Orakulli

Shko poshtė

Orakulli

Mesazh  Neo prej 29.06.08 2:10

OrakulliNe qofte se sot ka nje shprehje spirituale te nje aspekti te jetes damanhuriana, rruga e Orakullit eshte pjesa e dedikuar kontaktit me Forcen Hyjnore.

Rruga e merr emrin nga Orakulli I Damanhur, grup Forcash qe lejojne nje percaktim kohor e zonja per te levizur dhe per te modifikuar ngjarjet.

Kjo eshte nje mundesi e rifituar, pas shekujsh, nga populli i Damanhur, dhe qe ketu ka rilindur ne 1985, pas 2500 vjetesh nga Orakulli I Delfit.

Te pergatitura per kete kontakt jane disa persona qe bejne pjese ne kete Rruge: “pizie” ose “orakolantet”.

Puna e Orakullit kryhet gjate gjithe harkut te kohes, e perbere nga kater fazat e Henes. Eshte nje kontakt i kujdesshem, ritual dhe i shenjte, qe zhvillohet ne vende te parapergatitura dhe percaktuara per te degjuar pyetjet, qe konsultoret i kane drejtuar Orakullit dhe per te marre pergjigjet.

Konsultimi i Orakullit eshte nje mundesi, qe mund ta kene vetem persona ose grupe personash qe nuk banojne ne Damanhur.

Faza publike e Ritit Orakular, gjate te ciles dorezohen pyetjet konsultuesve, kruhet cdo muaj ne korrespondim me henen e plote, ne vendin e mbiquajtur Tempull i Hapur.

Qytetaret e Damanhur dhe te ftuarit qe deshirojne mund te marrin pjese, ndersa kush eshte ne pritje te nje pergjigje nga Orakulli eshte I perfshire ne Ritin dhe pret te therritet ne zemer te Tempullit. Ky rit eshte nje nga takimet me te rendesishme te festuara gjate gjithe Federates.

Rruga e Orakullit shoqeron operatoret ne zonat me te shenjta; Tempujt konsiderohen si vende te terheqjes shpirterore, ne te cilat kryhen nje aksion i percaktuar.

Aksioni i kompletuar perfshin qe cdo sfumature te ndiqet, te duhet, te kerkohet”, keshtu kercimet, levizjet, fjalet ne gjuhen e shenjte, gjestet antike te kthyera ne jete dhe te perseritura, mbeshteten nga energji te pershtatcme, e mbajtur dhe e shperndare nga objekte te shenjta.

Rruga ju kerkon pjesetareve te saj qe ne te te veprohet me modesti, kurajo, force, ne menyre konstante, miqesi dhe me deshiren per te sherbyer idealet me deshire. Edukimi i shenjte eshte disiplina e brendeshme, qe behet vetem per pjestaret e kesaj Rruge.

Per te ndjekur Rrugen e Orakullit, duhet pritur qe te degjohet thirrja dhe te jesh i gatshem qe te kesh dhuntine. Ajo kerkon dedikim te plote nga personat qe bejne pjese ne menyre te seleksionuar.

Ne brendesi te saj ka nivelle vestalari (te veshurit) dhe sacerdotale (prifterore), duke qene se rruga e Orakullit eshte nje ambient shpirteror, ritual, magjik dhe i shenjte, ku perdoren dhe kerkohen nivele te ndryshme te njohjes te aplikuar sipas rregullave precise.

Ne Rruge meditohet dhe studiohet, perdoret heshtja si nje instrument njohes dhe per te krijuar kushtet e duhura per te kryer ritualet.

Kryhen praktika si: vendosja e mandales, lutjet, perdorimi I spiraleve te aktivizuara me force energjike te ndryshme, me funksionin per te formuar nivelet e ndryshme te kontaktit.

Perdoren skema psiqike dhe studiohet potenziali i mendjes, ndersa endrra jetohet si nje instrument qe mund te drejtohet, te demostrohet, te te drejtoje ne eksperienca me dimensione te ndryshme.

Me kujdes te vecante vezhgohet dhe ushqehet Zjarri, simboli I drites, i konsideruar i shenjte dhe mjet i kontaktit me forca te tjera.

Funksionet e Rruges jane te tipit teknik, intuitive dhe gojore dhe ne brendesi te saj, perdoren suporte te tipit selfiko dhe te lidhjeve me Linjat Sinkronike qe bejne te mundur,te behen kerkime ne kohe relative dhe egzistencen e kaluar, pervec konsultimit me Orakullin...

Operacionet qe kryen Rruga e Orakullit jane nje gershetim magjik konstant ne jeten e perditshme e Popullit te Damanhur.

Per gershetim magjik nenkuptohet nje seri aksionesh qe mbajne Damanhur-in, lloj shenjash te “qendisura” ne kohe dhe ne hapesira, ekzistenca e te cilave eshte me e lehte per tu kuptuar per ke njeh ne menyre me te thelle llogjiken e perdorur nga fizika ezoterike.

Gjithe veprimtaria e Damanhur-it eshte e gershetuar, ashtu sic jane edhe ciklet e jetes.

Ndihmohet kalimi i te vdekurve ne shkeputjen me boten materiale dhe ne kontaktin me dimensionet e tjera qe egzistojne, por gjithmone duke mbajtur me ta nje fije qe i mban te lidhur me Popullin.

Programohen, drejtohen dhe thirren lindjet e ardheshme.

Rruga punon per formimin dhe rritjen e Popullit, per te shtuar Fisnikeri kesaj krijese nepermjet perdorimit te riteve.

Detyre e saj eshte edhe mbrojtja dhe sigurimi energjik i vendeve, i personave dhe te territoreve, por ne te njejten kohe pa lene pas dore edhe shendetin fizik te individit, grupeve, organizmave dhe komunitetit.

Eksplorimi i veprimit ne Rrugen e Orakullit lidhet me shprehjen artistike te Kercimit te Shenjte.

Kercimi i shenjtė

Kercimi eshte nje nga shprehjet e Damanhur, e cila eshte gjithmone prezente ne festat, ne spektaklet e Tempullit, ne kerkimet e stineve dhe ne cdo moment qe duam ti japim force aspektit te gezueshem qe karakterizon jeten.

Ky kercim percaktohet si I shenjte sepse eshte transportimi ne levizje te shenjave te Gjuhes se Shenjte dhe perbehet nga 122 figura kryesore,.keshtu ajo operon shenja shume te vjetra, antike, te marre nga mendja e njeriut.

Kombinimi i levizjeve kane nje lidhje direkte me pjesen e brendeshme te secilit individ dhe ne te njejten kohe jane nje mjet komunikues direkt me forcat hyjnore qe jane prezent brenda dhe jashte.

Cdo pozicion ka nje peshe te ndryshme ne brendesi te sekuences se veprimit dhe merr nje sens tjeter ne baze se si veprimi shprehet. Ne menyren se si pret hapesiren me trupin e tij, i ofron atij qe kercen mundesine te shprehet.

Kercimi i Shenjte eshte nje ecje qe te con ne komunikim me hyjnorin dhe kjo rruge eshte e percaktuar nga rregulla fikse, per te edukuar trupin dhe shpirtin te behen instrumenta te vlefshem per te komunikuar.

Kujdes te madh i kushtohet ushqimit, kujdesja ndaj trupit si tempull i shpirtit, te zhvillimit alkimik te ndergjegjes dhe te energjive te perditcme.

Pervec Kercimit te Shenjte, Rruga e Orakullit ofron edhe nje mundesi tjeter eksplorimi te forces se trupit dhe te mendjes njerezore, nepermjet artit antik te Metratura, qe i drejtohet individit, ne njohje te vetes dhe te realitetit.

Eshte nje disipline personale, qe bazohet mbi ndergjegjesimin ndaj cdo perceptimi dhe ndjeshmerie.

Zakonisht zhvillohet nepermjet nje rruge, te percaktuar nga veprime qe i njohim dhe me nje perqendrim total, ku cdo gje qe ndjenjat regjistrojne, ndegjegjesohet ne menyre totale dhe kostante.

Kur mesohet se si te kontrollohet mendja dhe per te percaktuar gjendjen metratura, ajo transformohet ne nje instrument ne gjendje te lire, nje shenje e forte energjie gjate rruges se saj dhe mbi objektet qe takon duke i bere te gjalle.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Neo prej 19.05.13 1:09

Pamje nga Tempulli i Demanhur-it ne Itali

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Neo prej 19.05.13 1:11

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Neo prej 19.05.13 1:12

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Neo prej 19.05.13 1:14

avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Jetmira prej 13.09.13 8:18

PARASHIKIMI I FATIT NĖPĖRMJET MONEDHAVE
ORAKULLI KINEZ

Si tė parashikojmė tė ardhmen me monedha?! Merrni pesė monedha 5 lekėshe (ose 5 cent) dhe pėrzijini me sy mbyllur dhe pastaj vendosini nė njė vijė tė drejtė pa i hapur sytė. Nė njėrėn anė del 5 (pesa) nė tjetrėn shqiponja (apo ana tjetėr e monedhės) qė quhet X. Pastaj vazhdoni leximin e fatit sipas renditjes. Kjo vlen vetėm nė fillim jave, muaji, viti apo nė datėlindjen tuaj.

5 X X X X – Pra pesė monedhat e vendosura nė kėtė mėnyrė ju shpjegojnė: Periudhė pushimi dhe pėrgatitje pėr detyra tė fshehura me mister. Do tė ishte e kotė tė humbisni durimin ose tė dekurajoheni nga vėshtirėsitė e para. Do tė keni raste pėr tė blerė ose pėr tė shitur, por gjithmonė do patur kujdes pėr rreziqet nga njė mosmarrėveshje. Takim me njė personalitet mund t’ju lehtėsojė realizimin e njė projekti qė e keni pėrzemėr. Mos humbisni rastin dhe mos vononi njė vendim qė do t’ju sjellė fat. Janė tė favorizuara projektet pėr lidhje dhe martesė ose pėr lidhje tė tjera.
X X 5 X 5 – Mos u dekurajoni nėse ritmi i gėzimeve nė jetėn tuaj fillon dhe ulet. Ju vjen pas njė periudhė pushimi pozitiv qė nevojitet pėr tė qetėsuar nervat tuaja tė acaruara. Pėrdorni kohėn pėr tė rregulluar idetė tuaja, gjithashtu dhe tė ardhurat. Nė kėtė periudhė do tė zbuloni papritur diēka tė parregullt, njė gėnjeshtėr, njė vjedhje, zhdukjen e njė sendi me vlerė qė do t’ju gėzojė. Kujdesuni pėr shėndetin, evitoni sforcimet, bėni pak qetėsi. Ju tėrheqim vėmendjen tė mos nxitoheni sepse pa dashur mund tė rrezikoni atė qė dėshironi. Nė kėtė periudhė tė dashuruarit tė bėjnė kujdes dhe tė mos bien nė prehrin e thashethemeve.

X X X 5 5 – Dielli pėr ju do tė shkėlqejė dhe ēdo gjė do t’ju duket mė e bukur dhe mė e thjeshtė. Njė erė e re jetėsore do t’ju sjellė energji tė reja dhe do t’ju bėjė t’ju realizohen projektet qė ju sjellin favorizime tė dukshme. Do tė hidhni hapat e parė duke u lidhur me autoritete zyrtare. Ata do t’ju ndihmojnė pėr tė realizuar problemet qė ju shqetėsojnė. Do tė keni njė njohje tė re personale. Njė lidhje e re me interes do t’ju lehtėsojė. Pra shfrytėzoni momentin. Udhėtimet e ndryshme qė do tė ndėrmerrni pėr ju do tė jenė me fat. Nėn njė yll tė mirė do tė jenė dhe problemet tuaja financiare. Do tė kalosh orė tė kėnaqshme tė rrethuara nga ndjenja sentimentale me miq tė gėzuar. Shėndeti juaj do tė jetė nė rritje. Mos mendo asgjė tė paqėnė.

5 5 5 X X – Parashikimi nė vendosjen e tillė tė monedhave shtrihet pėr gjithė vitin. Tek ju do tė vijė rilindja. Keni qėnė nė njė errėsirė tė ftohtė, tė frikshme, qė ju ka sjellė pesimizėm. Do tė dilni nė diell. Pengesat e mėpardhme pėr ju do tė zhduken. Shpresat e humbura dhe tė lėna nė heshtje do tė lindin ndoshta nė forma tė tjera por nė esencė tė njėjta. Njė magnetizėm i madh personal largon tė keqkuptuarit dhe ēarmatos kundėrshtarėt. Mundėsi tė mėdha pėr realizme tė frytshme pėr tė martuar sipas zėrit tė zemrės. Nėse jeni tė martuar do tė thellohet lumturia juaj. Tė pamartuarit do tė kenė tė lumtur jetėn sentimentale.

X 5 5 5 5 – Do tė keni pėrpara njė periudhė tė lumtur dhe pa preokupime. Aktiviteti juaj nė problemet financiare do tė jetė rezultativ. Bashkė me rritjen e tė ardhurave do tė rritet personaliteti nė shoqėri. Kontaktet e papritura me persona me influencė do t’ju japin avantazhe. Do t’ju jepet mundėsia ta ndryshoni jetėn tuaj kėto nė shtėpi ose nė punė. Ndryshimet mos i merrni lehtė por mendohuni mirė pėr tė patur mė tepėr avantazhe. Nė takime me tė tjerė do t’ju thyhet monotonia juaj. Vėshtirėsitė e jetės suaj sentimentale do tė largohen shpejt dhe do tė arrini nė konkluzion qė do t’ju bėjė tė lumtur.


5 5 X 5 X – Mund ta shikoni me besim mė tė madh tė ardhmen. Fati erdhi tek ju dhe po ju lehtėson planet, projektet tuaja. Nėse do t’i kėrkoni njė favor personave tė rėndėsishėm, flisni pa frikė se do tė gjeni nga to mirėkuptim. Ritmi i punės do tė rrjedhė i shpejtė dhe mjaft intensiv pa asnjė vonesė dhe kėrcėnim. Dielli dhe ėngjėlli me fat qė ju rrethon duke iu sjellur momente sentimentale tė dėshiruara. Ti shfrytėzoni ato. Dashuria do tė vazhdojė nė mėnyrė tė shkėlqyer pa sėmundje dhe strese duke ngjallur admirimin e partnerit tuja. Do tė kaloni orė plot harmoni (lumturi) qė pėr ju do tė mbeten tė pa harruara.

5 5 X X 5 – Kujdes! Ju parashikohet njė vėshtirėsi qė do t’ju mėrzisė. Do t’ju krijohen situata tė papėlqyera dhe tė mbėrthyera nga fataliteti. Duke u pėrdorur nga ju diplomacia si dhe duke kapur qysh nė ajėr rastet e mira mund tė pėrdorni mundėsitė tuaja pėr tė evituar shumė tė kėqija. Vihuni menjėherė nė regjim kursimi. Mos bėni shpenzime tė tepėrta. Mos ndėrmerrni udhėtime pa qejf dhe kėnaquni me gjendjen e tanishme aktuale duke mos pretenduar mė tepėr. Kujdes nga kurthet e armiqve. Tėrhiquni nė njė farė mėnyre nė guackėn tuaj sepse lėvizjet e tepėrta do t’ju shtojnė shqetėsime. Edhe jeta juaj sentimentale do tė kalojė periudhė delikate. Bėni kujdes dhe me partnerin tuaj, mos e shqetėsoni.
5 X X 5 X – Njė ftesė dasme, darkė apo takim do t’ju sjellė dicka tė paparashikuar. Fillim pėr njė fat tė mirė. Ngjarje tė reja do tė kenė peshė pėr tė ardhmen. Ndryshime tė reja tė papritura do t’i japin dritė jetės suaj. Do tė gėzoni shėndet pėr t’u pasur zili. Keni njė gjendje shpirtėrore tė dėshiruar. Njė kujtim i sė kaluarės do t’ju sjellė njė gėzim. Nėse zemra juaj do tė jetė e lirė kjo periudhė do tė jetė e pėrshtatshme pėr njė dashuri tė madhe.

X X 5 5 X – Do tė keni ndikime tė papritura nė momentet mė tė vėshtira por kjo nuk do tė thotė tė rrezikoni. Horizonti juaj do tė kthjellohet. Ndėrkohė do tė shikoni ende re qė do t’ju bezdisin. Mos kėrkoni tė shpejtoni situatėn. Mos u hapni para kohe. Vazhdoni tė punoni nė mėnyrė sistematike duke ndjekur plane tė caktuara mė parė dhe ndryshimet e dėshiruara i lini nė njė periudhė mė tė favorshme. Duhet tė merrni pa u turbulluar njė deziluzion tė shkaktuar nga ndonjė shok apo shoqe. Bėni kujdes qė kjo mos tė ndėrhyjė tepėr nė jetėn tuaj sentimentale sepse do t’ju zbeh ndjenjėn.
X X X 5 X – Dielli tenton tė errėsohet. Kėshtu fati ju kėshillon durim, qetėsi, mos bėni asgjė tė nxituar. Mos rrezikoni asgjė me spekullime duhet tė jeni tė matur nė sektorin e shėndetit. Rregulloni mė mirė problemet e vogla tė cilave mund t’iu dilni zot. Shikoni miqtė e vjetėr sepse mund t’ju sjellin avantazhe. Fati ju favorizon vetėm aktivitetin e zakonshėm dhe jo ambiciet. Tė dashuruarit duhet tė kenė kujdes. Mund tė vihet nė rrezik dashuria e tyre nga reja do tė kenė peshė pėr tė ardhmen. Do tė kaloni sėmundje tė lehtė. Kujdes shėndetin.

5 5 5 5 X – Lind nė horizont drita e fatit. Ēdo gjė do tė shkojė jo vetėm drejt pėrmirėsimit, por periudha qė do tė kaloni do t’ju sjellė fat nė tė gjitha fushat duke iu sjellė tė ardhura financiare tė mira dhe avantazhe nė kėnaqėsitė qė do tė provoni. Mund tė mbėshteteni nė ndjenjėn e eprorėve tė rėndėsishėm qė do t’ju hapin rrugė tė reja e prespektiva tė mira. Ėshtė pra kohė kur duhet tė trokasėsh nė portat e superiorėve pėr tė paraqitur arsyet e zgjidhjeve qė kėrkoni. Do tė gjeni mikpritje dhe mirėkuptim. Nėse jeni student apo prisni njė pėrgjigje do tė jetė pozitive.

X 5 X X 5 – Fati ju parashikon vėshtirėsi dhe pengesa qė pėr momentin nuk ju tregojnė rrugėn e suksesit. Ju kėshillon tė ruheni neglizhenca dhe harresat. Duke u munduar tė jeni sistematik pėr shumė probleme mund tė realizoni njė pjesė tė programit tuaj. Nė kėto kushte duhet tė kontrolloni patjetėr veprimet. Mos u merakosni, shmangni ēdo zėnkė sepse e kundėrta do t’ju sjellė shqetėsim. Mund tė humbisni lekė, lėvizjet i bėni tė pakontrolluara. Evitoni cdo shpenzim tė panevojshėm.

X 5 5 X X – Ju parashkohet gjithēka kurajoze. Ju vijnė ndihmė tė papritura nė momentet mė tė vėshtira por kjo s’do tė thotė t’i kėnaqeni plotėsisht rastit. Projektet tuaja mund tė realizohen ndėrsa disa probleme deri tani tė zymta do tė zgjidhen pa vėshtirėsi. Mundėsi tė mėdha pėr tė sjellė ndryshime nė familje. Aktivitete tė ndryshme do ta pasurojnė jetėn dhe kėto janė programe tė fatit. Problemet financiare do t’ju shkjojnė mirė. Lidhjet sentimentale do tė jenė tė kėndshme.

X 5 X 5 X – Pėr zgjidhjen e shumė problemeve duhet tė kesh durim. Duke u realizuar cdo gjė nė kohė do tė jetė nė favorin tuaj. Do tė ketė pak pasivitet por qė me kohė do tė duket avantazhi juaj. Fati ju kėshillon tė mos e ndryshoni vendin e punės, nėse hyni nė shoqėri tė re. Ju rekomandohet qetėsi e paqe. Nėse ju kanė marrė nėpėr gojė mos u jepni rėndėsi. Ėshtė xhelozia pjesė e kėsaj thashethemeje. Kini njė disharmoni kalimtare me tė dashurin tuaj ose nė familje. Do tė duhet pak kohė pėr t’u kaluar.
5 5 5 X 5 – Duhet tė rrini nė pritje duke hequr dorė nga ideja e shpėrthimit me ēdo kusht. Ėshtė mė mirė tė futeni nė mėnyrė tė matur nė rutinėn e pėrditshme. Nuk ju kėshillohen udhėtime tė largėta ose udhėtime pune tė vėshtira. Keni kujdes nga rezistencat qė do tė mund tė hasni. Nga sorollatjet financiare. Kėnaquni me ato qė keni dhe ja nėnshtroni aktivitetin tuaj njė kontrolli tė vazhdueshėm. Tė dashuruarit duhet tė kenė kujdes sepse do tė kenė deziluzione mes tyre.

5 X X X 5 – Fati ju parashikon njė periudhė tė lumtur pėr njė kohė tė gjatė dhe pa preokuptime. Vėshtirėsitė ėshtė e vėrtetė qė ju kanė lodhur por do tė zhduken shpejt. Shumė porta deri tani tė mbyllura do t’ju hapen. Njė zėnkė do tė pėrfundojė mirė duke ju lėnė mundėsitė tė realizoni projektet tuaja qė keni nė mendje. Personaliteti juaj do tė ngarkohet me njė magnetizėm qė do t’ju sigurojė simpati spontane. Nė sajė tė ndihmės sė dhėnė nga njė mik i rėndėsishėm mund tė realizoni fitime tė paparashikuara e shfrytėzoni kėtė moment. Takoheni me miq tė harruar. Pasuria do t’ju lulėzojė si trėndafil. Mund t’i mbani erė me kėnaqėsi.

X 5 X 5 5 – Njė vendosje e tillė e monedhave parashikon fat, sukses dhe lumturi, kėnaqėsi nė ēdo fushė tė jetės. Filloni tė veproni. Filloni ndryshime deri tani tė pamundura, merrni parasysh ofertat qė ju kanė bėrė superiorėt tuaj ose persona me influencė do t’ju japin dorėn dhe do t’ju kėrkojnė t’ju favorizojnė. Do tė gjeni me gėzim njė person qė s’e keni parė prej kohėsh qė papritur do t’ju bėhet i gjallė. Jeta do tė rrjedhė e gėzuar dhe e qetė pa mėrzitje tė rėndėsishme. Dashuria juaj do tė kuptohet sinqerisht dhe orėt e lumtura nuk do tė numėrohen.

X 5 5 5 X – Njė pozicion i tillė i vendosjes sė monedhave do t’ju sjellė fat. Ēdo gjė qė keni shtyrė prej kohėsh do tė realizohet nė favorin tuaj. Ėshtė njė rast i mirė pėr tė siguruar garanci dhe favore nė organet superiore. Vėshtirėsitė qė pengojnė rrugėn tuaj do tė shpėrndahen. Orėt e suksesit nė sektorin ekonomik do tė verifikohen dhe ju do tė merrni frymė lirisht. Mos u gaboni nga iluzionet dhe gėnjeshtrat. Do tė vazhdoni tė punoni duke lejuar ndonjė kursim tė vogėl. Do tė keni kthimin e papritur tė njė njeriu tė dashur qė do t’ju sjellė gėzim. Pėrsa i pėrket jetės sentimentale do tė keni fat nė dashuri. Thjeshtėsia dhe harmonia do mbretėrojė nė familjen tuaj. Do tė pėrmirėsohet gjendje shėndetsore e tė sėmurėve.
5 5 X 5 5 – Do tė keni njė fat tė vogėl pra tė favorizuara janė gjėrat e vogla tė punės, projektet e kufizuara nė kėtė kohė dhe shpenzimet. Vlerėsoni dhe gėzoni kėtė lumturi tė lėkundshme brenda kufijve tė lejuar. Pėr tė hapur plotėsisht krahėt ju duhet kohė. Do tė bėhet mė parė dritė pėr tė sjellė situata tė reja, dhe pėr tė ndėrmarrė vendime sa mė tė sakta. Mos u mbėshtesni totalisht tek fati. Duhet tė jeni tė iniciativės pėr zgjedhje ditore. Zėnkat e vogla midis tė dashuruarve do tė zgjidhen me shpresė.

5 5 X X X – Ja mė nė fund njė ndikim pozitiv qė ju sjell fat nė ēdo fushė tė jetės, punė, familje, dashuri. Periudha ėshtė e pasur me mundėsi pėr rritjen e fitimeve. Momenti pėr disa ėshtė magjik. Parashikohen pėr ju nderime, pėrgjegjėsi nė rritje, triumfe publike. Do t’ju vijnė propozime tė kėnaqshme pėr punėn. I shfrytėzoni ato mbasi do t’ju rrisnin tė ardhurat. Do tė fitoni rrespektin e personaliteteve. Udhėtimet do tė jenė me fat nė drejtim veri – perėndim. Tė sėmurėt do tė jenė nė pėrmirėsim.
5 X 5 X X – Parashikohen ndikime tė mira nė disa sektorė tė jetės. Enigma do tė sjellė rezultatin qė kėrkon. Projekti i punės zhvillohet intensivisht. Do tė gjeni me gėzim njė sed apo njė person qė e keni harruar. Njė valė e re energjie dhe entuziazmi do tu vijė nga njė person qė s’e keni parė prej kohėsh. Njė ide e juaja do tė paralizojė kundėrshtarin. Harmonia dhe mirėkuptimi do tė karakterizojė jetėn tuaj nė punė dhe familje. Fati do tė zgjidhė njė mosmarrėveshje sentimentale.

5 X 5 X 5 – Njė ndikim pozitiv kushtėzon marrėdhėniet epror – vartės dhe dhėnėsit e punės. Ėshtė momenti kur duhet tė kujdeseni me tė gjitha mundėsitė tuaja pėr punėn qė bėni sepse kjo do t’ju vlerėsojė. Fati ju kėshillon tė pranoni ēdo lloj pune sepse iniciativa do t’ju shtojė tė ardhurat ekonomike. Udhėtimet qė keni menduar me kohė do t’ju sjellin avantazhe tė dėshiruara. Lidhjet me miq familjarė do tė shtohen dhe do tė jenė tė kėnaqshme. Dashuria juaj do tė bėhet mė e thellė dhe mė e fortė duke sfiduar xhelozinė e pabazė. Do tė dalloheni pėr korrektėsinė tuaj nė tė gjitha fushat. Mos e mendoni tė pasigurtė kohėn.
5 X X 5 5 – Nė ēdo fushė tė jetės suaj do tė keni njė orė tė efektshme. Do tė keni pėrpara njė periudhė tė shkėlqyer por dhe do tė rrethoheni nga xhelozia e njerėzve ambiciozė. Mund tė bėni pėrpara me iniciativėn tuaj. Nuk ėshtė e vėshtirė qė tė fitoni. Ju sugjerojmė njė vend pune tjetėr me interes. Njė mik qė kthehet nga jashtė shtetit konsiston me ngritjen tuaj sociale. Fati po ju buzėqesh nė projektet e ndėrtimit. Njė ndikim pozitiv nė njė ēėshtje gjyqėsore qė ju intereson. Nėn njė yll tė mirė janė projektuar lidhjet tuaja sentimentale nė fushėn e dashurisė. Do tė ndikoni nė bashkimin e njė dashurie tė paqetė. Situata financiare ėshtė duke u sforcuar.

X 5 X X X – Pengesa tė vogla hyjnė nė mes tė dashurisė pėr realizimin e ndjenjės tuaj. Pasi do tė kaloni kėto fati do t’ju buzėqeshė. Do tė keni pėrmirėsim nė punėn tuaj. Vėshtirėsitė nė problemet enigmė do tė kapėrcehen me mė pak telashe se sa mendohen. Pėr ata qė kanė zėnka nė familje ose shoqėri kėshillohet durim dhe tėrheqje. Pas njė reje qė ka penguar lumturinė tuaj do t’ju pėrfshijė njė periudhė dashurie dhe harmonie.

X X 5 X X – Nėse keni bėrė projekte ja ku ėshtė momenti pėr t’i realizuar. Mos humbisni kohė, bėhuni aktivė. Duhet tė qėndroni nė qendėr tė rrethit dhe tė keni shumė kontakte me njerėzit. Do tė shikoni se para jush do tė hapet porta e suksesit. Mos lini asgjė pėr nesėr. Nxitoni tė bėni punė pa lėnė mėnjanė korrespondencėn nė mes tė secilės mund tė gjeni njė letėr me rėndėsi pėr tė ardhmen. Periudhė me fat pėr ēdo ndryshim nė familje. Pėr jetėn sentimentale parashikohet harmoni, gėzim. Tė sėmurėt do tė kenė pėrmirėsime shėndetsore.

5 5 5 5 5 – Vendosja e monedhave kėshtu parashikon njė periudhė tė favorshme. Shumė projekte tuaja do tė realizohen. Enigma tė zgjidhshme dhe bashkime tė menduara tė parealizuara. Ēdo gjė do tė kalojė nė favorin tuaj. Sende apo shokė tė humbur do t’i gjeni dhe do tė gėzoheni. Mund tė keni para dhe miq qė mė parė s’ju kanė folur. Ėshtė njė periudhė harmonia pėr tė dashuruarit qė duhet t’i harrojnė zėnkat. Ėshtė njė nga parashikimet mė me fat nė lojė.

5 X 5 5 X – Njė shpėrthim i vėrtetė i ndikimeve pozitive. Aktiviteti juaj si dhe jeta private po hyjnė triumfalisht nė mbretėrinė e fatit. Hapni sytė para dhe kėrkoni tė merrni tėrė rastet pozitive qė ju prezantohen. Superiorėt do t’u kuptojnė dhe miqtė do tė tregojnė tėrė simpatinė, dashurinė dhe respektin. Tani qė ecni nė rrugė tė suksesit shfrytėzoni ndikimet pozitive duke patur parasysh se realizimi varet si nga fati ashtu edhe nga vullneti, nga kapaciteti juaj. Pėr tė hyrė nė shoqėri tė duhet tė bėsh programe tė reja pune. Periudhė pozitive pėr tė lindur dashuri tė reja dhe pėr tė bėjė fejesa e martesa tė kėndshme.

5 X 5 5 5 – Pėr ju rezervohet njė surprizė e shkėlqyer. Parashikim triumfal i fatit. Ju shtohen nderet, lavdėrimet dhe do tė keni fitime financiare. Projektet e udhėtimeve, ekskursioneve, vizitave do tė realizohen ashtu si ėndėrroni. Njerėzit e dashur qė i keni humbur do t’i takoni me kėnaqėsi. Problemet misterioz qė ju heqin gjumin do tė gjejnė rrugėzgjidhje. Shėndeti do tė ndjekė kėtė rrugė. Njė dashuri harmonike dhe intensive do t’ju kėnaqė dėshirėn tuaj.

X X X X X – Nuk paraqet asgjė pozitive. Duken nė horizont momente rreziqesh qė ju kėshillojnė tėrheqje tė shpejtė pėr tė evituar humbjen, pėrplasje. Aktiviteti juaj do tė vonohet dhe nga kundėrshtarėt do tė gjeni njė sulm tė tillė pėr t’u dorėzuar duke lėnė mėnjanė njė shpresė qė keni patur prej kohėsh. Por duke tėrhequr forcat tuaja fizike dhe morale do tė pėrballoni vėshtirėsitė. Evitoni ēdo lloj diskutimi nė shtėpi, zyrė, rrugė dhe makina. Kujdes pėr shėndetin. Njė xhelozi absurde kėrcėnon kalimin sentimental. Duhet tė bėni pėrpjekje pėr tė larguar ēdo lloj dyshimi.

X 5 5 X 5 – Mbėshtillni krahėt tė thonė monedhat dhe pėrgatituni tė ecni me kėmbė tė hekurta. Ēdo tentativė pėr tė ndryshuar jetėn tuaj ėshtė e pakėshillueshme. Vėshtirėsitė janė shumė tė mėdha, por kini durim. Kjo periudhė nuk do tė zgjasė shumė. Pėr tė mos u acaruar pėrdorni kujdesin mos hyni nė diskutime. Nuk do tė jetė e kėshillueshme tė filloni procese gjyqėsore. Nėse kėrkohet tė udhėtoni duhet tė bėni kujdes. Parashikohet njė vjedhje pėr tu bėrė ose pėr tė humbur dicka me vlerė. Nuk ėshtė periudhė pėr zgjidhjen e enigmave. Jeta sentimentale do tė ngarkohet nga xhelozia.
X X 5 5 5 – Njė ndikim nė marrėdhėniet dashurore. Dashuria do t’ju japė kėnaqėsi tė madhe do tė rrafshojė kontrastet, do tė favorizojė martesat dhe fejesat do tė shuajė zėnkat. Takime tė reja sentimentale dhe lidhje tė reja parashikohen pėr njė harmoni mė tė theksuar. Parashikime me favor dhe nė fusha tė tjera tė jetės. Probleme prestigji trashėgimie janė tė favorit tuaj. Mos ndėrmerrni punė tė rėnda se s’do ti pėrballoni. Nėse keni humbur dicka do ta gjeni atė shpejt. Shėndeti ėshtė pozitiv.

X X X X 5 – Tė gjitha aktivitetet tuaja mbulohen nga njė vello pasigurie. Kėshtu qė ju rekomandohet kujdes i madh. Mund tė eskpozoheni nga thashethemet ndaj tregohuni i kujdesshėm. Mos reagoni edhe nėse dikush ju prish punė. Keni durim! Gjėndja do tė rregullohet. Pėr marrjen e njė vendimi tė rėndėsishėm nuk ėshtė momenti duhet ta shtyni pėr njė situatė mė tė mirė dhe tė favorshme. Enigma jauj ėshtė nė rrugėn e ndėrmjetme. Nuk pretendohet tė keni rezultate tė mira. Ndaj mos nxitoni.
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Orakulli

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi