Propagande me Video Klip Racist

Shko poshtė

Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Jon prej 08.03.12 20:21

Propagande e Bashkimi Europian me Video Klip Racist

avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Niko_ prej 09.03.12 15:00

Ku ėshtė rracizmi aty? Pėr mendimin tim ka vetėm hipokrizi nė atė video.

Niko_

83


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Jon prej 09.03.12 20:21

E pabesueshme tė sitgmatizohen nė kėtė mėnyrė tė tjerėt nė bazė tė ngjyrės ku ky video klip na shtynė tė imagjinojmė se aziatikėt, arabėt, afrikanėt (afrikano-amerikanėt?) janė tė egėr, ku urtėsia Evropiane i shikon dhe fiton nė fund duke i qetėsuar ata.
Individi si racist ndoshta nuk ėshtė edhe problem por kur kjo bėhet nga njė Institucion qė na lė tė kuptojmė se popujt e tjerė janė luftėdashės dhe barbarė ...kjo ėshtė e papranueshme.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 10.03.12 13:50

As mua nuk mu duk racist thjesht po transmetonte thelbin se Bashkimi Euopian perbehet nga popujt e Europes! Ndoshta nuk duhet ta shohim cdo gje sic na intereson ne !
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Gjinkalla prej 10.03.12 23:03

Jon shkruajti:E pabesueshme tė sitgmatizohen nė kėtė mėnyrė tė tjerėt nė bazė tė ngjyrės ku ky video klip na shtynė tė imagjinojmė se aziatikėt, arabėt, afrikanėt (afrikano-amerikanėt?) janė tė egėr, ku urtėsia Evropiane i shikon dhe fiton nė fund duke i qetėsuar ata.
Individi si racist ndoshta nuk ėshtė edhe problem por kur kjo bėhet nga njė Institucion qė na lė tė kuptojmė se popujt e tjerė janė luftėdashės dhe barbarė ...kjo ėshtė e papranueshme.

Perse a nuk jane keta popujt te tille,jo europianet vertete jane te eger sidomos ata afrikane dhe ata aziatike.Por edhe brenda evropes ka popuj te eger pershembull serbet,por fatmiresisht s'jane ne BE.
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Fjori prej 12.03.12 11:59

Sa per urtesi,urtesia ne fakt eshte aziatike dhe evropianet pavaresisht nga pamja e fisme,e dime qe kane pushtuar boten dhe kolonizuar me metodat qe s'po i permend.Pra kush jane barbaret,ata qe jane mbrojtur apo ata qe nen lekuren e qingjit zoterojne edhe sot ne forma te tjera gjithcka .Kina psh.kurre nuk ka pushtuar dhe pse duhet qe ti nenshtrohet kesaj hipokrizie.Evropa shyqyr qe po kthehet nga urtesia e vertete e ti thote flm azise por kaq,si mund ta perdore urtesine kundrejt atyre qe kane shekuj qe e praktikojne?!!!!
avatar
Fjori

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Propagande me Video Klip Racist

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi