe shume pjellore.
Pra nje Superman=X-njeri
Ku e kompenson ky mi gjithe kete aktivitet?Kush humbi,ndersa fitoi jetgjatsia?Kush humbi,ndersa u rrit shpejtesia..? Kush u zvoglua, ndersa u rriten distancat e maratones..? kur energjia totale eshte ajo qe ka qene e pandryshuar..?
Per kete nuk ka pergjigje ende..!!!!
A ka njerez te tille, te seleksionuar nga natyra,qe jetojne mes nesh me keto kualitete dhe nuk i kemi vene re...?Njerez qe jetojne gjate, qe nuk mplaken, qe jane sportive e riprodhojne vazhdimisht e pafundesisht..!!!!
Heshtje totale per nje fenomen te tille..!

Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Neo prej 07.02.10 23:13

Ky "krim i dritės" ėshtė filmuar nga Columbus.

Unė nuk kam asnjė ide pėr pėrmasat e kėsaj dukurie tė ēuditshme, por me duket shumė intriguese.

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1464


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Jon prej 09.02.10 22:55

avatar
Jon

1260


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Estilen prej 14.03.10 12:25

Mister.....


Estilen

956


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Neo prej 15.03.10 18:45

Kulla e Djajeve

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1464


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  Lapsi prej 11.06.11 12:41

avatar
Lapsi

151


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shikoni se sa eshte i madh universi

Mesazh  gjinkalla3 prej 07.07.11 17:38

Video shume interesante, Shikoni ne anen e majt te videos tregon sa vjet drite.

avatar
gjinkalla3

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.08.11 2:09

GJIGANDET DHE NJEREZIT HIBRIDE
avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.08.11 2:14

avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Akoma nuk besoni Nibiru eshte ne rrugen e saj ?

Mesazh  maqomaqo3 prej 25.08.11 2:22

ne dhjetor 2012 dicka do te arije ne toke dhe dicka e madhe do ndodhe per njerezimin ,sipas lajmeve me te fundit nje objekt i madh po i afrohet tokes ,nuk dihet me saktesi nese eshte anije kozmike apo dicka tjeter.kjo video ben fjale per planetin Nibiru ,ai eshte duke ju afruar tokes dhe shume ngjarje qe ndodhin ne toke ndodhin si pasoje e afrimit te ketij planeti.
avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  maqomaqo3 prej 07.09.11 2:58

avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

EGJIPTI (FILM DOKUMENTAR )

Mesazh  maqomaqo3 prej 07.09.11 23:35

DOKUMENTAR PER EGJIPTIN NE GJUHEN ITALIANE ,LINKU ME POSHTE
videobb.com od8sLrqn0ByC
avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  maqomaqo3 prej 01.11.11 23:57

avatar
maqomaqo3

230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  lindi1 prej 20.04.12 1:39

Neo shkruajti:Ky "krim i dritės" ėshtė filmuar nga Columbus.

Unė nuk kam asnjė ide pėr pėrmasat e kėsaj dukurie tė ēuditshme, por me duket shumė intriguese.

mund te jet noj mjet metalik qe reflekton driten e djellit .
avatar
lindi1

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  xxxadixxx prej 20.04.12 15:03

lindi1 shkruajti:
mund te jet noj mjet metalik qe reflekton driten e djellit .

Nuk eshte objekt metalik,nga menyra qe leviz duket qarte qe nuk eshte metalik(ose metale qe ne njohim), kjo eshte nje video e xhiruar diten:

avatar
xxxadixxx

185


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mistere - VIDEO

Mesazh  insommia prej 20.04.12 20:38

Permbledhje intersante te gjitha !!
Me beri kurioz ajo drita reflektuse ishte ndonje metal qe reflektonte apo diq tjeter ?
Me duke sikur ishte shkeputur nje copz e metalit qe bije nga lart
avatar
insommia

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi