Kinė - UFO

Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Admin prej 27.03.09 0:53

Kine : Qeveria sheh nje UFOKete here personalite zyrtare nuk mund te injorojne ate qe ata kane pare.
Kjo ka ndodhur ne 24 shkurt 2009 rreth ores 18 ne nje avion te kompanise Southern Airlines ne drejtimin Nankin te Kines.
Ne avion gjendeshin anetare te qeverise kineze dhe gazetare gjate kohes qe mbahej nje mbledhje.
Ne nje moment nje gazetare sheh nje objekt te ēuditeshem qe levizte jo larg avionit.

Reagimi i pare ishte thirrja e sherbimit te sigurimit dhe reagimi i dyte fotografimi i objektit.
Ky lajm eshte dhene nga agjencia zyrtare e shtypit e qeverise se Republikes popullore te Kines, , « Xinhua News Agency ».


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 30.08.09 23:40, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Fikrro prej 09.10.10 22:48

Uffot perseri ne qiellin Kinez


avatar
Fikrro

539


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kine - UFO

Mesazh  Ufo prej 18.08.11 13:14

UFO mbi aeroportin kinez, bllokohen njė orė fluturimet


UFO-t sėrish kthehen nė lajm. E pėrditshmja “Shanghai Daily” ka deklaruar se njė UFO ėshtė parė mbi aeroportin e Chogqing.

Njė mjet fluturues i paidentifikuar ėshtė parė nė pistėn e aeroportit ndėrkombėtar dhe kjo gjė ėshtė konfirmuar edhe nga burime zyrtare tė kėtij aeroporti. Diēka e tillė ka shtyrė fluturimet pėr njė periudhė prej njė ore.

Nuk ėshtė hera e parė qė nė Chogqing, qytetin mė tė populluar tė Kinės, jepet alarmi pėr UFO. Vitin e kaluar, pasi u bėnė shumė hetime mbi disa mjete fluturuese, autoritetet theksuan se objektet ishin vetėm disa balona gjigande.
avatar
Ufo

149


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kinė - UFO

Mesazh  Zattoo prej 21.02.12 0:47

Kinezet zbulojne nje baze Aliene nė Hėnė

Agjencia kineze e hapesires pretendon se ka marre pamje nga rajoni i quajtur “Hires” imazhe te nxjerra nga Orbiter Chang’e-2 ne Hene, te cilat tregojne qarte ndertesat dhe strukturat ne siperfaqe te Henes.Sipas te njejti burim, NASA ka bombarduar qellimisht zona te rendesishme ne Hene ne nje perpjekje te saj per te shkaterruar objektet e lashta dhe strukturat misterioze te panjohura qe ndodhen aty.

Fotot, edhe pse duhet ende shume per t’u studiuar tregojne qarte krateret berthamore dhe mbeturinat e ndertimit te shkaktuara si pasoj e shperthimeve nga ana e NASA-s per te shkaterruar e fshehur te verteten.

Kina eshte duke levizur drejt zbulimit te plote te realitetit jashtetokesore, nese keto imazhe si dhe ato qe do te vijne verifikojne te verteten, atehere NASA duhet te hetohet per mashtrime dhe tradhti. Kina do te jete e gatshme dhe do te disponoje te gjitha te dhenat dhe imazhet nga Chang’e-2 ne javet dhe muajt e ardhshem. Gje qe lejon te shpresojme se ky eshte fillimi i nje epoke te re.

Ne nuk mund te konfirmoje vertetesine e informacionit te paraqitur, por thjesht jemi te detyruar te pohojme burimin e tij si dhe e paraqesim informacionin ne nje audience me te gjere ne emer te se vertetes.avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Odin prej 31.03.12 21:02

E pabesueshme, njė UFO nuk i ndahet avionit me pasagjerėĖshtė njė ndėr filmimet e fundit qė mund tė cilėsohet si mė interesanti pėr sa i pėrket gjurmėve tė objekteve faturuese tė paidentifikueshme nė qiell.

Shumė persona e cilėsojnė si njė disk UFO.

Megjithatė faktet flasin pėr njė filmim, i cili ėshtė regjistruar nga bordi i njė avioni, qė nė atė moment ndodhej mbi Malet Himalaja gjatė ditės sė shtunė mė 25 mars tė 2012.

Mė poshtė keni videon ku secili mund tė japė gjykimet e tij.

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Kine - ufo

Mesazh  flamur_it prej 30.04.12 1:47

shikoni me kujdes esht evertet kjo apo jo?
avatar
flamur_it

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Zattoo prej 11.06.13 11:12

Aeroplani goditet nga njė objekt i paidentifikuar


Njė aeroplan udhėtarėsh ėshtė detyruar tė bėjė ulje emergjente pasi njė objekt i paidentifikuar e ka goditur atė nė “hundė” derisa ishte nė shtatė mijė e 900 metra lartėsi, shkruan DailyMail.

Pjesa e pėrparme e Air China Boeing 757 ėshtė shtypur dhe dėmtimi dukej i qartė kur ai zbriti nė aeroport.

Piloti ka thėnė se aeroplani filloi tė kishte probleme dhe kėshtu u detyrua tė thirr kontrollorėt ajrorė. Ai pas pak ēastesh ishte lejuar tė kthehej nė aeroport.

Ekspertėt kanė thėnė se hetimet kanė rritur dyshimet se aeroplani ėshtė goditur nga njė “objekt i jashtėm”.

Sidoqoftė, ata nuk besojnė se ėshtė shkaktuar nga ndonjė shpendė pasi nė “hund” nuk ka gjak.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Zattoo prej 17.10.13 21:47

Nė Hong Kong, ish-gazetar i televizionit Xiaodong Wu Yi ėshtė i sigurt qė ka kapur imazhet e njė UFO nė natėn e 6 Tetor 2013-
Objekti i ndritshėmi nė formė diamanti fluturonte mbi qytet.

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Odin prej 21.07.14 20:02

UFO-t pėrplasen nė Kinė, fshatarėt tė tronditur nga ‘topi gjigant i zjarrit’


UFO crash lands in China par ReCorp

Banorėt e fshatrave nė provincėn Heilongjiang tė Kinės thanė se kanė parė tre UFO tė binin nga qielli tė premten nė mėngjes.

Fshatarėt panė disa objekte metalike rrethore tė rrėzoheshin nė tokė shoqeruar me njė zhurmė tė madhe, dhe mė pas njė flakė gjigante u shkėput duke rėnė nė kopshtin e perimeve tė njėrit prej banorėve.

“Unė pashė njė top tė madh zjarri, dhe mendoj se ishte njė meteorit. Pa u menduar dy herė u fsheha brenda shtėpisė dhe kam pritur deri sa objekti tė ulej” , thotė njė fshatar pėr Chinatopix.com.

China News e pėrshkroi objektin si njė top gjigant argjendi i rrethuar me disa shenja djegieje. Objekti nė foto ėshtė raportuar tė jetė rreth 2.5m i gjerė dhe peshon rreth 90kg sipas OpenMinds.TV .

Ndėrsa hetuesit mbėrritėn nė vendngjarje pėr tė shqyrtuar objektin, historitė filluan tė dalin, duke ofruar njė shpjegim tė mundshėm pėr tė gjitha emocionet e tė pranishmėve.

Sipas News Service pak para se banorėt e fshatit kinez tė dėshmonin objektetin fluturues tė paidentifikuar nė qiell, njė raketė ruse “Proton-M” u ngjit duke mbajtur njė satelit komunikimi i cili u shkėput menjėherė pas fillimit tė tij tė premten nė mėngjes duke u djegur nė atmosferėn e Tokės. Ndėrsa Rusia pretendon se raketa e tyre u shpėrbė kryesisht mbi tokė, media kineze mendon se jo tė gjitha pjesėt e raketės u rrėzuan tė djegura nė tokė. Megjithatė nuk dihet akoma nėse janė pjesė e objekteve fluturuese tė paidentifikuara apo pjesė nga raketa ruse. Hetimet nė Kinė ende vazhdojnė.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kinė - UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi