Pikat per nisjen e nje lufte

Shko poshtė

Pikat per nisjen e nje lufte

Mesazh  Odin prej 18.03.12 21:53

13 pikat kyēe per nisjen e nje lufte !

"NATO eshte krahu jone ushtarak per nje Rend te Ri Boteror (NWO)"
-Tony Blair,1999, gjate nje konference ne WashingtonJa edhe pikat kyēe per nisjen e nje lufte dhe marrjen ne kontroll te shteteve ne pozicion strategjik.Metoda eshte e njejte per dekadash:

1.Vihen ne dukje ndryshimet politike/sociale/etnike te nje shtetit dhe me pas iu jepen arme te gjitha paleve.
(Ne Siri po punojne skuadrat e vdekjes,te perbera nga Libiane,Ceēene,Irakene,Afgane,mercenare njerez per skrupuj qe perhapin terror)

2.Qytetareve te shtetit ne fjale duhet t'iu futet frika me ane te akteve terroriste.
(Ne spitalin e Zahara thone qe jane tmerruar nga snajperat,te vene ne ēdo cep,njerez me kombesi te ndryshme qe vrasin pa meshire.Qellojne pa bere dallime dhe nje mjek ka deklaruar qe ne kete moment frika e tij me e madhe,ashtu si per te gjithe eshte te arrije te kthehet ēdo dite ne shtepi i gjalle.)

3.Vijne MasMediat qe fillojne ti tregojne botes fotografi te kufomave/bombardimeve/deshperimit.


4.Fillon mbledhja e ndihmave humanitare qe i nisen vendit ne krize.

5.Organizatat humanitare detyrohen te ndihmojne vetem njeren pale dhe sulmohen ushtarakisht nga krahu tjeter.

6.Hyn ne skene OKB qe nis "trupat e paqes" qe sapo shkelin atje ndjehen ne veshtiresi dhe kerkojne ndihme.

7.Opinioni publik,tashme i bindur qe duhet te beje gjithējka per te "ndihmuar" vendin ne konflikt,per te mbrojtur demokracine/te drejtat/lirine mbeshtet nisjen e trupave te tjere ushtarake.

8.Konflikti shnderrohet ne lufte dhe ne kete pike mund te ushqehet dhe zgjatet sipas deshires.

9.Sipas nevojes,pritet qe shteti pak a shume te shkaterrohet plotesisht nderkohe qe fillon mbeshtetja per partine-kukull qe do marre pushtetin sapo te rivendoset qetesia dhe "paqja".

10.Vendi qendron nen kontrollin e Kombevete Bashkuara ndersa qeveria e re fillon te mesoje se ēfare duhet te beje per te plotesuar deshirat e Elites qe krijoi konfliktin ne menyre sekrete.

11.Fillon rindertimi i shtetit qe duhet te zhytet ne borxhe me Banken Boterore dhe Fondin Monetar Nderkombetar e duke privatizuar pasurite kombetare dhe sherbimet socialie.

12.Fillon kolonizimi i shtetit nga ana e bankiereve dhe kapitalisteve te paskrupuj.

13.Zhduken lajmet nga Masmediat dhe qytetaret perendimore qetesisht fillojne te harrojne ate popullin qe tashme duket shume larg.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi