Mendim Kabbalistik

Shko poshtė

Mendim Kabbalistik

Mesazh  Neo prej 30.11.11 22:43

Mendim Kabbalistik

"Heren tjeter kur te bezdis zukatja e nje mushkonje apo gumezhima e nje mize, kujto kete mesim kabalistik: Edhe krimbat, mizat dhe mushkonjat - te gjitha keto komunikojne urtesi, dhe nuk ka asnje kafshe te vetme ne bote, as ne mes te zvarritesve, qe nuk komunikon ndonje forme urtesie." - Rav Chaim Vital, shekulli i XVI-te

Imagjino se cfare mund te na mesojne njerezit!

Te jesh i hapur sot. Degjo me synimin per te degjuar dicka te re. Mund te marresh urtesi nga cdo njeri qe takon.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi