Alien tė vėrtetė

Shko poshtė

Alien tė vėrtetė

Mesazh  Odin prej 25.04.12 21:40

Alien tė vėrtetė

Nė janar tė vitit 1974 njė objekt i paidentifikuar fluturues (UFO) ra nė malet e Andeve tė Perusė. Autoritetet ushtarake e mohojnė kėtė ndodhi, por disa njerėz ishin aty para tyre dhe morėn diēka shumė tė vlefshme ..... njė humanoid (Alien). Ēfarė ju shihini kėtu ėshtė trupi i vdekur i njė jashtėtokėsori qė ishte mbajtur i konservuar mbi 33 vjet.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  Gjinkalla prej 26.04.12 15:25

une mendoj qe alienet nuk egzistojne
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po ti

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 26.04.12 19:26

Gjinkalla shkruajti:une mendoj qe alienet nuk egzistojne
po ti si person a egziston
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  Gjinkalla prej 27.04.12 8:27

Po une egzistoj,pra nuk jam e pa dukshme dhe e mistershme,mua me shohin te gjithe,une jetoj,kontaktoje me njerez,thjeshte jetoj ne nje bote reale.Kurse alienet jane thjeshte nje konspiracion sa per ti bere njerezit te mos besojne ne zot
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  ijj prej 08.08.13 16:21

egzistenca e alieneve nuk e mohon egzistencen e ZOTIT e nderuar!
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

........

Mesazh  Devi prej 10.08.13 19:34

universi eshte kaq gjigand sa fantazia njerezore duket eshte shume pak per tu marre ne konsiderate. mendimi im modest eshte qe nga momenti qe qenia njerezore akoma nuk ka aritur te kuptoje egzistencen e vet dimensionet e tjera gjithashtu lenden e erret qe perben 94% te universit, nuk ka si te jete e afte te kuptoje nqs ka apo jo jete ne univers. por nqs duam te mbeshtetemi tek logjika e sotme me aq sa kemi aritur te shofim, nepermjet sateliteve qe nasa ka leshuar ne hapesire ne gjithe keto galaksi qe egsistojne pervec galaksise tone me triliarda yje edhe me miliona hena edhe me qindra mijera planete nder to mua do me dukej shume e cuditshme po te mos egzistonte jeta atje tej. dmth eshte aq primitiv edhe egoist mendimi apo ideja qe ne jemi te vetmit qenie ne gjithe kete moster qe quhet univers saqe saqe edhe neandertalet do te qeshnin me kete besim ahaha.. jeta jashte planetit tone ka 99.9% mundesi te egzistoje eshte thjesht pune kohe kur njeriu do te mesoje te bashkejetoje me krijesa te tjera jo te lindura ne kete planet. raca njerezore me shpejt sec e mendojne shume njerez sot do te jete e deturuar te largohet prej ketij planeti per arsye te ndryshme, dhe gjate udhetimit do te kemi shansin te shofim dhe te kuptojme se sa primitive kemi qene para pak vitesh.. nuk po e zgjas me se sa do te flas prap pak eshte..
avatar
Devi

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  Flavius prej 15.08.13 23:02

avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  arusha85 prej 31.08.13 23:40

kete mendim kam dhe un
avatar
arusha85

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  aqua prej 01.09.13 0:26

Devi shkruajti:universi eshte kaq gjigand sa fantazia njerezore duket eshte shume pak per tu marre ne konsiderate. mendimi im modest eshte qe nga momenti qe qenia njerezore akoma nuk ka aritur te kuptoje egzistencen e vet dimensionet e tjera gjithashtu lenden e erret qe perben 94% te universit, nuk ka si te jete e afte te kuptoje nqs ka apo jo jete ne univers. por nqs duam te mbeshtetemi tek logjika e sotme me aq sa kemi aritur te shofim, nepermjet sateliteve qe nasa ka leshuar ne hapesire ne gjithe keto galaksi qe egsistojne pervec galaksise tone me triliarda yje edhe me miliona hena edhe me qindra mijera planete nder to mua do me dukej shume e cuditshme po te mos egzistonte jeta atje tej. dmth eshte aq primitiv edhe egoist mendimi apo ideja qe ne jemi te vetmit qenie ne gjithe kete moster qe quhet univers saqe saqe edhe neandertalet do te qeshnin me kete besim ahaha.. jeta jashte planetit tone ka 99.9% mundesi te egzistoje eshte thjesht pune kohe kur njeriu do te mesoje te bashkejetoje me krijesa te tjera jo te lindura ne kete planet. raca njerezore me shpejt sec e mendojne shume njerez sot do te jete e deturuar te largohet prej ketij planeti per arsye te ndryshme, dhe gjate udhetimit do te kemi shansin te shofim dhe te kuptojme  se sa primitive kemi qene para pak vitesh.. nuk po e zgjas me se sa do te flas prap pak eshte..
Luan halo reach ti ?
avatar
aqua

The way we trawel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Alien tė vėrtetė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi