Reiki - Energji Universale

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Reiki - Energji Universale

Mesazh  Gabriel prej 18.03.12 22:44Reiki (Gendai Reiki ose ho) ėshtė shėrim universal apo energjia e jetės qė rrjedh nėpėr univers dhe qė ėshtė e arritshme pėr tė gjithė. Reiki u zbulua nė shekullin e nėntėmbėdhjetė nga
Mikao  Usui master japonez.

Forma e KI qe organizon nderhyrjen interaktive  ,nje energie ekzakte,ne sensin holistike,te te gjitha formave te jetes vitale ,quhet Reiki.
Reiki gjithashtu ekilibron chakrat .Chakrat bejne pjese ne sistemine e energjise subtile dhe lozin nje rol esenciel ne mbajtjen e shendetit dhe ne sherim.Blokimet e energjise e enrgjite negativa jan ndonjehre te fokalizura te chakrat dhe duhet te evakuojne qe te sherohemi.

Kjo ėshtė njė metodė e thjeshtė tė shėrimit qė punon me vėnien e duarve nga ana e pėrdorimit tė simboleve practicenet mund  tė punojnė edhe nga distanca. Reiki ndihmon trupin tė vihet ne  harmoni dhe rivendos dhe unitetin dhe ėshtė shumė qetėsues. Fuqia e Reiki mund tė ketė shėrim shumė tė thellė dhe tė mrekullueshme. Tani  ka prova shkencore se Reiki ėshtė njė efekt shėrimi natural.

1 - Reiki forcon dhe pėrshpejton procesin Natyrore te  shėrimit.
2 - Reiki rigjalleron trupin  dhe shpirtin ,
3 - Reiki rikthen harmoninė  mendore DHE mirėqenien e shpirtit,
4 - REIKI reagon ne gjitha nivelet: fizike, mendore, emocionale dhe shpirtėrore.
5 - Reiki rregullon sistemin Energjitik
6 - Reiki shkrin bllokimet  dhe nxit relaksimin total
7 - Reiki nxit eleminimin e toksinave.
8 - Reiki ėshtė njė teknikė e natyrshme
9. Reiki vepron GJITHASHTU Pėr kafshėt dhe bimėt.
10 - Reiki ėshtė njė metodė e shėrimit te  shenjte holistik dhe eshte  jashtėzakonisht i  thjeshtė dhe i  kėnaqshEm.

avatar
Gabriel

Angelic Spirit

211


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  Siroco prej 23.09.13 12:36

5 Parime Reiki:

Sot,

Unė falėnderoj pėr

Bekimet e mia tė shumta.

Sot,

Unė nuk do tė shqetėsohem

Sot,

Unė nuk do tė jem i zemėruar.

Sot,

Unė do tė punoj me ndershmėri.

Sot,

Unė do tė jem i sjellshėm me fqinjėt dhe me

Tė gjitha qeniet e gjalla.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

::::::

Mesazh  Devi prej 23.09.13 18:39

avatar
Devi

46


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

kush jeni ju riki kjo video nuk ben nuk funkcionon

Mesazh  dianaa2000 prej 27.04.14 11:34

kjo video nuk funkcionon fare
avatar
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  syri i art prej 27.04.14 23:32

per te funksionu kjo video duhet te jesh e qet dhe e ralksuar se pari,te kesh ndjenja per ta degjuar...ka tinguj qe sherojn trupin,qe mund te duket absurde por esht e vertet...po per te ardhur deri ketu lypset Meditimi...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  Tanki prej 28.04.14 0:47

Me Praktikimin e Reikit mund te ndjehesh shum me afer me Hyjnoren !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

223


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  55 prej 28.04.14 15:08

Kam degjuar qe Reiki ka disa rreziqe-kete e kam degjuar nga ata qe akne qene vete Mastera ne kete disiplin. Prandaj se kam provuar edhe vete. Eshte shume e thjeshte si praktik por edhe shume e fuqishme. A mun te me trgoj dikush se keto praktika nuk kane asnje rrezik, e dua nga dikush qe e ka provuar vete ose qe ka arritur I attunement.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


365


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  Arsenic prej 15.09.15 1:41

excommunicated shkruajti:Kam degjuar qe Reiki ka disa rreziqe-kete e kam degjuar nga ata qe akne qene vete Mastera ne kete disiplin. Prandaj se kam provuar edhe vete. Eshte shume e thjeshte si praktik por edhe shume e fuqishme. A mun te me trgoj dikush se keto praktika nuk kane asnje rrezik, e dua nga dikush qe e ka provuar vete ose qe ka arritur I attunement.

Magnetizuesit jane me te rrezikuar sesa personat qe perdorin Reiki.
avatar
Arsenic

88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi