Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Shko poshtė

Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  unaza10 prej 04.04.12 20:45

Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara4 Pri 2012 - IRAN - Shtetet e Bashkuara nuk do tė jetė i sigurt nga hakmarrja nėse Irani u sulmua nga Uashingtoni , kėto janė fjalėt e Masud Jazayeri, tė njė komandanti tė lartė, tė raportuara nga njė gazetė iraniane. "Nė fytyrėn e ēdo sulmi, ne do tė kemi njė pėrgjigje dėrrmuese.

Nė kėtė rast, jo vetėm qė mund tė caktojė nė Lindjen e Mesme dhe Gjirin Persik, por nuk ka vend nė Amerikė do tė jetė i sigurt nga sulmet tona", Teherani ėshtė nė konflikt me Perėndimin Pėr shkak tė programit tė tij bėrthamor . Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara kanė kėrcėnuar veprime ushtarake kundėr Iranit nėse ai heq dorė nga aktivitetet qė synojnė zhvillimin e armėve bėrthamore.

Bisedimet e mėtejshme mes Iranit dhe fuqitė botėrore duhet tė marrė vend tė kėtij muaji nė njė pėrpjekje pėr tė arritur njė kompromis. Bisedimet mė tė fundit kanė dėshtuar, nė tė cilėn Irani ka refuzuar tė pezullojė pasurimin e uraniumit aktivitetet e saj, siē kėrkohet nga rezolutat e OKB-sė tė shumta.

Teherani thotė se programi i tij bėrthamor ėshtė paqėsor dhe ka tė drejtėn pėr tė zhvilluar .

programi i tij bėrthamor nėn Traktatin mospėrhapjen Zyrtarėt iranianė kanė paralajmėruar se reagimi i Republikės Islamike pėr ndonjė sulm ushtarak do tė jetė "e dhimbshme dhe e kėrcėnoi se do tė mbyllė arterie transportit tė naftės e Ngushticės sė Hormuz.
avatar
unaza10

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  lutfi prej 05.04.12 20:01

Edhe Sadami e kercnonte Ameriken por ja se ēka e gjeti...
avatar
lutfi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nuk guxon

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 05.04.12 20:20

nuk guxon njeri ta godase ameriken jo per gjo por po pati guximin ta beje njeri ta dije se do fshihet nga harta e botes amerika eshte superfuqi boterore edhe te shkaterron
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  unaza10 prej 05.04.12 22:06

nuk dime me cfare te besojme
avatar
unaza10

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 18:56

unaza10 shkruajti:nuk dime me cfare te besojme
po ke te drejte
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:18

Jam kurreshtare ta dij.perse Iranianet (meshkujt) puthen ne buze?
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shko e pyeti

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:28

gjinkalla5 shkruajti:Jam kurreshtare ta dij.perse Iranianet (meshkujt) puthen ne buze?
shko e pyeti Iranianet sepse e nderuar un puth femra ne buze me pelqejne femrat edhe nuk jam i interesuar per meshkuj mos bej pyetje idiote se ti nuk kuptohesh se cfar dreqin je e nderuar
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Gjinkalla prej 06.04.12 19:37

Une vetem isha kurreshtare oj foshnje 3 javorshe
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahhahah

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 06.04.12 19:39

gjinkalla5 shkruajti:Une vetem isha kurreshtare oj foshnje 3 javorshe
nuk jam foshnje 3 javorshe te garantoj per kte mund ta vertetoj po deshe
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Irani kėrcėnon se do tė godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi