A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  dijon prej 26.03.12 4:22Pershendetje magjistar disa nga magjite i mendoj se jan te verteta apo mendoj se keni disa aftesi te vecanta por sa i perket lojrave te fatit dua tju pys a keni mundesi te ndikoni aty qe fuqia juaj te me ndihmoj mua aty. p.sh ka kazino te ndryshme aparate te ndryshme qe luhet me pare, dhe une kam humbur shum para gjat ketyre 4-5 vitev te fundit dhe kur njeriu humb pasurin pothuajse qdo gje shkon mbrapsht mandej duket jeta terr e zi dhe nuk shef as diten , si thuhet nje fjal e humb rrugen ne oborr.

Une per vete kam luajt shum ne automate aty kam humbur shum siq thash me lart... te them te drejten nuk kam qen njeri qe mirrem me lojra te fatit punoj e jetoj ne evrop pikrisht ne austri, mbas gjith atyre humbjev qe kam pas nga automatet e lojrat e mija her her me shkon mendja te behem kriminel e te bej ndonje plaqkitje amo jo kund tjeter vetem ne ato aparate disi ndjeje thell ne shpirt se duhet marr at paran time qe ma morren ato mua, ne nje menyr apo ne nje tjeter me ka shkuar ne mendje si ide ndoshta ka mundesi te me ndihmoje ndonje Magjistare dhe kjo dot ishte rruga me e mira per mua dote nxirresha nga ky baltaku qe jam tani... po ne te njejten koh dot perfitoj dhe vet Magjistari kutohet.....

Edhe nje gje dua ta permendi nga gjith ajo histori e imja e hidhur qe pata gjat 4-5 vitev kutohet kam ren ne DEPRESION dhe se paku keshtu e quajn mjeket ndoshta ju magjistaret dot thuani diq tjeter ......

Ju lus te me pergjigjeni
Ju falenderoj ne sinqeritetin e juaj.
avatar
dijon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Arb prej 26.03.12 14:52

Nuk mendoj se ne kete drejtim ti do te gjeshe rrugezgjidhjen tek nje magjistar. Nese vertet e kerkon kete , do futesh ende me thelle ne gjendje te pa-voliteshme.

Eshte me mire per ty qe t'a harrojsh gjithe ate periudhe (me ndihmen e kohes) dhe t'i drejtohesh jetes normale. Sa do qe te kishe humbur, fillo nga e para. E kuptoj, mundet te jete e pa mundur pas nje humbje te madhe materiale. Por kujto nje gje. Nese e ke shendetin, parat do te vine ashtu si qe te kane ardhur ty , apo paraardhesve tu.

Ne fakt, ti me ata qe ke humur, nuk eshte e tera e humbur. Por ti ne ne nje fare menyre "ke paguar shkollen e jetes " me ata para, e ke "ndjere ne lekure", se si funksionon ana e erret e dhenijes pas epshit. Dhe bindu se kjo do te ndihmoje qe ne te ardhmen te jeshe gjithmon shembulli i mire per veten dhe te tjeret.

Nese vertet je ne gjendje depresive, eshte mjaft mire qe te lxosh Kur'anin (nese je i komunitetit myslman dhe jo vetem), qe ta kuptosh esecen e jetes, se njeriu humb vetem ateher kur vdes, deri sa eshte ne jete shancet i vine rradhazi

Me poshte ke nje video mahnitese, shpresoj qe te reflektosh.
http://www.youtube.com/watch?v=H8ZuKF3dxCY&feature=fvwrel
avatar
Arb

134


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  dijon prej 04.04.12 1:33

Kam shpresu se dote marr nje pergjigjeje nga vet magjistari per kete pytje.... sidoqoft jam ne pritje se nje dite dot me pergjigjet.
avatar
dijon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Cimi Elezi prej 04.04.12 1:38

Nuk te vjen fati me magjira plako
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  dijon prej 04.04.12 2:55

cimi elezi shkruajti:Nuk te vjen fati me magjira plako

Pershendetje Cimi , disa gjera vertet tingellojn jasht logjikes njerzore, ama mos harro nje fjal qe eshte then nga shum njerz te medhenje e ajo eshte FJALEN E PAMUNDUR duhet hec nga fjalori.
flm
avatar
dijon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Cimi Elezi prej 04.04.12 2:59

Pershendetje dijon,nuk po i futem me shume sqarimeve.....por ka te ngjare qe ai ''Magjistar'' te jete me fatkeq se ty
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  dijon prej 04.04.12 3:43

cimi elezi shkruajti:Pershendetje dijon,nuk po i futem me shume sqarimeve.....por ka te ngjare qe ai ''Magjistar'' te jete me fatkeq se ty

Une thjeshte kam pytur magjistarin meqe mendoj qe mbahet se posedon fuqi i cili mund te ndihmoj ne largesi, keshtu qe edhe kjo qfar kam then ketu me shum eshte nje pytje se nje kerkes , spaku qellimi ishte tek pytja dhe jam kurreshtar te lexoj e ndegjoj nje pergjigjeje nga vete magjistari i keti forumi.....
Meqe disa gjera jan te mundura ama disa tjera shum magjistar i kan sjell para aktit te kryer. Ketu p.sh qfar aftesi mund te kete nje magjistar te ndikon ne kompjuter ? mua sma kap truni dhe kam bere kete pytje ......
avatar
dijon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Cimi Elezi prej 04.04.12 12:44

Sikur fati te vendosej me magjira,nuk do kishte vuajtje njerezimi
avatar
Cimi Elezi

278


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  bledi99 prej 05.04.12 15:36

eshet shum e veshtire kjo qe thu ti te behet por kjo qe kerkon nuk do ishte njer shpetim per ty se prap do iu dedikoje lojrave te fatit nqs do te shpetosh thjehst shtroju punes dhe puno nuk mund te gjesh rehat me magji kshu qe me mire perkushtju familjes dhe punes dhe shpreso ne ndihmen e zotit sepse vetem kshu mund ta gjesh qetsine qe kerko nuk eshet se un qe po ta them mund te jem me i mrie ose me besimtar se ty po tpakten jom i sigurt qe kjo eshte me e mire per te ber
avatar
bledi99

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Arb prej 05.04.12 18:40

dijon shkruajti:Kam shpresu se dote marr nje pergjigjeje nga vet magjistari per kete pytje.... sidoqoft jam ne pritje se nje dite dot me pergjigjet.

Edhe une mendoj se nje dite magjistari do te pergjigjet, sa qe ti bashk me magjistarin do te beheni shkas qe ata qe kane hapur lojrat e fatit, t'i mbyllin nga humbja :)))

Fillimisht ben mire te marrish nje kredi bankare!:D
avatar
Arb

134


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  TheblodyalbozPR prej 06.04.12 0:54

Po te mund te ndihmonte magjistari ty ne lojra tfatit , ai fillimisht dota ndihmonte veten , ishte bere i pasur dhe dota kishte lene profesionin e magjistarit dhe po ashtu nuk kish pas koh te hynte ketu hiq te postoj por prap beso beso e drejt e jotja eshte naten.
avatar
TheblodyalbozPR

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  Gaxhai prej 14.09.12 23:43

T kan ngel 5-7tat pa kapur e mik ?
Ik o shoku ska magji x kto, 'magji' i ben vetem ai q i ka ato kompjutra qe lozni ju...
avatar
Gaxhai

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  A.Angel prej 15.09.12 0:08

Njeriu qe ka vullnet dhe ka mesuar prej gabimeve qe ka bere mundohet ti permiresoj ato, ndersa ti mendon budallalleqe shiko jeten dhe vazhdo para nese vazhdon keshtu do ngecesh ne kete faze te jetes per shum kohe , dhe me vone do te kujtohesh se qfare ke bere e atehere do biesh ne depresion edhe me te madh.
avatar
A.Angel

30


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  ZijadinMaliqi1 prej 16.10.12 21:07

Per te fituar parate e humbura eshte vetem nje mundesi? Hiq dore nga CASSINO,ti je ai i cili i fiton prap ato leke qe ke humbe nese ke humbe leket mos e humb edhe shendetin more vella. Por nese vertet ke krijuar mvaresi ne ato lojra ka sherim te plote tek ne me ane te HIPNOZES i eliminon varesit negative. M rrespsekt Z.Maliqi
avatar
ZijadinMaliqi1

Citim

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A keni aftesi te me ndihmoni ne lojra tė fatit

Mesazh  number3 prej 11.12.12 19:58

magjia ste jep asnje shans...shans te jep ZOTI e jo budalliqet e satanit
avatar
number3

njeri thjesht

214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

eeeeeeee

Mesazh  Devi prej 13.12.12 21:23

mysybet vajti ky muhabet...ahahhaaaa
avatar
Devi

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi