Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Shko poshtė

Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Jon prej 28.02.12 15:50

Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misteriozTinguj misterioz pėr tė cilėt thuhet se janė dėgjuar muajve tė fundit nė shumė vende tė botės, raportohet se mbrėmė janė dėgjuar edhe nė Prishtinė.

Nga pėrshkrimi i asaj qė ėshtė dėgjuar del se zhurma mund tė jetė kopjuar nga filmi “The Legion“ dhe shpėrndarė mė pas nė internet, por e prezentuar si zhurmė e dėgjuar nė qyte tė ndryshme tė botės. Policia thotė se ka pranuar thirrje nga mediat pėr kėtė ēėshtje, por nuk ka raporte se ėshtė dėgjuar ndonjė zhurmė jo e zakonshme.

Qytetarė tė Prishtinės thonė se rreth orės 3 tė mėngjesit kanė dėgjuar njė zhurmė qė vinte nga qielli, pothuajse e njėjtė me tingujt e filmit “The Legion“.

Imer Mushkolaj thotė se e ka dėgjuar kėtė zhurmė. “Rreth orės 3 tė mėngjesit e kam dėgjuar njė zhurmė e cila vinte nga qielli“ ka thėnė ai.

Edhe aktori Basri Shala thotė se ka dėgjuar tė njėjtėn zhurmė natėn e mbrėmėshme. “Kjo zhurmė ka zgjatur tri herė nga 5-6 sekonda, fillimisht kam menduar se kjo zhurmė po vie nga toka, pas herės sė dytė e kam parė qė ėshtė duke ardhur nga qielli“.

Policia e Kosovės konfirmom se ka pasur thirrje nga mediat tė cilėt kanė kėrkuar sqarime rreth kėsaj zhurme. “Kemi thirrje, po bėhet kjo pyetje mirėpo jemi duke verikuar. Por nuk kemi ndonjė informaicon“ ka deklaruar zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Brahim Sadriu.

Drejtori i Institutit Hidrometeorologjik tė Kosovės, Sylė Tahir Sylaj ka mohuar tė ketė pasur mbrėmė erėra. “Instituti nuk pėrcjell zhurmat, por ajo ēka mund tė ju them se dje nuk ėshtė regjistruar asgjė e jashtėzakonshme si ndonjė erė e fuqishme apo diqka e tillė“ ka deklaruar Tahir Sylaj.

Shumė persona tė habitur kanė postuar nė statuset e tyre nė Facebook, se kanė ndėgjuar tinguj tė ēuditshėm gjatė natės.

Njė video e publikuar gjatė muajit janar nė Youtube, paraqet pamje nė qyteteve tė ndryshme tė botės, ku qytetarė kanė incizuar tė njėjtėn zhurme e cila vjen nga qielli.

Filmi me emrin “The Legion“ nė njė pjesė tė tij ka tė njėjtėn tingull sikurse tingulli qė vie nga qielli i cili ėshtė inqizuar nė qytete tė ndryshme tė botės. Nė pjesėn ku paraqitet ky tingull ėshtė pjesa ku engjėlli Gabriel zbret nė tokė, nė ndėrkohė nė prapaskenė dėgjohen zėra “trumbeta qiellore“.

Deri mė tani shkencėtarėt nuk mundur arsyet, shkakun, qėllimin dhe burimin e kėtij tingulli shqetėsues e misterioz.

Incidente tė njėta kanė ndodhur nė Kosta Rika, ndėrsa dėgjimi i fundit i tingullit misterioz, ndodhi nė Ukrainė, nė jug tė Suedisė, Kanada dhe nė veri-lindje tė Anglisė.

Mijėra banorė nė Kosta Rika kanė dėgjuar dhe regjistruar me kamerat e tyre tingullin misteriozė dhe i kanė vėnė videot nė internet, duke kėrkuar pėrgjigje nga specialistėt e fushės, pasi tingulli duket sikur vjen nga qielli, thanė tė gjithė ata tė cilėt dėgjuan ulėrimat!

Televizioni britanik ITN ka transmetuar disa nga inqizimet tė cilėt qytetarė tė ndryshėm pohojnė se vijnė nga qielli. Ky medium citon studiuesin Nick Pop, sipas tė cilit “njė nga mundėsitė mund tė jetė fenomeni atmosferik, e edhe aso qė lidhet me murmurimėn. Tingujt nė atmosferė tė fenomeneve akustike mund tė jenė tė ndryshėm ndonjėherė edhe qesharak“ ka deklaruar ai.
avatar
Jon

1163


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ne Prishtine ndegjohen zera misterioz ???

Mesazh  Tanki prej 29.02.12 15:11

Kjo ngjarje qe po ndodh gati 2 net ne Prishtine ka ndodhur edhe ne shum qytete te tjera ne Evrope dhe ne Bot .
Kjo dukuri Natyrore eshte e projektuar nga vet dora e Njeriut nga CIA dhe NASA me bashkpunim me NATON dhe Financuesit e ketyre jan Masonet apo shkurt " ILLUMINATI "

Ky quhet Projekti HAARP apo " HAARP Project " se pari kjo sherbente per te mar energji nga djelli nga disa gjenerator te medha qe ngrehin energji dijellore dhe elektrike ne ALASKE .
Por ne anen tjeter sherben si mjet per perdorimin e NATYRES kunder shteteve te ndryshme ne bote qe e kundershtojn SHBA-n IZRAELIN dhe Aleancen Veri Atlantike .

Me ane te HAARP-it mund te shkaktohen uragane , termete te fuqishme , vershime , tornado apo edhe shkrirje te akullnajave por mund te paraqiten edhe disa zera te mistershm apo frekuenca te quditshme nga ajri sikur qe po ndodh ne Prishtine .
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Androo prej 29.02.12 17:49

Shpjegimi pėr zėrat misterioz nė PrishtinėMėngjesin e tė martės (02:30 – 3:00) nė rajonin tonė janė dėgjuar zėra tė ēuditshėm tė cilėt dhe janė regjistruar nga shumė njerėz, e disa prej tyre edhe mund tė jenė frikėsuar.
Nė fakt, ajo qė ndodhi ishte vetėm njė pėrplasje e energjive tė larta elektromagnetike, qė nė shkencėn e zėrit njihet si gravitacion akustik.

Sė fundmi pas shfaqjes sė kėtyre zėrave anė e mbanė botės janė pėrhapur dhe teoritė konspirative se po afrohet apokalipsi apo fundi i botės.


avatar
Androo

254


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  lulja e mire prej 01.03.12 14:57

o zot sa e tmershme ishall jem ne rrug te drejt se nuk o larg ajo qa pe presim
avatar
lulja e mire

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Gjinkalla prej 01.03.12 15:04

mua se pari po me duket konspiracion por shpresoj te jete e vertete dhe te behet kjameti dhe ta pesojne shtresat aristokrate qe po e vjedhin popullin.
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

5/3/2012

Mesazh  arbri1994 prej 05.03.12 5:01

Serish ka pasur zera te cuditshem ne ora 4:20 pothuajse te njejt mirpo me kohzgjatje me te shumt !
avatar
arbri1994

18


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Gjinkalla prej 06.03.12 20:43

Pse nuk po ndegjohen keta zera ne mes te dites ku do ta degjonin te gjithe,por atehere kur jane te gjithe ne gjume...
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Jon Sh prej 24.04.12 17:08

Gjinkalla shkruajti:Pse nuk po ndegjohen keta zera ne mes te dites ku do ta degjonin te gjithe,por atehere kur jane te gjithe ne gjume...


Ne vende te ndryshme te botes jane degjuar edhe diten.
avatar
Jon Sh

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  lutfi prej 24.04.12 19:59

Te ne ne Kumanove as nje za misterioz spo ka
avatar
lutfi

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zera te quditshem ne Kosove(Prishtine)

Mesazh  blaugrani prej 22.10.12 3:34

Keta zera i kom ndegju sonte rreth ores 2:30 pas mesnate ne Prishtine.Ndriqimi nuk eshte aq i mir pasi qe e kom rekordu me telefon edhe tu u ngut me rekordu ma shpejt nuk ja kom leshu flashin.Po me intereson se nga mujn me ardh keta zera?

avatar
blaugrani

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Luli prej 29.11.13 13:19

Ushtima tė ēuditshme nė Prishtinė!

Nė Prishtinė sonte janė dėgjuar ushtima tė ēuditshme tė cilat njerėzit janė pėrpjekur t’i pėrshkruajnė sipas ndjesisė qė ua kanė shkaktuar.

Megjithatė, askush nuk ka qenė nė gjendje tė jep njė mendim tė sigurt se pėr ēka bėhet fjalė. Zėrat kanė zgjatur pėr 15 minuta. Mė pas janė ndalur pėr tė rifilluar sėrish. Fenomene tė ngjashme kanė ndodhur edhe kohė mė parė, mirėpo askush nuk ėshtė nė gjendje tė shpjegojė se pėr cka bėhet fjalė.

Shumė banorė tė kryeqendrės kosovare e kanė shprehur shqetėsimin nėpėr rrjetet sociale nė pritje tė ndonjė sqarimi se ēfarė mund tė jetė nė pyetje.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Nekos prej 01.12.13 1:15

Pa frike keta zera behen vetem nga shkaqe natyrore.
avatar
Nekos

Pak dritė pėr sytė tonė nė errėsirė.

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Zėrat "misteriozė" nė Prishtinė u shkaktuan nga remontet nė KEK

Mesazh  Neutral prej 01.12.13 9:50

Njė zhurmė i shqetėsoi qytetarėt e Prishtinės nė natėn mes tė enjtes dhe tė premtes. Dhe, kjo ėshtė arsyeja pse shumė prej tyre bėnė xhirime.

Mendimet pėr burimin e saj janė nga mė tė ndryshmet

“Jo alien, por njė gjė mė e pėrsosur qė mund tė lėshojė zhurmė aq tė madhe”, thotė njė bashkėbisedues pėr Klan Kosovė.

Dikush frikėn po e mposhtė me besim.

“Jom friksu po me emėr tė Allahut qysh e ka shkru”, thotė njė tjetėr.

Nė fakt, nė shėrbimin kujdestar tė policisė nė Prishtinė, janė bėrė edhe telefonata nga qytetarėt e shqetėsuar, por organet e rendit pranojnė se ua kanė bėrė me dije atyre se nuk e kanė idenė ēfarė po ndodh .

Mirėpo, derisa nė kryeqytet pati shqetėsim, pėr banorėt e Obiliqit kjo zhurmė nuk ishte diēka brengosėse. Sipas tyre, atė e shkaktojnė termocentralet qė gjenden afėr tyre.

“Sa her’ bjen ose hin ndonje elektran prej sistemit, osht kjo zhurmė”.

Kėta tashmė janė mėsuar tė dėgjojnė diēka tė tillė pėr dekada me radhė.

“Jemi msu na me ket zhurmė. Pėrpara bojke ma shumė”.

Fjalėt e kėtyre i konfirmojnė zyrtarėt e Korporatės Elektroenergjetike. Sipas tyre, disa nga termoelektranat janė nė pėrfundim tė fazės sė remontit.

“Mbrėmė ėshtė bėrė, siē quhet, shkarkimi i kaldave dhe kjo shkakton zėrat tė tillė. Nuk janė diēka tė jashtzakonshėm”, thotė Edmond Nulleshi, drejtor i Shėrbimeve nė KEK.

E ėshtė edhe njė njohės i fenomeneve natyrore, qė beson se zhurma nuk ėshtė diēka mė shumė se sa ajo qė buron nga KEK-u. Meteorologu Sylė Tahirsylaj, thotė se diēka e tillė mund tė jetė normale pėr kushtet klimatike aktuale. Sipas tij, temperaturat e ulėta, prania e borės dhe qetėsia mė e madhe qė mbretėron gjatė kėsaj stine, bėjnė qė zėrat nga Obiliqi tė pėrēohen lehtė deri nė Prishtinėn e afėrt e tė stėrmbushur me ndėrtesa.

Kėsi zhurma janė dėgjuar kohė pas kohe nė Prishtinė, por viteve tė fundit po pėrjetohen mė me shqetėsim gjė qė dėshmohet se shumė xhirime shpejt publikohen nė internet.

Zhurma tė tilla dėgjohen shpesh kudo nė botė, dhe gjithmonė ato pėrcillen me teori tė ndryshme. Mėngjesin e tė martės, mė 21 shkurt 2012, rreth orės 2:30-3:00 tė mėngjesit, nė Kosovė janė dėgjuar zėra tė ēuditshėm qė po ashtu janė regjistruar nga shumė njerėz. Disa prej tyre edhe mund tė jenė frikėsuar. E njėjta ndodhi edhe mė 2 nėntor 2012!

Nė fakt, siē ka raportuar Telegrafi mė parė, ajo qė ndodhi mė herėt ishte vetėm njė pėrplasje e energjive tė larta elektromagnetike, qė nė shkencėn e zėrit njihet si gravitacion akustik.

Sidoqoftė, pas shfaqjes sė kėtyre zėrave anė e mbanė botės janė pėrhapur dhe teoritė konspirative se po afrohet apokalipsi apo fundi i botės.

Pohime tė tilla ka pasur edhe mė herėt, nė shumė vise tė botės, por mė vonė janė kuptuar vetėm si prishje qetėsie nga individė tė papėrgjegjshėm.

Sipas disa hipotezave, thuhet se kėto janė pasojat e teknologjisė HAARP, tė cilės ia atribuojnė tė gjitha “meritat” kohėt e fundit: prej tėrmeteve, tornadove, e deri tek zhurmat e pazakonta dhe ngrohjen globale.

Njė sqarim tjetėr ėshtė se kėto janė aktivitete tė jashtėtokėsorėve pasi nė disa raste janė vėrejtur edhe UFO nė qiell. Ka edhe prej atyre qė besojnė se e tėrė kjo ėshtė pasojė e ndryshimit tė fushės magnetike tė tokės.

Tė tilla shpjegime janė dhėnė edhe rastin e mbrėmshėm tė zhurmave “misterioze”, gjė qė vėrehet edhe nga raporti i Klan Kosovės. /Klan Kosova/Telegrafi/
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Prishtinė ndėgjohen zėra misterioz

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi