Ndihme!

Shko poshtė

Ndihme!

Mesazh  breill prej 20.03.12 3:19

Sapo u antaresova ne kte sit dhe dua te te pyes per dicka "magjistar"
E gjeta krejt rastesisht kte faqe..as nuk e dija qe egzistonte nje e tille ketu ne internet.
Une nuk jam mare kurre me pare me magji & persa i perket besimit,besoj apo jo ne magji.... nuk di se si te pergjigjem!
Kam dy vjet qe jetoj ne itali dhe me ka hecur shum ters,si kam bere njeriu keq,se di perse nuk me hecen....jo vetem ketu ne it por dhe gjat gjith jetes sime... skam pare nje dite te mire!
Pyetja ime per ju eshte kjo:
A KA NDONJE MAGJI QE MUND TE ME NDIHMOJE???
Kerkoj ndjese nese kam thyer ndonje rregull te rregullores ose dicka tjeter...por sic e theksova me siper...sapo u antaresova ne kte sit!
Faleminderit per mirkuptimin!
avatar
breill

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  lutfi prej 20.03.12 16:35

koleg me fal por ndihme kerko te zoti e jo te magjia,nese kerkon ndihme te magjia besom se ska per te hecur aspa ,vetem zoti te ndihmon t,pershendes
avatar
lutfi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

edhe un

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 20.03.12 19:59

edhe un do te rekomandoja te njejten gje kerko ndihme te i madhi zot sepse vetem ai eshte i afte te ndihmoje ju uroj shendet rrespekte pafsh vetem dite te bardha
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kerko ndihm nga Zoti

Mesazh  Aida93 prej 20.03.12 20:36

Pershendetje

Te keshilloj te mos merresh me magjine sepse magjia eshte fundi i jetes tuaj.
Te keshilloj qe ndihme tė kėrkosh vetem prej Zotit , tė cilit ndihmė dhe falje vetem prej tij kerkojme. Vėrtet ai eshte krijuesi yne , mos u merr me magji sepse nuk ka hajr prej magjise por vetem gjera te liga e te tmerrshme.

Respekt
avatar
Aida93

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  breill prej 20.03.12 23:33

I VLERESOJ MENDIMET E JUAJA FALEMINDERIT!
JAM I MENDIMIT SE PERVEC TE MADHIT ZOT SKA FORCE TJETER E CILA MUND TE NDIHMOJE NJERZIMIN!
TE ISHIN TE VERTETA DALLAVERET QE THUHEN KTU ASKUSH NUK DO MERTE MUNDIMIN TE PUNONTE,DO ISHTE PA KUPTIM!
JU FALENDEROJ EDHE NJEHER MIQ... RESPEKT.
avatar
breill

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  niku magic man prej 27.03.12 1:06

o vlla mos u lodh ZOTI esht 1 nuk ka tjeter perveq tij po duhet me dit se magjija per mendimin tim perdoret si P.SH per tu argetuar ose per te ndihmuar ndokend ky esht mendimi im
avatar
niku magic man

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  Gjinkalla prej 27.03.12 11:51

Lerja Fatit Ne Dore . . Cka Per Te Ndodhur Do Ndodhi !
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  lutfi prej 27.03.12 21:16

qka eshte e shkrueme prej zotit ka me ndodh
avatar
lutfi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  Luljeta12 prej 27.04.12 12:06

sot me dridhi Rryma elektrike ,me Femin per floke , Ashtu kam ardh ne kontakt me rrymen sa qe vetem Zoti me shpetoi edhe e kisha ndjenjen se diqka mundohej te me bente keq derisa dikush (Zoti i Madh) me mbronte.
I falenderohem Zotit se ai eshte Njė dhe i vetmi.
avatar
Luljeta12

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zoti eshte i madh

Mesazh  Luljeta12 prej 27.04.12 14:04

breill shkruajti:Sapo u antaresova ne kte sit dhe dua te te pyes per dicka "magjistar"
E gjeta krejt rastesisht kte faqe..as nuk e dija qe egzistonte nje e tille ketu ne internet.
Une nuk jam mare kurre me pare me magji & persa i perket besimit,besoj apo jo ne magji.... nuk di se si te pergjigjem!
Kam dy vjet qe jetoj ne itali dhe me ka hecur shum ters,si kam bere njeriu keq,se di perse nuk me hecen....jo vetem ketu ne it por dhe gjat gjith jetes sime... skam pare nje dite te mire!
Pyetja ime per ju eshte kjo:
A KA NDONJE MAGJI QE MUND TE ME NDIHMOJE???
Kerkoj ndjese nese kam thyer ndonje rregull te rregullores ose dicka tjeter...por sic e theksova me siper...sapo u antaresova ne kte sit!
Faleminderit per mirkuptimin!
avatar
Luljeta12

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

?

Mesazh  Vile Hermani Valo prej 27.07.12 1:02

E nese zoti nuk te ndimon....lutesh kot se nuk kah ndim prej tij ?? qysh me ja ba sipas juvee?
avatar
Vile Hermani Valo

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  Anon prej 27.07.12 2:11

Vile Hermani Valo shkruajti:E nese zoti nuk te ndimon....lutesh kot se nuk kah ndim prej tij ?? qysh me ja ba sipas juvee?

Pershendetje i nderum po shihet qe tmungon vetvetja ne radhe te pare!
Un po jap mendimin tim ne lidhje me kte ceshtje : Nese ne i lutemi zotit e presim NDIHMEN "VETEM PRESIM" ajo eshte e pamundur te ndodhe , po ne radh te pare duhet ta orjentohemi te gjejm nje zgjidhje sepse ZOTI eshte brenda teje mos e kerko jashte.
Kjo gje eshte shum e thjeshte - Ne duhet te fillojm separi me veten sepse gjithkush ka shpirt INDIVIDUAL gjithkush eshte ORIGJINALI e GJITHKUSH MUND TE BEJ ATE QE DESHIRON " ATE QE I THOT MENDJA "
Falemnderit!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:)

Mesazh  Vile Hermani Valo prej 27.07.12 3:12

Te falemnderit per pergjigje ok une pajtohem me ty qe zgjdhjen duhet ta kerkojm mbrenda vet-vetes ... po pytja ishe ne rast se i ke provu te gjitha format e mundhshme te arritja e nje qellimi dhe ne rast se nuk kan sukses orvatjet e mija ose te ati tjetrit?? si do ja bejm do kthemi ka perendia dhe te lutemi a po qfar te bėjm nese hasim ne vesh te shurdher dhe lutjet jan kot ?
avatar
Vile Hermani Valo

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  Anon prej 27.07.12 4:05

Separi dua te them dicka , Formen e lutjes e bejn dhe budallenjte ajo sdo shum mend POR sekretin e kontrollin e mendjes e kan vetem te zotit e vetvetes. Kjo do te thote qe lutja nuk te ndihmon aq sa ti mund ti ndihmosh vetes qe ate ta zevendesosh me VEPRIM jo duke prit kot.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Nese e kerkon ndihmen tek zoti ai te ndihmon!

Mesazh  ushtaridardan prej 30.07.12 0:41

U nisa per here te pare ne jeten time,per nje vizite ne Amerike,bileten e nxora nga Prishtina,per ne Londer,e nga Londra ne Qikago,per te arritur nga Qikago ne Detroit,kjo i binte qe ti nderroja 3 airoplana.Nje nate duhej te fjetja ne nje hotel ne Londer.

Ishte bore e madhe kur u nisa me 13 shkurt,afro 2 metra bore,une e di si kam arritur deri ne Airoportin e Prishtines,binte bore panderprer,quditem si nuk ngeci vetura ime askund,edhe pse rruget ishin edhe jo mire te pastruara,me vete me percillte babai,nena,nusja dhe vajza ime 8 muajshe!Arrita ne Airoport,ku fluturimi ishte ne ora 15.00.

Nuk e di si u ndava nga prinderit e gruaja e vajza e vogel,te gjith qanin,sepse nuk dihej nese do kthehesha,si djal hastreti qe isha,Ju luta Zotit, qe te me ndihmoj,sepse nuk dija asgje,Avioni u nis,nje ndjenje e forte me kaploj u permbajta nga lotet,ne avion e takova nje djal nga Shqiperia,ai me dha informatat e para,por e tera ishte se smund te me ndihmonte asgje pasi te ateronte avioni.

Zbrita ne Londer,ne Airoportin Gatwick,duke na kontrolluar per pasaporta,ne rrjesht,mu afrua nje plak ne te 60-tat,o qun a e din ku i bie ky hotel?-ma tregonte nje leter,jo nuk e di po edhe une aty kam per te shkuar,a mund te vij me ty i thash,-Patjeter me tha,o ZOT qfar lehtesimi ishte per mua,ndihma erdhi shpejt,e gjetem adresen,nxorem biletat per urban,dhe u vendosem ne hotel,ai xhaxhai ma dha telefonin e tij,i lajmrova familjen,dhe me dha buk ate nate,sepse ne hotel ishte teper shtrejt ushqimi,te nesermen,ne ora 5 mengjes me zgjoj duke trokitur te dhoma ime,o qun eja behu gati sepse do ikim,per ne Airoportin Hithrow.

Dhe se bashku morem valigjet,autobusi erdhi ne ora 6.00,hypem,dhe beme nje or deri ne Hithrow,aty ne dha instrukcione te shumta,keshilla te shumta,me dha kurajo,sepse ndjehesha sikur i humbur,sikur qdo gjo kishte marr fund,duke e marr boten ne sy.Xhaxhai u nda nga une,sepse avioni i tij shkonte per ne Arizona,e i imi per Qikago,nje or me vone,u ndava nga plaku,u merzita shum,ju falenderova sepse ai me ndihmoj tej mase,por nuk munda ta harroj edhe lutjen qe i bera Zotit, ju falenderova Zotit.

Shpejt u nisa nga Londra per ne Qikago,fluturimi 8 or e 40 minuta,permbi Atlantik,ishte paksa shqetues.me ne fund arrita ne Qikago,meqense Airoporti ishte shum i madh,une me direktivat e plakut,e udhehoqa veten deri te Getoja ku,duhej te paraqitesha per fluturim,pasi prita 6 or,ne ora 21.30 minuta u nisa me avion nga Qikago drejt Detroitit.

Tere kohen fjeta ne gjume,deri ne Detroit,ku arrita ne ora 24.00 Aty kishin dalur te me presin miqt tek te cilet shkoja,Por dua ta perfundoj sa ma shpejt,se une edhe sod quditem se si arrita per here te pare e duke mos e njohur gjuhen angleze aq mir,te arrij sa e sa airoporte,mjafton guximi dhe besimi ne Zotin..Ju falemnderit per mirkuptim me respekt ushtari Dardan
avatar
ushtaridardan

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ndihme!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi