Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  breill prej 22.03.12 1:35

Me Ndihmoni me shpjegimin e disa levizjeve pa dijeni!

Persh Magjistar!

A mund te me thoni shpjegimin e nje endrre ose (veprimi)
sepse nuk di se si ta quaj....!
Nje shoku im pasi i tregova per faqen tuaj me tregoi dicka qe nuk e dija per te,
dhe me kerkoi te ju pyesja nese dini te na shpjegoni se cfare eshte kjo qe ndodh me te....
Me tha qe ngrihet naten nga gjumi pa vetedije dhe ben levizje qe ne mengjes nuk i mban mend! si persh:ngrihet ndez tv,ato qe flet gjith diten ii thot gjith naten ne gjume,del ne ballkon dhe qendron per shum kohe aty,flet me veten dhe shum e shum gjera te tjera!
Me tha se ai nuk eshte absolutisht ne dijeni te ndonje veprimi te ktyre lloji,por njerzit e shpise i qendrojne nga pas kur ai ngrihet naten!
C'fare eshte kjo??? A ka ndonje gje qe mund te behet ne lidhje me kte??
Faleminderit
avatar
breill

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  tetari prej 22.03.12 17:14

Shume dyshoj se eshte i pushtuar nga ndonje Xhinnd ,sepse shumica e atyre qe flasin ne gjume e bejne kesi lloj veprime kane probleme me Xhinnd,kam pasur rast te tille ne familjen time.Do te ishte mire te shkoni te ndonje hoxhe qe ben sherim me Kuran ,por kini kujdes mos shkoni te ata me amulete(hajmalia) per te miren e tij.
avatar
tetari

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  Albi4all prej 22.03.12 18:14

Nese e ke ate shokun afer thuaj te familjes se tij qe tek dera e dhomes
le ti vene uje me ndonje gje ndonje ( objekt te madh qe te hyn me kembe ne uje) ne ate qast qe prek uji ate ai do te zgjohet nga ai lloj gjumi edhe nuk do te ndodh me
shpresoj qe te ndihmoj kjo qe them
me trego nese ndihmon

tung tung ju pershendes ..
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

129


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tetar

Mesazh  breill prej 22.03.12 19:19

Me tha qe ka qene jo vec tek njeri por tek shum Hoxh-a qe i kan sugjeru por asnjeri mesa duket nuk ka arrit te gjej nje zgjidhje!!!
Gjithsesi te falenderoj qe me dhe mendimin tend!


Edituar pėr herė tė fundit nga breill nė 22.03.12 19:33, edituar 1 herė gjithsej
avatar
breill

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ateher

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.03.12 19:20

breill shkruajti:


Me tha qe ka qene jo vec tek njeri por tek shum Hoxh-a qe i kan sugjeru por asnjeri mesa duket nuk ka arrit te gjej nje zgjidhje!!!

Gjithsesi te falenderoj qe me dhe mendimin tend!


Atehere dergoje te Kisha e Laēit sepse aty kan ndodhur shume mrekulli.
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

albi4all

Mesazh  breill prej 22.03.12 19:36

Para se te te pergjigjesha me pare pyeta nese e kishin provuar me pare kte lloj menyre,por me thane qe jo dhe do ta provojne qe sonte!
Cilido qofte rezultati do te te informoj une!
Shum Faleminderit!
Ju Pershendes Gjithashtu
avatar
breill

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

iforti

Mesazh  breill prej 22.03.12 19:38

Ne jetojme ne itali vllai dhe nuk mundet te vije per momentin!
Faleminderit!
avatar
breill

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ok

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.03.12 19:40

breill shkruajti:Ne jetojme ne itali vllai dhe nuk mundet te vije per momentin!
Faleminderit!
ateher kur te vij ne shqiperi le te shkoje tung klm
avatar
Ushtari i krishtit

346


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  lutfi prej 22.03.12 21:38

ka plot njerez si ai shoku yt zgjohen naten ecin kam deguar disa ecin naten neper kulme te shtepive sa jane te verteta sedi disa thon se te kta njerez ndikon hena ,ma shum jan te pergjumur kur eshte hana e plot sepse ka ndryshime psikologjike dhe psiko fizike te kta njerez zakonisht te adoleshentet.ju pershendes
avatar
lutfi

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  Albi4all prej 22.03.12 23:04

kam par nje rast te till dhe ka funksionu shpresoj te jet jo qe mendoj
por edhe nuk mund te jet diqka tjeter jam shum i sigurt
shpresoj edhe djali te ket te njejtin fat
dhe te sherohet ...
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

129


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Me Ndihmoni rreth disa levizjeve pa dijeni!

Mesazh  Albi4all prej 22.03.12 23:09

me falni
por me sa e di te gjith prifterinjet perdorin etnitete , demon , djaj
ndoshta vllau yt sherohet por nuk mund te jet ashtu siq ka qen me par apo siq eshte tani
kjo qe permenda me par nuk ka te bej fare me keto me etnitete , djaj , demon apo qdo gje tjeter qe eshte e kesaj forme
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

129


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

breill

Mesazh  tetari prej 22.03.12 23:40

Pa shiko kontakto me Imam Abdurrahman Bari nga qendra kulturore Islame ne Bari te Italis :

Video kanali ne youtube:

http://www.youtube.com/user/bleriani1987

e-mail
avatar
tetari

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi