2-vjeēari qė hipnotizon gjarpėrinjtė

Shko poshtė

2-vjeēari qė hipnotizon gjarpėrinjtė

Mesazh  Odin prej 27.04.12 20:19

2-vjeēari qė hipnotizon gjarpėrinjtėNjė fėmijė 2-vjeēar indian ka mėsuar se si tė hipnotizojė gjarpėrinjtė. India ėshtė e njohur pėr traditėn qė ka me hipnotizimin e kobrave vdekjeprurėse dhe ky fėmijė duket se e ka filluar shumė shpejt karrierėn.

Pėr shekuj me radhė burrat indianė me anė tė melodive bėjnė qė gjarpėrinjtė tė “kėrcejnė” pėrballė tyre. Pėr shumė kohė ky zanat ishte edhe njė mėnyrė e mirė pėr tė grumbulluar para, por tashmė kjo “industri” po lufton pėr mbijetesė pėr shkak tė miratimit tė ligjeve pėr mbrojtjen e kafshėve.

Vogėlushi po mėson nga gjyshi i tij 65-vjeēar edhe pse kjo gjė tashmė ėshtė e paligjshme dhe i moshuari rrezikon burgun. Ligji nuk lejon qė kafshėt e egra tė pėrdoren pėr qėllime fitimi apo tė kthehen nė kafshė shtėpiake.

Gjyshi shprehet: “Unė i kam mėsuar tė gjithė fėmijėt e mi qė tė hipnotizojnė gjarpėrinjtė. Kėtė gjė do tė bėj edhe me nipėrit e mbesat. Fitonim shumė para me kėtė punė, por edhe pse tani nuk mund ta bėjmė mė unė dua qė ta vazhdoj trashėgiminė qė mė kanė lėnė tė parėt e mi.”
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi