Mos i harroni!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Mos i harroni!

Mesazh  Gon! prej 10.02.12 21:49

A mund te harrohen keto krime qe na beri shkjau i zi?! Nje Holocaust i vertete kishte ndodhur!!!

Blace 1999
1999
Blace 1999


1999


1999


1999


1999


Blace ,Stankovec 1999


KETU NE KETE FOTO DUKET SHUME QARTE, SE PAKU NJERI QE MORI PJESE NE KETE MASAKER TE TMERSHME ! PYETJA ESHTE SE A ESHTE DENUAR KJO BISHE ? E NESE JO, CKA PRESIN SHQIPRIJA KOSOVA E BASHKSIJA EUROPJANE !!!???? SE AQ RENDE PER ME IDENTIFIKUE KET QEN NUK ESHTE!


Meritat jane te ketij komandanti, i cili me gjith shpirt dhe me gjith zemer luftoi per kete toke. E jo merit e komandateve te pasluftes!


KTO JANE PROPAGANDAT SERBE QE THUAJN " TE KEMI VRA STERGJYSHIN GJYSHIN DO TE VRASIM EDHE TY" LE TE VAZHDOJNE KRYESIJA E KOSOVES EDHE ME TEJ TI REGULLOJN MARDHENJET ME SERBIN !!!!!


Tmerruese


Treni i deportimeve te qindra mijerave shqiptare nga Prishtina.Prill 1999.Te kujton Listen e Shnidlerit


Nje nene mban foton e djalit te saj i cili u vra bashke me 115 djem tjere te Krushes se Vogel nga serbet.


Studime e Eperme 2


Studime e Eperme


Kukes, prill 1999, duke pritur ne radhe per te marre ushqim.

30 Mars 1999,afer Bllaces.Kjo foto ishte edhe ne faqen e pare te editorialit te gazetes TIME ne ate kohe.


22 mars 1999,Kline e Eperme


26 maj 1999 ,fshati Lisnaje,ish Dubrave-Kacanik

Varrimi i 75 te vrareve ne Celine,Rahovec qershor 1999

Reqak,shkurt 1999


Likoshan,shkurt 1998


Masakra ne Pastaselle ku u egzekutuan 106 shqiptare me 31 mars 1999


Kosovė,viti 1999.


Kosovė,viti 1999.


Kosovė,viti 1999.


Kosovė,viti 1999


Kosovė,viti 1998


Dy prej ktyre kriminelve jane identifikuar


Paramilitar serb nė Kosovė


Ushtaret serb para se te marr nen kontroll UCK-ja , piken kufitar ne Koshare


Shkit duke i terheq te plagosurit e vet ne Llapashtice.


QENT SERB duke i terheq te plagosurit e vet ne Llapashtice.Paramilitare dhe pjestare te forcave serbe,diku neper Kosove


Ēetnik dhe kriminel serb ne Gjilan


Kriminel dhe paramilitar serb ne kurrizin e te cileve ngarkohen nje numer i madh i krimeve te kryera mbi popullaten shqiptare te Kosoves


Femijet jetim mbajne fotografite e prinderve te tyre ne Bellacerke


Kosovė 1999


Foto te krimineleve SERB Per here te pare behen publike. Muaji maj,viti 1999,vendi diku ne Kosove


Bllace,mars 1999.Treni i deportimit


Fshati Meje,ku u vrane 377 shqiptare per nje dite te vetme.


Podujeve Llapashtice e poshtme,dhjetor 1998.


Kriminel dhe paramilitar serb ne kurrizin e te cileve ngarkohen nje numer i madh i krimeve te kryera mbi popullaten shqiptare te Kosoves....


Varrimi i Komandantit legjendar te UCK Adem Jashari dhe i familjes Jashari dhe familjareve te tjere ne Prekaz,8 mars 1998...


Kosovė,viti 1998


Kosovė,viti 1998-99...


Bllace prill 1999


Bllace prill 1999


Ne kete foto eshte ekzodusi i Shiptareve ne Bllace (stankovec)


FAJI I KESAJ GRUAJE TE MASAKRUAR KA QENE VETEM AI, SE NUK KA PAS MUNDESI TE MBROHET ...


SA TE EXZISTOJ BOTA S“DUE ME NDERGJU EMRIN SERB


Tmerr


KUSH NUK ESHTE BINDE ENDE SE CFAR MASAKRASH KAN BE QENT SERB . LE TE SHIQOJ EDHE KETE FOTO KU I PRITET KOKA NJE SHQIPTARI!!!!


Po c'faj kishte ky...!!!!!!!!!!!!!!!!!

AS KAFSHA NUK MBYT NJE FEMIJ ....

SHUMICA AS QE E DIN SE GJITH KETO MASAKRA U JANE BERE FEMRAVE SHQIPTARE E SI MUND KTO TE HAROHEN ?????


FEMRA SHQIPTARE E VRARE PAS PERDHUNIMIT TE QENVE SERB


KJO NUK MUND TE FALET


A ju falet Serbies kjo Masaker e shum e shum Masakra te tjera te cilet i ben ju lutem a hahet Produkti i nje shteti i cili vellezrit motrat tona na Masakruan ju lutem te vetdijesohemi dhe ta shikojm realitetin ju lutem per hir te Deshmorve Heronjve Shqipatar te cilet u flijuan per kete tok ti thojm Stop Serbies ne Produkte Serbe si dhe Stop Bashkpunimit me Serbin.

avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 11.02.12 15:34

Kujtime te tmerrshme te asaj lufte! Ketu tregohet se sa te poshter mban kjo bote brenda, aq sa te vrasin femije te pafajshem .Nuk kisha pare kurre foto kaq te tmerrshme nga ajo masaker. Jam shokuar krejtesisht!
avatar
Meridiani 0 (zero)

351


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  ILIRA prej 11.02.12 17:53

Cfare tmerri... jo Gon keto nuk harrohen, mbi te gjitha nuk i harrojne te mbijetuarit e ketyre masakrave, por ajo qe te trondit me shume eshte se Evropa ka bere gjithmone shurdhin dhe qorrin per keto masakra dhe gjykon me "drejtesi" si xhelatin dhe viktimen. Uroj dhe shpresoj qe Kosova te mos provoje me dhimbje te tille.
avatar
ILIRA

274


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  emriat prej 11.02.12 21:03

mallkuar qofshin ata kafsh qe bejn te tilla krime .................zoti u dhent denimin e merituar kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaafsh
avatar
emriat

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  Gon! prej 11.02.12 21:09

Une uroj dhe shpresoj qe te vetedijsohen te gjithe shqiptaret kudo qe jane e te mendojne me shume per bashkimin e trojeve, te behen nje grusht i forte. Te mos mashtrohen nga paraja "leter" e Europes kuqke e te shesin vlerat shteterore e kombetare per 1000 euro e per 100 000 euro, sepse vertete turp i madh eshte per ne.

Le te ecim gjithe boten kembe me kembe, por kurr le te mos genjehemi se ndonje vend tjeter do te behet vater e jona. Pra, kete pak toke te shenjt qe e kemi te mundohemi ta bashkojme e ta mbrojme, e jo edhe me teper ta coptojme. Le te mos kete urrejtje nder shqiptaresh, sepse dem i bejme vetes dhe i kenaqim te tjeret...! Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Mal i Zi, Lugine e Presheves e Cameri duhet te jemi nje, sepse te gjith shqiptar jemi dhe te gjithe nje gjak e kemi.

Te parandalojme asimilimin...!

Sepse turp eshte per nje shqiptar ta quaj veten Serb, Grek, Maqedon, Malazez, Turk, Arab, Europian e Amerikan, sepse ne duhet te krenohemi qe jemi shqiptar, sepse ne duhet te krenohemi se te gjithe popujt dolen nga gjiri jone ne Europen mbar. Gjuha jone eshte e bukur, eshte e shenjte, eshte nene e te gjitha gjuheve ane e kend Europes. Vetem ne kemi 36 shkronja te alfabetit. Perse shqiptari i zi sot krenohet qe di nje gjuh tjeter, e me gezim e flet greqishten para grekut e serbishten para serbit? Perse greku, serbi, italiani e francezi nuk e bejne nje gje te tille? Sepse ata i ruajne vlerat e tyre!

Le te flasim shqipen tone me krenari para te gjitheve. E nese dikujt i intereson se cfare ne flasim, le te mesojne gjuhen tone, ose dhe le te marrin nje perkthyes, ose, ose...

Ne nuk duhet te lejojme qe te fusim fjale te huja ne gjuhen tone te bukur e ta perdhosim ate. Gjuha jone eshte me vlere o vellezer.

Dola ku dola, nga kodra ne breg, e dikujt mund ti duken fjale pallavra keto, mirepo mua me plas zemra kur shoh kaq shume marrezira ne mes te shqiptareve. Ne nuk duhet te dallohemi ne mes nesh si; "Kosovar" apo "Shqiptar" apo "...."! Ne nuk duhet te mbajm inat me njeri tjetrin si; "Fitoi Kosovarja me hund te shtrember dhe ajo nuk e meritoi" apo "Fitoi Shqiptari me pa te drejte perballe Kosovarit" apo "....."! Keto gjera nuk duhet te zene vend ne zemrat tona, sepse te gjithe jemi nje komb dhe nje gjak kemi.

I shihni keto masakra me larte? Keto masakra ndodhen pikerisht per shkak se ne jemi te perqare dhe kur ne jemi te tille ata mund te bejne cfare te dojne me ne. Keto masakra ndodhen pikerisht, sepse ne nuk ia shtrijme doren vellau vellaut, ne nuk i dalim ne ndihme njeri tjetrit. Se sikur te ishim bashk....? A do te kishte mundur te ndodhte nje gje e tille? Ndoshta nuk do te kishte ndodhur...! Sepse gjithe here eshte thene, "bashkimi bene fuqi".
avatar
Gon!

532


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

keta

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 13.02.12 18:53

keta do ta paguajne shtrenjte per krimet e tyre mallkuar qofshin u djegshin te gjall
avatar
Ushtari i krishtit

418


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  Gjinkalla prej 20.02.12 4:28

Ne nuk duhet ta harrojme luften e 99-tes,e aq me pak derrin serb, qe nuk la tmerr pa bere.

Mua me kujtohet shume mire lufta e 99-tes,atehere isha 9 vjeqare,me kujtohet kur na perzune derrat serb,nga Mitrovica per ne shqiperi,ateher une nuk mbajsha shprese per jete,por ja qe zoti deshi qe une sot te jem akoma gjalle.

Politikajt tane,sot per para,(per boten materiale) kane harruar ate qe ka ndodhur dhe jane bere me derra sesa vet serbet.

Por keta derra politikaj tane:Hashimi,Enver Hasani, Albin Kurti, Fatmir Sejdiju, Sami Lushtaku etj...etj...etj...etj e shume derra sikur keta, duhet te dijne qe ka nje zot te plot fuqishem, qe do ti denoj me denim te tmerrshem, te papare, ashtu siq e denoj Serbine.

Keta derra duhet te dijne se cdo fillim ka nje fund, dhe se keta derra e kane fundin e tmerrshem, dhe jane te mallkuar si ne kete bote ashtu edhe ne boten tjeter.

avatar
Gjinkalla

309


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mos i harroni!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 20.02.12 16:07

Fjalim i papare gjinkalla!
avatar
Meridiani 0 (zero)

351


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje.

Mesazh  netaa prej 22.02.12 16:34

Gon , jan me shum se te dhembshme dhe trishtuese pamjet dhe faktet dhe nuk do duhje te harroheshin ne asnje menyr ,sikur mos te na binin para nje fakti te mbijeteses se kesaj kohe si ne aspektin ekonomik,moral,intelektual dhe qdo gje qe quhet sadopak normale,aq shum po shakterrohemi prej vet identitetit ton sa qe vertet spo kemi mundesi me kujtu qka ka ndodh pak me tutje por te garantoj qe kjo nuk eshte aspak normale.
avatar
netaa

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Angelina Jolie: Serbėt janė kriminel dhe torturues!

Mesazh  Gjinkalla prej 26.03.12 12:19

Si mundet njerėzit tė janė aq tė pamėshirshėm ndaj grave. Si mundte dikush t'ua kthej shpinėn atyre krimeve tė bėra nė Bosnjė ndaj muslimanėve, ka thėnė Xholi.

FIlimi "Nė vendin e gjakut dhe mjaltit" tė aktores holivudjane Angelina Jolie nė tė cilin serbėt janė paraqitur si kriminel, ndėrsa muslimanėt si viktima tė pafajshėm, pėr regjisoren nuk ka treguar sa duhet pėr atė qė kanė pėrjetuar boshnjakėt.

Nė njė intervistė pėr gazetėn britanike SAN ajo flet pėr pikpamjen e saj pėr atė qė ka ndodhur nė Bosnjė, frigėn e luftės, pėrdhinimet dhe torturat tė cilat i kanė kryer serbėt.

"Nė prag tė fillimit tė gjirimeve tė filmit shkova nė shtėpi dhe fillova tė qaja pasaiqė pėrnjėher mu shfaq friga edhe pse jam person i cili rrallė qaj. Pamėshirshmėria e luftės nė ish Jugosllavi cdokendė mund tė sjellė nė njė gjendje prekėse dhe emocionale. Sa mė tepėr lexoja pėr luftrat nė Jugosllavi aq mė shumė turperohesha nga vetja qė kam ditur aq pak pėr atė qė ka ndodhur atje. Kur i mėsova kėto fillova tė mendoja, Si ėshtė e mundur njerėzit tė jenė kaq tė pa mėshirshėm ndaj grave? SI ėshtė e mundur bashkėsia ndėrkombėtare t'ua kthej shpinėn krimeve tė kėtilla? Si ėshtė e mudnur tė sjellni punėn qė tė ketė cfardo qoftė kuptimi njė konflikti ku njerėzit i vrasin fqinjėt e tyre me tė cilėt kanė jetuar me vite tė tėra?, ka thėnė Xholi. A jo mėtej ka shtuar se" edhe mėtej ndjen se nuk ka bėrė aq sa duhet pėr drejtėsin dhe se nuk ka arritur tė pasqyrojė nė kuptimin e vėrtet atė qė kanė pėrjetuar Boshnjakėt nė luftė".
avatar
Gjinkalla

309


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

serbet

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 26.03.12 20:26

serbet do ta paguajne shtrenjte per krimet qe kryen ne kosove po te kisha pushtet per 5 vjet do ja u kisha rrjepur lekuren komplet sllaveve edhe grekeve vafshin ne djall
avatar
Ushtari i krishtit

418


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi