Shfaqet Njeri-Hardhucė

Shko poshtė

Shfaqet Njeri-Hardhucė

Mesazh  Luli prej 28.03.12 0:44

SHFAQET NJERI -HARDHUCĖ
Pas njė “mungese” 23-vjeēare, “njeriu-Hardhucė”, rishfaqet pėrsėri nė territorin amerikanė, sipas…
kanalit televizivė Channel 19 tė Karolinės sė Jugut, Hardhuca legjendare -e njėjtė me mitin e njeriut Kėmbėmadh, nė versionin e njė zvarraniku- dori njė “shėtitje” natėn e 4 shkurtit!

Tė shumėt ishin dhe dėshmitarėt ku shtėpitė e tyre ndodhen nė linjė tė drejtė pranė njė rruge qendrore tė njė province, deklaruan nė kanalin televiziv Channel 19, se natėn e 4 shkurtit dėgjuan zhurmė tė ēuditshme, tė cilėn nuk e kishin dėgjuar kurrė mė parė.

Kur ata dalėn jashtė pėr tė parė se ē’po ndodhte, vunė re se tė gjithė parakolpet e makinave tė tyre ishin dėmtuar.

Si dhe vunė re mbi parakolpet e makinave dhe mbi disa skafano makinash, kishte shenja tė mėdha gishtash/ējerrje dhe thonjsh tė mėdhenj, tė cilėt nuk mund t’ju atribuohen asnjė lloj kafshe tė njohur deri mė sot.

Por, ku historia mori seriozitetin e duhur, banorėt e denoncuan atė nė polici, ndėrkohė qė befasia erdhi nga vetė oficerėt e postės sė policisė, tė cilėt menjėherė u kthyen shumė vite pas nė kohė duke rikujtuar dhe nxjerr nga arkivi njė histori tė ngjashme qė rezultoi e njėjtė.

Kur oficerėt e policisė analizuan dėshmitė e dėshmitarėve tė 4-shkurtit, me ato tė viteve mė parė, tė befasuar vėrtetuan se ato ngjajnė shumė me njėra tjetrėn.

Pra, sipas oficerėve kemi tė bėjmė me njė qenie midis Njeriut dhe Hardhucės.

Dėshmitarėt bėjnė fjalė pėr njė qenie tė mistershme e cila ėshtė mė shumė 2 metra e lartė, me sy tė kuq dhe me tre thonj tė mėdhenj nė vend tė gishtave.

Gjithmonė sipas kanalit televizivė Channel 19, shfaqet e kėsaj qenie misterioze kufizohen vetėm nė dy raste, dhe i pėrkasin rajonit tė Karolinės sė Jugut.

Ndėrkohė shumė me interes pritet dhe ekspozimi kėsaj historie tė ēuditshme si dhe nėse ajo do tė mund tė arrijė tė fitoj famėn e historisė rivale shumė tė famshme tė njeriut Kėmbėmadh. /albobserver/
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi