Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  alberina prej 08.04.12 19:52

Isha duke par ander gjarperinjet me gjuheshin po i mbysjaa., me pas me dilnin ne qdo qoshe te shpis dilteee gjarpri po apet i mbysjaa me pas luftova me nje krkodil i cili pasi e mbytaa shperthehu i terri ne gjak dhe perfunduan gjarperinjet mirpo ata gjarperinjjjj mirnin pjes edhe halla gjyshi dhe wllau te cilet i kam te wetmit nga familjaa ma shpjegonii pse notoja mbi at krokodil dhe pse e mbyta pse mu shfaq me pas nje qels qe hapja dyer? pres pergjigje????
avatar
alberina

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

edhe un kam par enderr

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.04.12 20:01

kam par nje her ne enderr sikur qeni im Riku erdhi edhe me kafshoi pas nje perleshje te tmerrshme un arrita ta hidhja pertoke rikun por riku nuk u terhoq perkundrazi ai erdhi perfitoi nga rasti kur un isha ne gjume edhe me masakroi por un arrita te zgjohesha pastaj thirra lesin qenin e komshise ishte lesi ai qe me shpetoi nga vdekja nuk e di se cfar kuptimi ka kjo enderr por dua te ma shpjegoj dikush ahahahhahahahahahhhahahahahahhah
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  alberina prej 08.04.12 20:03

nuk e mar si homorr ket pergjigje si te kontaktoj me elizen te me ndihmojjjjjjjjjjj dr po qmendem nga kjo enderr e gjith jeta me shkoj terss
avatar
alberina

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

fdfdf

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.04.12 20:05

alberina shkruajti:nuk e mar si homorr ket pergjigje si te kontaktoj me elizen te me ndihmojjjjjjjjjjj dr po qmendem nga kjo enderr e gjith jeta me shkoj terss
mundohu ta gjesh pra miken tende qe te shpjegoj endrren te uroj cdo te mire tung
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  alberina prej 08.04.12 20:07

me ndimoh ti8 e sdi si te kontaktoj me moderatoret te lutemmmm
avatar
alberina

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk e di te betohem

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.04.12 20:07

alberina shkruajti:me ndimoh ti8 e sdi si te kontaktoj me moderatoret te lutemmmm
nuk e di te betohem mbase nuk eshte online
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  alberina prej 08.04.12 20:10

ska gje me kesh se te jesh jetimmm
avatar
alberina

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po e di

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.04.12 20:11

alberina shkruajti:ska gje me kesh se te jesh jetimmm
jetimet jane fatkeqesi e kesaj bote me dhimbsen shume
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  alberina prej 08.04.12 20:12

un dua t ekem mamin e babib te ma shpjegojn endrennnn pse aq shum wuajjjj :'(
avatar
alberina

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.04.12 20:14

alberina shkruajti:un dua t ekem mamin e babib te ma shpjegojn endrennnn pse aq shum wuajjjj :'(
ketu nuk te ndimon njeri ?????????????
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje shpjegim per enderr, me ndihmoni

Mesazh  xxxadixxx prej 18.04.12 16:57

alberina shkruajti:Isha duke par ander gjarperinjet me gjuheshin po i mbysjaa., me pas me dilnin ne qdo qoshe te shpis dilteee gjarpri po apet i mbysjaa me pas luftova me nje krkodil i cili pasi e mbytaa shperthehu i terri ne gjak dhe perfunduan gjarperinjet mirpo ata gjarperinjjjj mirnin pjes edhe halla gjyshi dhe wllau te cilet i kam te wetmit nga familjaa ma shpjegonii pse notoja mbi at krokodil dhe pse e mbyta pse mu shfaq me pas nje qels qe hapja dyer? pres pergjigje????

Gjarperinjte ne enderr shihet si njė parandjenjė e keqe mgjth njė gjarpėr mund tė jetė gjithashtu njė shenjė e reformimit, ndryshimit dhe rilindje pėr shkak tė aftėsisė qe ka qe te nderruar lekuren
*Nese ne enderr ndjehesh i kercenuar nga nje gjarper kjo tregon se ne jeten e vėrtetė ju keni njė armik te keq qė ėshtė duke punuar kundėr jush, ajo gjithashtu paralajmėron dėm trupor nga njė armik.
* Nėse ne enderrmerr nje pickim nga gjarpri ju do tė dorėzoheni ndaj influencave tė keqija, dhe armiqtė do tė dėmtojmė biznesin tuaj.
*Te shohesh shumė gjarpėrinj nė njė gropė ėshtė konsideruar tė jetė njė parandjenjė e keqe nė dashuri ose ne biznes. * Nė qoftė se nė ėndėrr ju e vrisni gjarprin kėrcėnues kjo tregon se ju do tė kapėrceni kundėrshtarin tuaj dhe tė fitoni kundra armiqve tuaj
* Tė ecish sipėr tyre, ju do tė jetoni me frikėn e vazhdueshme tė sėmundjes, dhe personat egoist do tė pėrpiqet te zene vendin tuaj
* Te shikosh gjarperinj te vegjel tregon se ju do tė argėtoni persona me mikpritje tuaj miqėsore dhe ata fshehtėsisht do tju ju diskreditojne dhe do synojne te permbysin prespektivat tuaja nė rritje.
*Nese gjarperinjte kafshojne njerez te tjere kjo tregon se miqte tuaj do te kritikohen nga ju.
*Nese sheh fėmijėt duke luajtur me gjarperinjte, mund tė ngatėrrohesh pėr tė dalluar miqtė tuaj nga armiqtė tuaj
avatar
xxxadixxx

172


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi