Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Shko poshtė

Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  wolf27 prej 05.04.12 22:13

Cila do te ishte gjeja e pare qe do te benit si nje i mbijetuar pas nje katastrofe qe fshin gjithcka nga faqja e dheut ?????
avatar
wolf27

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  unaza10 prej 05.04.12 22:36

Do kerkoja te dashurit e mi, nqs do ishin me mua atehere do isha shume e lumtur ne te kundert do preferoja me mire te mos isha e mbijetuar...
avatar
unaza10

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  TheblodyalbozPR prej 06.04.12 1:05

Do te mundohesha ta mbaj veten te qet dhe te jem i gatshem per qdo rast te papritshem te jem i pergaditur psiqikisht dhe fizikisht dhe ende me shum dota kisha shtuar besimin ne ZOT, sepse ai eshte qe fal , qe denon , qe meshiron , qe ndihmon .Si e mira si e keqja vijn nga ai dhe jan vetem prove nga Zoti se qka veprojm ne ato situata dhe se sa e madhe eshte dashurija per te dhe sa e sinqert prandaj dota kisha qetesuar veten dhe jo te bej panik por isha pergaditur per qdo send per qdo ndodhi duke ju falenderuar gjithmon Zotit per kursimin e jetes time nga vdekja tragjike katastrofale.
avatar
TheblodyalbozPR

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  wolf27 prej 06.04.12 21:08

TheblodyalbozPR shkruajti:Do te mundohesha ta mbaj veten te qet dhe te jem i gatshem per qdo rast te papritshem te jem i pergaditur psiqikisht dhe fizikisht dhe ende me shum dota kisha shtuar besimin ne ZOT, sepse ai eshte qe fal , qe denon , qe meshiron , qe ndihmon .Si e mira si e keqja vijn nga ai dhe jan vetem prove nga Zoti se qka veprojm ne ato situata dhe se sa e madhe eshte dashurija per te dhe sa e sinqert prandaj dota kisha qetesuar veten dhe jo te bej panik por isha pergaditur per qdo send per qdo ndodhi duke ju falenderuar gjithmon Zotit per kursimin e jetes time nga vdekja tragjike katastrofale.
nuk e di por mbase eshte pershtypja ime qe kjo toke paska nje cikel te mbyllur dhe gjithmone perfundon ne nje katastrofe. Duke u nisur nga zbulimet arkeologjike dhe shkrime te lashta njerezimi ka kaluar shume katastrofa dhe gjithcka ka nisur nga fillimi. Zbulimet e fundit tregojne qe kane gjetur mekanizma 500 mije vjecare per mos te folur pastaj per biblen ,shkrimet sumere dhe indianet e lashte qe mundeshin te udhetonin ne yje,nuk dua te bej panik por nuk me pelqen heshtja e qeverive boterore dhe grumbullimi i ushqimeve nen toke do te thote dicka qe na pret. dhe nuk besoj se do te jete e mire. Interesante eshte fakti qe shumica e te mbijetuarve i kane lene shkrimet ne gur dhe nuk u ka dale jeta per te skalitur dhe per te shumuar rracen njerezore.
avatar
wolf27

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  TheblodyalbozPR prej 06.04.12 21:42

wolf27 shkruajti:nuk e di por mbase eshte pershtypja ime qe kjo toke paska nje cikel te mbyllur dhe gjithmone perfundon ne nje katastrofe. Duke u nisur nga zbulimet arkeologjike dhe shkrime te lashta njerezimi ka kaluar shume katastrofa dhe gjithcka ka nisur nga fillimi. Zbulimet e fundit tregojne qe kane gjetur mekanizma 500 mije vjecare per mos te folur pastaj per biblen ,shkrimet sumere dhe indianet e lashte qe mundeshin te udhetonin ne yje,nuk dua te bej panik por nuk me pelqen heshtja e qeverive boterore dhe grumbullimi i ushqimeve nen toke do te thote dicka qe na pret. dhe nuk besoj se do te jete e mire. Interesante eshte fakti qe shumica e te mbijetuarve i kane lene shkrimet ne gur dhe nuk u ka dale jeta per te skalitur dhe per te shumuar rracen njerezore.

Diēka do te ndodh por ēka ne njerzit e rendomt kurre nuk do ta dime deri ne ate moment por gjithmon me shprese nga Zoti dhe me ndihmen te tij do te kalojme ēdo moment te jetes qe na ka mbet pa marrre parasysh nga e kemi vdekjen nga katastrofa apo diēka tjeter.
avatar
TheblodyalbozPR

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  Muneer prej 27.10.12 16:48

Do mundohesha te mbijetoja!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  Frymarrja prej 28.10.12 0:09

Do hipi mbi nje Nektarin.. duke par katastrofen nga lart.. se qpo ndodh nga posht '
avatar
Frymarrja

Zoti yn ėsht Allahu, Dhe se Muhameti ėsht i derguari i tij..

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė do tė bėje ne rast Katastrofe?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi