Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Shko poshtė

Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  laureta prej 02.04.12 17:38

Paradoksi i jetės

Kemi pallate qė ngrihen gjithnjė e mė lart, por moral qė zbret gjithnjė e mė poshtė…

Autostrada gjithnjė e mė tė gjėra, por horizonte gjithnjė e mė tė ngushta…
Shpenzojmė mė tepėr, por kemi mė pak, sa mė shumė blejmė aq mė pak kėnaqemi.

Kemi shtėpi mė tė mėdha dhe familje mė tė vogla, shumė mė tepėr komoditete, por shumė mė pak kohė tė lirė.

Kemi mė tepėr instruksion por mė pak buonsens… mė tepėr koshiencė por mė pak gjykim, jemi mė ekspertė por lindin mė shumė probleme, shumė mė tepėr ilaēe por akoma mė tė shumta sėmundjet.

Kemi shumfishuar pasuritė e reduktuar vlerat.
Flasim shumė, dashurojmė shumė rrallė e urrejmė mė shpesh.
Kemi mėsuar se si tė fitojmė pėr tė jetuar por jo se si tė jetojmė.
I kemi shtuar vite jetės, por jo jetė viteve…

Mund tė shkojmė nė Hėnė, por nuk arrijmė tė kalojmė rrugėn pėr tė vizituar gjitonin pėrballė…
Kemi bėrė gjėra mė tė mėdha por qė s’do tė thotė se janė mė tė mira.
Pėrpiqemi tė mbajm planetin tė pastėr por nuk shikojmė qė kemi pislliqe brenda…

Shkruajmė mė tepėr e mėsojmė mė pak.
Planifikojmė mė tepėr por realizojmė shumė mė pak.
Kemi mėsuar tė vrapojmė por jo dhe tė presim.

Jetojmė nė kohėn e fast food dhe tretjes sė ngadaltė…
… tė burrave tė mėdhenj me karakter tė vockėl…
… tė pėrfitimeve tė mėdha dhe mardhėnieve gjithnjė e mė tė pakta…
… tė shtėpive shumė mė tė bukura dhe familjeve shumė mė pak tė lumtura…

Jetojmė me iluzionin e bollėkut nė vitrina dhe me realitetin e depove bosh…
Jetojmė nė njė kohė qė teknologjia tė mundėson qė tė lexosh kėtė shkrim, tė cilin mund ta pėlqesh apo jo, mund tė reflektosh apo jo, ta ruash apo ta fshish, por njė gjė mos e harro.

Jetėn mund ta masėsh me sa herė marrim frymė, por mund dhe ta kujtosh atė vetėm me momentet qė ke ngelur “pa frymė”.
avatar
laureta

Asgje nuk eshte me madheshtore se mendja asgje nuk eshte me e pasur se mendja por asgje nuk eshte me idiote se mendja ajo mund te ndertoje madheshtoren por ajo mund te shkatrroje vet veten!!?

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  xxxadixxx prej 02.04.12 19:41

Shum e vertete!Me pak fjale kemi harruar te jemi njerez.....
avatar
xxxadixxx

110


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  Jon Sh prej 02.04.12 22:03

Kete e kam pare edhe ne televizor (te pakten ate pjesen e pare) tek UFO.


Gjithsesi shume e vertete.Ne vend qe te nxirren ligje per pakesimin e popullsise,te gjithe marrin emigrante qe te rrisin ekonomine gjate pushtetit te tyre.Dhe pastaj vijne te gjithe problemet si ndotja e mjedisit,stresi,etj.
avatar
Jon Sh

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  Zattoo prej 01.02.13 19:49

Eh, ishte koha kur fėmijėt vraponin kėmbėzbathur

Kėto imazhe befasuese tė fėmijėve amerikanė dhe kanadezė, tė realizuara nė gjysmėn e parė tė shekullit tė 20-tė, tregojnė njė epokė thuajse tė harruar tė pafajėsisė dhe kėnaqėsisė nga gjėrat e thjeshta.

Fotografitė e National Geographic tregojnė fėmijė qė janė larg realitetit modern tė ditėve tė sotme, kur ata izolohen pėrpara video-lojėrave.

Eh, ishte koha kur fėmijėt vraponin kėmbėzbathur.avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  syri i art prej 03.02.13 11:58

vargje te bukura dhe realiste LAURETA,po nga ketu rrjedh pyetja, pse jemi ne kete gjendje dhe kush po e shkakton kete.
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paradoksi ne te cilin jetojme..!?!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi