Email-e misterioze nga njė i vdekur

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  Odin prej 28.03.12 19:43

Email-e misterioze nga njė i vdekur

Jack Froese, ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 32 vjeē nė qershor tė vitit 2011, duke lėnė pas tij familjarė dhe miq tė shumtė.

E megjithatė BBC ka njoftuar se nga adresa e postės sė tij elektronike sėrish janė dėrguar email-e tė shumta.

Nėntorin e kaluar, pesė muaj pas ndarjes sė tij nga jeta, miku mė i mirė i fėmijėrisė Tom Hart ka marrė njė email nga adresa e personit tė vdekur.

Siē ka treguar vetė Hart pėr BBC, “njė natė nėntori isha i ulur nė divan dhe po vėzhgoja email-in nėpėrmjet celularit. Nė njė moment mu shfaq emri i Jack Froese dhe duke lexuar mė pėrshkoi njė ndjesi e frikshme. Mesazhi ishte tepėr i drejtpėrdrejtė, pasi fliste pėr gjėra qė kishin tė bėnin midis meje dhe Jack-ut”.

Subjekti i email-it ishte “Po vėzhgoj”, ndėrsa nė tekst shkruhej: “Mė dėgjove. Jam nė shtėpinė tėnde. Pastro bodrumin”.

Siē tregon vetė Hart, pak para se Froese tė ndahej nga jeta, tė dy kishin patur njė bisedė nė lidhje me kėtė pjesė tė shtėpisė sė Hart, gjatė sė cilės Froese ishte tallur pėr faktin e rrėmujės nė tė cilėn gjendej bodrumi.

Edhe Jimmy McGraw, i afėrt me Froese, ka konfirmuar se ka marrė njė e-mail nga Jack, nė tė cilin ai e njoftonte mbi njė aksident qė i kishte ndodhur dajės sė tyre.

Siē tregon McGraw, “mė pėlqen shumė ta besoj se mesazhi ėshtė dėrguar nga Jack, pasi qė pasi ėshtė ndarė nga jeta unė vazhdoj shumė tė mendoj pėr tė dhe mendoj se ai po kėrkon tė kontaktoj sėrish”.
avatar
Odin

575


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

interesante

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 28.03.12 19:47

mbase mund te jet ndonje shok i tij qe eshte talluar per ta friksuar
avatar
Ushtari i krishtit

335


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  lutfi prej 28.03.12 21:17

mir qenka puna sit ket ne boten tjeter internet
avatar
lutfi

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  remi-g prej 02.09.12 18:12

Po wjedhni wairless pi jezusit a
avatar
remi-g

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  Sandra_sandrita prej 19.08.13 20:56

ahahahahhahahahahhahhahahahhaahah.
avatar
Sandra_sandrita

.


9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  Ruhan prej 19.08.13 21:16

Ne boten e sotme te internetit secili mund te manipuloj me mesazhe false ose fake siq thone ne gjuhen angleze. Ashtu dikush qe ka qene i njohur me biseden e tyre, ka menduar qe te beje nje shaka te pakripe me te, duke i nxitur ndjenjen e frikes dhe shqetesimit. Nuk ka asgje te vertete nga kjo. Hahaha...
avatar
Ruhan

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  Dre1 prej 20.08.13 12:15

hahahaha eshte pikrisht rasti i asaj historie ku thuhet se nje djal kishte vdekur ne moshė te re,dhe ai ka pas shum qef telefonin,para se tvdiste u la amanet familjarve te tij qe telefonin tia fusnin ne varr bashk me tė.Por nje nip i tyre pra i familjes se djalit te ndjerė,pak para se tia fusnin telefonin ne varr i kishte nxerrur kartelen,dhe pas varrimit te djalit,nipi shkon ne shtepi,dhe pas disa ditesh i dergon sms dajes(babait te djalit qe kishte vdekur) sms kishte disa nga kto permbajte,kinse: babi ketu qenka nje vend i erret ku me keni futur etj etj etj,por qishte me tronditse djali dergoi te fala,babai i tronditur ashtu edhe familja,deri sa kuptun se djali i motres se tij i kishte derguar sms pas shum ditesh presion dhe tronditje qe po perjetonte familja,raportet e mira mes familjes dhe nipit u shkeputen besa thuhet se daja kishte dashur edhe ta vriste nipin,pasi ai e kishe marrur per shaka.Keshtu kam degjuar historin,por disa e interpretojn ndryshe disa ndryshe por andej pari sillet permbajtja e historis,kjo thuhet se ka ndodhur me nje fshat ne Kosovė.
avatar
Dre1

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Email-e misterioze nga njė i vdekur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi