Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Gjinkalla prej 28.04.12 8:18

Perderisa poulli qe ata i votoi vuan nga kafshata e gojes,keta politikane nuk dijne as vet se sa pasuri kane.Ketu jane vetem disa nga emrat me te korruptuar,nga politikanet e Kosoves.

10.Ferid Agani- 25 milion euro

9.Bujar Bukoshi- 31 milion euro

8.Jakup Krasniqi- 40 milion euro
7.Albin Kurti-43 milion euro
6.Rame Buja-54 milion euro
5.Fehmi Mujota-56 milion euro
4.Sami Lushtaku-84 milion euro3.Xhavit Haliti-545 milion euro2.Hashim Thaqi-587 milion euro1.Enver Hasani-590 milion euroEdituar pėr herė tė fundit nga Gjinkalla nė 28.04.12 8:58, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Luli prej 28.04.12 8:23

Nuk mjafton vetem te thuhet se jane milionere dhe kane kaq miliona por duhet edhe te arsyetohet burimi i pasurimit te tyre...edhe pse disa mund te jene te verteta disa mendoj se jane shume te fryra...
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

967


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Gjinkalla prej 28.04.12 9:47

Shpresoj qe nje dite tu vie fundi,perveq vdekjes qe do ti kape dua denimin ta shijojne edhe ne kete bote
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  FCB prej 30.05.12 0:10

A ka ndonje argument ma konkret rreth ksaj teme?. Te gjith e dim qe jane te perlyer , dhe te korruptuar , por me intereson me shum te dij rreth pasuris sa jan t'sakta kto shifra ..
avatar
FCB

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  netaa prej 01.06.12 0:48

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mosssssssssssssss gjithe keto, kjo nekupton se keta po na hajn te gjalle shpirtin, te ardhmen, psiqiken, dashurine, familjen, intelektin, personalitetin, ..............
avatar
netaa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Gjinkalla prej 01.06.12 14:27

netaa keto sjane asgje ne krahasim se cfare kane akoma keta kriminele,qe duhet denuar me djegje per se gjalli,por jo njerezit shkojn dhe i shikojne punet e njererzve dhe si shikojne keta gjak piresa
avatar
Gjinkalla

308


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  ushtaridardan prej 12.06.12 18:20

nuk mendoj bash qekaq qe vjedhin,Miliona po,por jo aq shuma te medha.
avatar
ushtaridardan

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Keto shifra jana aq qesharake dhe te dhimshme

Mesazh  Aperion prej 13.08.12 3:32

Keto shifra te cekura nga autori i temes jane qesharake dhe te paverteta, pasi personi duke u bazuar vetem ne emcionet e tij dhe ne asgje tjeter i ka shkruar keto shifra prej milioneshe. Nuk eshte esenca ketu por tjeter kund psh PSE Fatmir Limja nuk figuron ne kete liste kur dihet mirefilli se ai ka disa milioneshe ne xhep nga tenderat etj, madje la edhe shume lokale si hotele,objekte,restaurante ne Prizren.
avatar
Aperion

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  gjinkallushe prej 21.08.12 23:58

Pse a mos i ki diqka,ktu najnjonin dhe pot pengon? Duhet met ardh marre
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Aperion prej 22.08.12 3:03

gjinkallushe, personalisht nuk e njoh askend ne kete list perpos neper gazeta e ne TV qe i njoh, dhe nuk jam duke i mbrojte keta mafioze tė cilėt janė tė korruptuar. Por ajo qka unė desha tė them ėshtė qė tė bazohemi nė arsyen dhe logjikėn pra tė luftojmė me fakte dhe me laps, SEPSE vetėm kėshtu unė mendoj se mund ta mposhtim armikun e popullit qė ėshtė zyrtarėt e korruptuar dhe mafioz. Tė dashur armiku nuk luftohet duke i shkruar disa shifra milioneshe e duke i qitė fotografitė e disa prej tė korruptuar nė kėtė pikė ėshtė diskriminim pasi vetėm disa persona janė tėetiketuar kėtu kur dihet mirėfilli se lista e personave publik tė korruptuar nė Kosovė ėshtė me mijė rreshta ska koment. ARMIKU LUFTOHET ME LOGJIKĖ DHE JO ME EMOCIONE.
avatar
Aperion

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  gjinkallushe prej 23.08.12 2:34

keto shifra te sakta jon,bile qe nji vjet,jon ba miliardera deri tash,mos harro sa ma te varfra shtetet aq ma te pasur qeveritaret
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  Aperion prej 23.08.12 19:01

gjinkallushe, une pajtohem me ty vetem ne nje pike ketu se sa me i varfe shteti(poppuli) aq me te pasur politikanet dhe zyrtaret shtetrore.
Por di pak dole prej temes sepse fjala ishte per shifrat dhe menyren qe e ki zgjedh per ti demaskuar zyrtaret shtetrore. Pra ti ke zgjedh menyren analfabetike te luftimit me te keqen, kjo i bi sikur ne betej kur armiku eshte i armatosur deri ne dhemb kurse ti lufton me shkop(pop.shtag). Une te kidah propozu qe nese don mi demasku vertete keta njerez duhet te gjurmosh ne jeten e tyre private dhe publike dhe te degjosh thashetheme te te afermeve te politikaneve apo te marresh nje Aparat digjital qe mund ta blesh ne qdo dyqan sot dhe te fotografosh veturat e tyre, shtepite, vilat,lokalet,bizneset dhe pastaj me ndihem e nje miku qe eshte ekonomist te ja nxjerresh vleren e perafert te pasurise duke u mbeshtete ne fotografi dhe ne qmimet se sa kushtojne psh materialet veturat etj. ose tjetra te gjurmosh per ndonje dokument inqizim apo foto private qe vertetojne se keta zyrtare vertete jane mafioz.

Kurse teorite e tua per demaskim te zyrtareve jane kryekeput HIPOTETIKE te pabazuara ne ndonje element apo fakt, dhe me shume shprehin ate anen tende subjektive dhe shpirterore se sa realiste dhe me siguri ke probleme financiare ne jeten tende apo probleme tjera personale dhe ti e ke zgjedhe qe ta fajesosh dike "koke turku" per problemet e tua.

Une personalisht jetoj dhe punoj ne Kosove kryesisht me biznes dhe punoj ne disa kompani te punes menaxheriale dhe financiare dhe e njoh teper mire gjendjen ekonomike,sociale,psikologjike te poppullit dhe biznesit por edhe te politikes. personalisht di per shume biznese te zyrtareve publik se kush qendron prapa apo per dallaveret por une kam tjeter medote te luftimit me te keqen.
edhe lufta ka rregulla mos harroni

ju pershendes
avatar
Aperion

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Personalitet me te korruptuara ne Kosove

Mesazh  gjinkallushe prej 24.08.12 15:06

smerrna me ty se po shihet qe e ke diqka kta hajnat.Po friksoju All-ahut se duhesh me dit qe nje dit ke me cof ti edhe ata tjert.Qka doni mi than All-ahut kur ti dilni perpara.Tung
avatar
gjinkallushe

Jam teper xheloze

54


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi