Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?

Shko poshtė

Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?

Mesazh  Zattoo prej 02.05.12 10:51

Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?Korēė, 1 maj - Varri 2500-vjeēar i zbuluar nė Korēė, profetik pėr formėn e sotme tė hartės sė Shqipėrisė!

Varri 2500-vjeēar i zbuluar nė Korēė, profetik pėr formėn e sotme tė hartės sė Shqipėrisė!

Ky varr qė ėshtė identik me hartėn e Shqipėrisė sė sotme, ėshtė zbuluar para 7-8 vjetėsh, nė tumėn e Kamenicės (7 km) nė Jug tė qytetit tė Korēės. Varri ėshtė i vjetėr mbi 2500-vjeēar, transmeton albobserver.

Por e veēanta e tij, veē vjetėrisė sė krijimit dhe vlerės historike, sigurisht habi pėrbėn forma e tij!

Gjė qė siē u pėrmend mė sipėr, ėshtė pikė pėr pikė me formėn e hartės sė Shqipėrisė sė sotme zyrtare.

Si mendoni: A ėshtė ky varr shprehje e njė profecie tė kahershme pėr fatin e Shqipėrisė!?
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?

Mesazh  Jon Sh prej 03.05.12 14:24

Jo s ka lidhje fare. Mendoj qe eshte thjesht rastesi.
avatar
Jon Sh

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

rastesi

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 03.05.12 20:15

Jon Sh shkruajti:Jo s ka lidhje fare. Mendoj qe eshte thjesht rastesi.
rastesi ??? mua nuk me duket rastesi sepse harta duket e perpikte
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?

Mesazh  Fakiri prej 03.05.12 20:57

iforti shkruajti:
Jon Sh shkruajti:Jo s ka lidhje fare. Mendoj qe eshte thjesht rastesi.
rastesi ??? mua nuk me duket rastesi sepse harta duket e perpikte

I nderuar ky Shqipėri nuk ėshtė Shqipėri nė plotėkuptimin e fjalės kėtyre 28000 km2 i thuhet Shqipėri Londineze,dhe pa dyshim se kjo hartė edhe mund tė ndryshohet dhe tė bėhet ajo qe ne e quajmė Shqipėri Natyrale dhe kur ti shtohen kėsaj edhe trevat legjitime tė saj ajo nuk do tė duket sikur se po duket sot pėr momentin,dhe do tė duke shumė mė ndryshe kėshtu qė varri nuk duhet tė kuptohet diē profetike dhe as nė atė kohe nuk e ka pasur pamjen e hartės sė shqiptarėve dhe unė uroj dhe punoj me gjithė zemėr qė mos ta ketė edhe nė tė ardhmen pamjen reale tė shtetit shqiptar....


me nderime dhe respekt fakiri
avatar
Fakiri

536


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Harta e Shqipėrisė, e profetizuar 2500 vjet mė parė?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi