Alien-Gri (marre nga KGB-ja)

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Alien-Gri (marre nga KGB-ja)

Mesazh  xxxadixxx prej 26.04.12 1:04

Kjo video eshte marre nga arkivat TOP-SECRET te KGB-S (Agjensia Ruse e Spiunazhit).

Nga kontakti i parė nė vitin 1942, njė seri vizitash diplomatike pėr tė diskutuar ēėshtjet e interesit tė pėrbashkėt ishin planifikuar.
Sipas traktatit tė 23/04, kėto takime do tė bėhen nė fshehtėsi, njė numėr i kufizuar i agjentėve tė veēante do tė shoqėrojnė vizitorėt dhe ata do tė takohen vetem me zyrtarė tė rangut tė lartė.
Sipas dokumentit 072 E /, nė takimin e 1961 ka pasur njė incident qė pėrfshiu 3 subjekte,pėr shkak tė shkeljes sė marrėveshjes nga ana e oficerėve nė bazėn ushtarake, kur ata zbuluan se ardhja e tyre ishte incizuar me njė pajisje tė fshehur pa pėlqimin e tyre.
Sipas traktatit tė 23/04, takimet do tė jenė konfidenciale dhe tė filmuar apo duke marrė fotografitė nuk do tė lejohet.

Pas incidentit, traktati u rishikua. ...

avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi