Ne ēfare gjuhe shkruajti Skenderbeu???

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ne ēfare gjuhe shkruajti Skenderbeu???

Mesazh  besm- prej 02.05.12 22:07

Ne ēfare gjuhe shkruajti Skenderbeu???
avatar
besm-

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne ēfare gjuhe shkruajti Skenderbeu???

Mesazh  Venera1 prej 03.05.12 14:53

Skenderbeu nuk ka qene shkrimtar qe te kete lene shkrime, megjithate mendoj qe nese ka shkruar ndonje dokument ai ka shkruar ne gjuhen turke ne fillim dhe pastaj ne latine.
avatar
Venera1

69


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

latinishten

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 03.05.12 20:08

latinishten ka shkruar sipas historianve
avatar
Ushtari i krishtit

417


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ne ēfare gjuhe shkruajti Skenderbeu???

Mesazh  Fakiri prej 03.05.12 21:06

Sipas historianėve turk (pėrpos asaj latine) thuhet se edhe e ka folur dhe shkruar edhe osmalishtėn e vjetėr qė ėshtė shkruar nė atė kohė me shkronja arab...Pra ka qenė njeri me shumė dhunti duke i njohur kulturat e huaja dhe njė stratek i madhė politiko-ushtarakė pėr atė edhe ishte i sukseshėm gjatė gjithė jetės sė tij...

avatar
Fakiri

1011


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi