Banka gjenetike e Apokalipsit

Shko poshtė

Banka gjenetike e Apokalipsit

Mesazh  Luli prej 09.04.12 1:02

Bunker nė Norvegji, banka gjenetike e Apokalipsit dhe letra e politikanit norvegjez mbi 2012Norvegjia ka filluar furnizimin me ushqime dhe fara nė Svalbard. Zona e Svalbard ėshtė e njėjta ku familja Rockefeller ka pėrfunduar ndėrtimin e njė baze nėntokėsore (private). Nė ishullin e Spitsbergen, arkipelagu i izoluar i Svalbard, ėshtė pranė pėrfundimit.

Aty mund tė mbahen farėrat e tre milionė varieteteve tė ndryshme tė bimėve nga e gjithė bota. Njė "bankė" e gdhendur nė granit, mbyllur nga dy dyer me sensorė lėvizės, detektorė me mure betoni tė pėrforcuar njė metėr tė trasha. Tė gjithė sektorėt janė tė lidhura nėpėrmjet tuneleve me njė komunikim binar pėr makina qė mund tė kalojnė nga njė vend nė tjetrin. Dyer tė mėdha ndajnė sektorėt.

Le tė shohim se ēfarė shkruan njė politikan norvegjez qė preferon tė mbetet anonim, letra e tė cilit qarkullon nė internet: "Do tė shpėtojė vetėm njė pjesė e elitės sė pushtetit dhe ata qė ende mund tė krijojnė ose tė ndėrtojnė: mjekė, shkencėtarė dhe kėshtu me radhė. Sa pėr mua, e di qė do largohem para 2012 pėr nė Mosjoen, ku gjendet njė bazė ushtarake ndarė nė sektorė, tė kuq, blu dhe jeshil. Strehimi ėshtė ndėrtuar kohė mė parė.

Njerėzit tė cilėt do tė mbeten nė sipėrfaqe do tė vdesin sė bashku me gjithė tė tjerėt, dhe nuk do tė marrin ndonjė ndihmė. Plani ėshtė qė 2 milionė norvegjezė tė shpėtojnė, kjo do tė thotė se 2.600.000 do tė zhduken nė natė mos ditur se ēfarė tė bėjnė”. (Letrėn e zgjeruar e lexoni mė poshtė)

Bill Gates, Rockefeller dhe gjigantėt e OMGJ dinė diēka qė ne nuk e dimė?


Bill Gates, themeluesi i Microsoft, nė moshėn 20 vjeēare, ndėrkohė qė ishte ende student themeloi Microsoft. Nė vitin 1995 Forbes e shpalli njeriu mė i pasur nė botė, si aksioneri mė i madh i Microsoft, njė kompani e cila ėshtė bėrė njė monopol de facto nė sistemet e software pėr PC.

Nė kėtė ishull Bill Gates ėshtė duke investuar dhjetėra miliona tė tij sė bashku me tė tjerė: Fondacionin Rockefeller, Monsanto, fondacionin Syngenta Corporation dhe qeverinė norvegjeze, nė atė qė quhet "banka gjenetike e Apokalipsit". Emri zyrtar i projektit ėshtė Svalbard Global Seed Vault nė ishullin e Spitsbergen.

Letra e politikanit norvegjez:

"Unė jam njė politikan norvegjez. Dua tė flas pėr gjėra tė vėshtira qė po ndodhin nga viti 2008 nė vitin 2012. Qeveria norvegjeze po ndėrton bazat tė nėndheshme dhe bunkerė nė numėr gjithnjė e nė rritje. Izraeli dhe shumė vende tė tjera janė duke bėrė tė njėjtėn gjė.

Kur pyeta pėr shpjegime, ata thjesht u pėrgjigjėn: "pėr tė mbrojtur popullin norvegjez”. Unė gjithashtu pyeta kur ata mendonin se do tė pėrfundojė puna dhe pėrgjigja ishte “para 2011”.

Dėshmi e asaj qė unė jam duke thėnė ėshtė nė fotot qė mė kanė dėrguar mua vetė dhe tė gjithė kryeministrave qė unė kam takuar. Ata dinė ēdo gjė qė do tė ndodhė, por absolutisht nuk duan tė japin alarmin ose tė krijojnė panik nė masė. Planeti X po vjen, dhe Norvegjia ka filluar me sigurimin e ushqimit dhe fara nė Svalbard dhe nė Artikun e Veriut me ndihmėn e Shteteve tė Bashkuara dhe Bashkimit Evropian.

Do tė shpėtojė vetėm njė pjesė e elitės sė pushtetit dhe ata qė ende mund tė krijojnė ose tė ndėrtojnė, si: mjekė, shkencėtarė dhe kėshtu me radhė. Sa pėr mua, e di qė do largohem para 2012 pėr nė Mosjoen, ku gjendet njė bazė ushtarake ndarė nė sektorė, tė kuq, blu dhe jeshil. Strehimi ėshtė ndėrtuar kohė mė parė.

Njerėzit tė cilėt do tė mbeten nė sipėrfaqe do tė vdesin sė bashku me gjithė tė tjerėt, dhe nuk do tė marrin ndonjė ndihmė. Plani ėshtė qė 2 milionė norvegjezė tė shpėtojnė, kjo do tė thotė se 2.600.000 do tė zhduken nė natė mos ditur se ēfarė tė bėjnė.

Unė jam shumė i trishtuar, unė shpesh e gjej veten duke qarė sė bashku me tė tjerė qė e dinė, shumė njerėz do tė dėgjojnė tė vėrtetėn shumė vonė dhe se gjithēka do tė pėrfundojė pėr ta.

Ėshtė qė nga viti 1983 qė liderėt thonė vetėm gėnjeshtra, tė gjithė ata janė tė vetėdijshėm se ēfarė po ndodh nė Norvegji, por pak janė qė flasin hapur, ata janė shumė tė frikėsuar pėr humbjen e NOAH 12 railcar qė qė do ti ēojė ato nė arka (strehime), duke i mundėsuar atyre sigurinė.

Nėse dikush do tė flasė, do tė vdesė. Unė nuk jam i shqetėsuar pėr veten, raca njerėzore duhet tė mbijetojė, speciet duhet tė mbijetojnė. Njerėzit duhet tė dinė. Tė gjitha qeveritė janė tė vetėdijshme pėr situatėn dhe ēfarė do tė ndodhė.

Pėr njerėzit qė duan tė pėrpiqen pėr tė shpėtuar, unė sugjeroj qė tė lėvizin nė vende tė larta, pėr tė gjetur guva apo shpella ku ju mund tė vendosni rezerva ushqimore pėr tė paktėn pesė vjet, ushqim tė konservuar dhe ujė qė zgjat pėr njė kohė.

Pėr ata qė mund ta pėrballojnė ju sugjeroj gjithashtu pilula kundėr rrezatimit dhe kostume hapėsire. Mund qė Zoti tė na ndihmojė tė gjithėve ... por unė e di, qė Perėndia nuk do tė na ndihmojė... Krijoni grupe pėr tė mbijetuar dhe pėr tė gjetur njė vend qė tė jetė nė gjendje pėr t’ju shpėtuar.

Po shikoj: ata po ndėrtojnė baza te nėndheshme dhe bunkerėve kudo. Hapni sytė njerėz! Pyetni qeveritė se ēfarė po ndėrtojmė, ata do tė thonė se ato janė vetėm pėr ruajtjen e ushqimit; ju bėjnė tė verbėr me tė gjitha gėnjeshtrat e tyre.

Shenjat e pranisė sė alienėve janė gjithashtu kėtu dhe unė shpesh shoh se politikanėt norvegjezė nuk janė ato qė thonė se janė. Ėshtė si tė ishin tė kontrolluar nė ēdo mendim ... Mos harroni se kush do tė jetė nė zonat e qytetit nė vitin 2012 do tė jetė jetė i parė qė do tė vdesė.

Mė vonė, ushtria do tė shpėtojė tė mbijetuarit, armėt do tė rivendosin rendin nė rast se do tė kishte rezistencėn mė tė vogėl. Njerėzit e zakonshėm nuk do dinė asgjė deri nė fund, pasi qeveria nuk dėshiron tė krijojė panik masiv.

Ēdo gjė do tė ndodhė nė heshtje dhe qeveritarėt thjesht do tė zhduken. Unė po ju them kėtė: mos lėvizni tė qetė gjatė natės, merrni masa pėr tė shpėtuar veten dhe familjen tuaj. Anėtarėsoni tė tjerė, punoni sė bashku pėr tė gjetur zgjidhje pėr ēdo problem qė duhet tė pėrballeni".

burimi:
Noa.al
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Banka gjenetike e Apokalipsit

Mesazh  insommia prej 11.04.12 22:42

Pershendetje.

Ne radhe te pare uroje te mos ndodhe nje gje e tille.Dhe e dyta e kesaj gjeje pash qe kishe cekur edhe planetin X qe eshte po thuajse me permasa te medha sa Jupiterni.
Dhe nese bejme me krahsim me plantetin tone me ate te planetit X eshte po thuaj sa 3-4 here me i madhe se planeti yne.
Munde qe te shpjegosh me detajisht per planetin X. Une u habita per faktin se nuk pash as nje lloje lajmi ne lidhje me planetin X ne linkun e NASA-s me qe eshte duke hyre ne nje debate aq te ashper nga shkenctare dhe analiste te ndryshme ne emsione te ndryshme po pse jo ne faqen krysore ne NASA-s
Eshte arsyja te mos krijone panik ndaje popullates apo ndonje alternative tjeter.
Me qe tema qenka hapur tash me dua qe te informohem pak me teper ne lidhje me kete
te pergozoje ne lidhje me temen qe ke hapur do beje te pamunderen qe te informohem.
Me qe kam teper pak informacione do bej kerkime ne forume te ndryshme ne lidhje me kete
se jam kurioze ta dije prandaj them

avatar
insommia

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi