Portrait*

Shko poshtė

Portrait*

Mesazh  Albana Musagalliu prej 16.02.12 19:31

Duket sikur veē meje dhe erresires s'ka gje tjeter... Mbysim njera-tjetren e koha spektatore ironizon levizjet tona.
Kam ftohte ne shpirt-thua valle eshte mungese drite?
Drita,ngroh por ftohtesia qe ndiej eshte dicka tjeter..Njeriu ka ftohte! Eshte e pashmangshme! Eshte i destinuar te kete ftohte,jo vetem ne shpirt..
Vazhdoj te grindem me erresiren: perpjekjet e saj me mbysin e ndihem e lehte si ajri.. Por me dhemb shpirti,nga i ftohti.
Nuk di nese ne kete dhembje perfshihet humbja ndaj erresires?! Thelle dua qe ajo te fitoje e une te arratisem diku..ku te jete mjafton qe te ndiej dicka qe s'te mbyt.. Mbytem! Kam ftohte ne shpirt!
Ndodh. 14.01.12(19:5*)
avatar
Albana Musagalliu

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi