Reiki - Energji Universale

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Reiki - Energji Universale

Mesazh  Gabriel prej 18.03.12 22:44

Reiki (Gendai Reiki ose ho) ėshtė shėrim universal apo energjia e jetės qė rrjedh nėpėr univers dhe qė ėshtė e arritshme pėr tė gjithė. Reiki u zbulua nė shekullin e nėntėmbėdhjetė nga
Mikao  Usui master japonez.

Forma e KI qe organizon nderhyrjen interaktive  ,nje energie ekzakte,ne sensin holistike,te te gjitha formave te jetes vitale ,quhet Reiki.
Reiki gjithashtu ekilibron chakrat .Chakrat bejne pjese ne sistemine e energjise subtile dhe lozin nje rol esenciel ne mbajtjen e shendetit dhe ne sherim.Blokimet e energjise e enrgjite negativa jan ndonjehre te fokalizura te chakrat dhe duhet te evakuojne qe te sherohemi.

Kjo ėshtė njė metodė e thjeshtė tė shėrimit qė punon me vėnien e duarve nga ana e pėrdorimit tė simboleve practicenet mund  tė punojnė edhe nga distanca. Reiki ndihmon trupin tė vihet ne  harmoni dhe rivendos dhe unitetin dhe ėshtė shumė qetėsues. Fuqia e Reiki mund tė ketė shėrim shumė tė thellė dhe tė mrekullueshme. Tani  ka prova shkencore se Reiki ėshtė njė efekt shėrimi natural.

1 - Reiki forcon dhe pėrshpejton procesin Natyrore te  shėrimit.
2 - Reiki rigjalleron trupin  dhe shpirtin ,
3 - Reiki rikthen harmoninė  mendore DHE mirėqenien e shpirtit,
4 - REIKI reagon ne gjitha nivelet: fizike, mendore, emocionale dhe shpirtėrore.
5 - Reiki rregullon sistemin Energjitik
6 - Reiki shkrin bllokimet  dhe nxit relaksimin total
7 - Reiki nxit eleminimin e toksinave.
8 - Reiki ėshtė njė teknikė e natyrshme
9. Reiki vepron GJITHASHTU Pėr kafshėt dhe bimėt.
10 - Reiki ėshtė njė metodė e shėrimit te  shenjte holistik dhe eshte  jashtėzakonisht i  thjeshtė dhe i  kėnaqshEm.

Gabriel

Angelic Spirit

272

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Reiki - Energji Universale

Mesazh  Siroco prej 23.09.13 12:36

5 Parime Reiki:

Sot,

Unė falėnderoj pėr

Bekimet e mia tė shumta.

Sot,

Unė nuk do tė shqetėsohem

Sot,

Unė nuk do tė jem i zemėruar.

Sot,

Unė do tė punoj me ndershmėri.

Sot,

Unė do tė jem i sjellshėm me fqinjėt dhe me

Tė gjitha qeniet e gjalla.
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.

236

::::::

Mesazh  Devi prej 23.09.13 18:39

Devi

68

kush jeni ju riki kjo video nuk ben nuk funkcionon

Mesazh  dianaa2000 prej 27.04.14 11:34

kjo video nuk funkcionon fare
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

45

Mesazh  syri i art prej 27.04.14 23:32

per te funksionu kjo video duhet te jesh e qet dhe e ralksuar se pari,te kesh ndjenja per ta degjuar...ka tinguj qe sherojn trupin,qe mund te duket absurde por esht e vertet...po per te ardhur deri ketu lypset Meditimi...
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

305

Mesazh  Tanki prej 28.04.14 0:47

Me Praktikimin e Reikit mund te ndjehesh shum me afer me Hyjnoren !
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268

Mesazh  excommunicated prej 28.04.14 15:08

Kam degjuar qe Reiki ka disa rreziqe-kete e kam degjuar nga ata qe akne qene vete Mastera ne kete disiplin. Prandaj se kam provuar edhe vete. Eshte shume e thjeshte si praktik por edhe shume e fuqishme. A mun te me trgoj dikush se keto praktika nuk kane asnje rrezik, e dua nga dikush qe e ka provuar vete ose qe ka arritur I attunement.
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz

492

Mesazh  Arsenic prej 15.09.15 1:41

excommunicated shkruajti:Kam degjuar qe Reiki ka disa rreziqe-kete e kam degjuar nga ata qe akne qene vete Mastera ne kete disiplin. Prandaj se kam provuar edhe vete. Eshte shume e thjeshte si praktik por edhe shume e fuqishme. A mun te me trgoj dikush se keto praktika nuk kane asnje rrezik, e dua nga dikush qe e ka provuar vete ose qe ka arritur I attunement.

Magnetizuesit jane me te rrezikuar sesa personat qe perdorin Reiki.
Arsenic

93

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi