„Maska nga Varri“

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

„Maska nga Varri“

Mesazh  “HORIZON” prej 07.04.12 16:27Ishte dite e shtune kur une dhe shoket e mij dolem te lozim basketball, pasin luajtum basketball vendosem qe te shkojm tek shtepia ime afer liqenit Bondenze(zvicer) (Ne ate shtepi kishte kohe qe nuk kisha hyr me familjen time dhe mund te themi se ishte nje shtepi e shuar).

Afer shtepise (rreth 20-30 metra) ishin varrezat. Ishim me te vertet te lodhur dhe vendosem qe te flinim aty. Rreth ores 2*30 shoku im Clarciö(Klarkio) i degjoj disa zhurma dhe na zgjoi te gjitheve nga gjumi, une isha me te vertet i pergjumur.

Clarciö na tregoj se kishte degjuar disa zhurma rrenqethese, duke therritur emrat tan. Hapem dritaren per te shikuar se qfar ka, Gardi ishte i mbushur plot me maska qe dukej qart vinin nga Varrezat. Menjeher u bem gati dhe dolem jasht une me shoket e mij.

Ne mes te nates ecem udhes dhe shkuam deri tek shtepia e shokut tim Migąlit e cila ishte pothuajse me afer. Ajo nate nuk mund te harrohet leht.


°HORIZON°
avatar
“HORIZON”

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

i nderuar

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.04.12 19:13

a ka ndodhur vertet kjo histori ?????
avatar
Ushtari i krishtit

332


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: „Maska nga Varri“

Mesazh  lutfi prej 07.04.12 20:04

ne filma i kam pare kto maska por sedi a ka ndodh me te vertet por mundet si student ne prishtine ka existu nje shtepi ku thonin naten hapeshin vet dritaret degjoheshin zera te quditshme etj ju pershendes te gjitheve
avatar
lutfi

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ah ok

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.04.12 20:09

lutfi shkruajti:ne filma i kam pare kto maska por sedi a ka ndodh me te vertet por mundet si student ne prishtine ka existu nje shtepi ku thonin naten hapeshin vet dritaret degjoheshin zera te quditshme etj ju pershendes te gjitheve
rrofsh
avatar
Ushtari i krishtit

332


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: „Maska nga Varri“

Mesazh  “HORIZON” prej 07.04.12 20:26

iforti shkruajti:a ka ndodhur vertet kjo histori ?????


| PO ME KA NDODHUR MUA PER KETE ARSYE E PUBLIKOVA |
avatar
“HORIZON”

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: „Maska nga Varri“

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi