Leximi i mendjes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Leximi i mendjes

Mesazh  Lapsi prej 03.02.12 11:49

Kam nje shok qe ka aftesi te lexoje mendjen.Kete gje e kisha pare vetem neper filma .Por tani qe kam pasur nje rast konkret dua ti hyj me thelle kesaj gjeje.Do te doja te me jepnit ndonje mendim si mund ta kete fituar ai kete aftesi . Kam lexuar ne internet se superfuqite mund te fitohen nepermjet mutacioneve .Ky shoku im e ka shtepine afer fabrikes se cimentos ne Kusarth, ndoshta mbetjet e kesaj fabrike kane bere qe tek ai te behet nje mutacion.
Me erdhi kjo ide nga nje faqe qe kam lexuar se mbetjet radioktive mund te te jepnin superfuqi.Do doja te me ndihmoni me cdo gje per ta kuptuar me mire kete fenomen.Kam hapur nje teme te tille dhe me pare por nuk nxorri rezultat. njoh dhe te tjre qe lexojne mendjen.Qe kur mora vesh qe ka njerez te tille nuk po ze gjumi.Ndoshta ndonjerin prej jush mund ta takoj dhe tek per tek.Ose me dergoni ne ndonje njeri qe mer vesh per keto gjera.
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 03.02.12 15:43

Perse e paske me kaq ngulm kete pergjigjie? A mos do te jesh prej tyre?
Nuk ka lidhje fare kjo me fabriken e cimentos! Per mua keto njerez jane te shtirur, aftesia e tyre vjen nga demonet dhe e keqja kaq! Nuk ka asgje shkencore me kete , te jesh i sigurte!
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Fakiri prej 03.02.12 16:40

Ky ėshtė e mundshme i nderuar lapsi,disa i pėrdorin demonėt pėr kėtė mundėsi,dhe shumė rradhė janė nga ata qė i pėrdorin engjujtė e sė mirė,por njė mundėsi e tillė ėshtė dhe ekziston.... ky ėshtė njė nga fushat e metafizikės,qė edhe pse shkenctarisht nuk ėshtė vėrtetuar akoma por qė pranohen nga institucionet e siguris kombėtare tė shteteve tė ndryshme...por jo ēdo mendje ėshtė e "lexueshėm" prej tyre,ata mund ti lexojnė vetėm ato qė nuk kanė krijuar njė fushė mbrojtės (sa mė tė dobėt ta kesh aurėn,aq mė tė depėtueshėm janė) duke arritur tė themi kushtimisht "skenojnė" mendimet e njeriut....
avatar
Fakiri

1035


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Lapsi prej 03.02.12 17:19

Si tia bej qe te mos ma lexojne me mendjen ,se ky vetem mendjen time lexon ose si te rris auren.Faliminderit per pergjigjen qe me dhate tani i kam idete me te qarta.Edhe nje gje kisha keta me cfare ose me cilin mund te kene lidhje.Ne qofte se kan perdorur demonet atehere duhet ti kete mesuar dikush ose bejne pjese ne ndonje organizate qe i kane mesuar te bejne magji.Doja tju thoja qe kur nuk e dija qe keta me lexoshin mendjen me ngacmonin vazhimisht dhe un merzitesha. Ndoshta kjo eshte ndonje teknike qe ata e perdornin per te dopesuar auren time.Kam lexuar ne nje teme te ketij forumi se jane disa vampire te energjise qe per te mare energji bezdisnin te tjeret.Noshta mund jene edhe keta keshtu.Tani me lindi nje pyetje tjeter .Pse keta duan te me lexojne mendjen.Ose me sakte cfare kan keta me mua dhe te tjeret qe duan ti lexojne mendjen cfare qellimi kane.Me thoni se cfare duhet te bej per tu mbrojtur te pakten nga keta njerez.Ju lutem me ndihmoni se nuk mar vesh shum nga kjo fushe sidomos kjo e demoneve.Me ka lindur mendimi se keta mund te ishin dhe aliene .
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 03.02.12 22:35

Te keshilloj vetem mos te konfuzohesh prej tyre! Mos iu temb dhe kaq.
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tirona

Mesazh  Sara83 prej 03.02.12 23:35

meqe e paske shok,pyete vete drejtperdrejt...(mos u merakos o lali hic fare se ste bo gjo asnji, po e pate shpirtin e paster.
avatar
Sara83

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  LaNi prej 04.02.12 3:29

lapsi shkruajti:Si tia bej qe te mos ma lexojne me mendjen ,se ky vetem mendjen time lexon ose si te rris auren.Faliminderit per pergjigjen qe me dhate tani i kam idete me te qarta.Edhe nje gje kisha keta me cfare ose me cilin mund te kene lidhje.Ne qofte se kan perdorur demonet atehere duhet ti kete mesuar dikush ose bejne pjese ne ndonje organizate qe i kane mesuar te bejne magji.Doja tju thoja qe kur nuk e dija qe keta me lexoshin mendjen me ngacmonin vazhimisht dhe un merzitesha. Ndoshta kjo eshte ndonje teknike qe ata e perdornin per te dopesuar auren time.Kam lexuar ne nje teme te ketij forumi se jane disa vampire te energjise qe per te mare energji bezdisnin te tjeret.Noshta mund jene edhe keta keshtu.Tani me lindi nje pyetje tjeter .Pse keta duan te me lexojne mendjen.Ose me sakte cfare kan keta me mua dhe te tjeret qe duan ti lexojne mendjen cfare qellimi kane.Me thoni se cfare duhet te bej per tu mbrojtur te pakten nga keta njerez.Ju lutem me ndihmoni se nuk mar vesh shum nga kjo fushe sidomos kjo e demoneve.Me ka lindur mendimi se keta mund te ishin dhe aliene .


PERKUJTO ALL-LLAHUN dhe ben dua.. merr abdes. asgje sun te bejn demonet (shejtan) nese je musliman - Armet e nje muslimani jane abdesi dhe Duat qe bejn.!

Provo nje dite te marrsh abdes. Dhe pastaj kur te dalesh me ate koleget. kerko mbrojtje nga shejtani ! ( te kerkoj ndjes ) qe te shkruajta nga ana e fese,nese nuk je ndonje prej tyre
avatar
LaNi

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Lapsi prej 04.02.12 7:43

Me kete punen e fese ja gjys per gjys se babin e kam myslyman kurse mamin te krishtere.Pra i festoj festat e te dyjave feve por nuk jam ndonje mysliman i devotshem as ndonje i krishter i devotshem thjesht e di qe jam gjyys per gjys.Por feja qe me ka hyre ne zemer eshte budizmi.Une kam respekt per te dyja fete sepse te mesojne te behesh nje njeri me te vertete i mire.Faliminderit per keshillen
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  kamermani prej 05.02.12 18:29

Kjo teme qe ka hapur lapsi ska te bej me demonet asgje i nderuar po kate beje me nje fushe tjeter qe ne shkenc njifet si gjuha trupore ti eke ate ndosha shoke kahere dhe ka arrite mete kuptu nej nje moment qka mendon dhe qka thua por jo kjo qe te ben te jesh ne ndihmen e demoneve kete fushe studion psikologjia dhe kuptohet ndryshe ne gjuhen tjeter "Leximi i mendjes" kete gje Arrin te ben shume mir ata qe njofin mire psikologjin ke materiale te ndryshe qe mundesh me gjete me ate tillull.
I nderuar Lapsi mos i fute vetes stres ngase soshte nai fare aftesise superiore kjo.
avatar
kamermani

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Light and Shadow prej 12.09.12 12:37

Lapsi shkruajti:Si tia bej qe te mos ma lexojne me mendjen ,se ky vetem mendjen time lexon ose si te rris auren.Faliminderit per pergjigjen qe me dhate tani i kam idete me te qarta.Edhe nje gje kisha keta me cfare ose me cilin mund te kene lidhje.Ne qofte se kan perdorur demonet atehere duhet ti kete mesuar dikush ose bejne pjese ne ndonje organizate qe i kane mesuar te bejne magji.Doja tju thoja qe kur nuk e dija qe keta me lexoshin mendjen me ngacmonin vazhimisht dhe un merzitesha. Ndoshta kjo eshte ndonje teknike qe ata e perdornin per te dopesuar auren time.Kam lexuar ne nje teme te ketij forumi se jane disa vampire te energjise qe per te mare energji bezdisnin te tjeret.Noshta mund jene edhe keta keshtu.Tani me lindi nje pyetje tjeter .Pse keta duan te me lexojne mendjen.Ose me sakte cfare kan keta me mua dhe te tjeret qe duan ti lexojne mendjen cfare qellimi kane.Me thoni se cfare duhet te bej per tu mbrojtur te pakten nga keta njerez.Ju lutem me ndihmoni se nuk mar vesh shum nga kjo fushe sidomos kjo e demoneve.Me ka lindur mendimi se keta mund te ishin dhe aliene .
O Daku mendja nuk po bėn efekt , e nese tė ngacmojin kapi me grushte(jo grushte tė leht). Mirru pakes me ngritje shpirtore lexo nga Dijetarėt Sufi,rri me abdes se vetem sa freskohesh, mirru pakes edhe me arte marcale.
avatar
Light and Shadow

Sa ėshtė numri i frymėve ,aq ka rrugė tė kthehesh atje ku ke buruar.

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  Muneer prej 27.10.12 16:17

Ska lidhje fare me demonet! Kerko ne internet dhe do i gjesh vete pergjigjet se si arrin ai ta kete kete aftesi dhe se si mund ta kesh edhe ti! Me kalimin e kohes dhe ti do ta mesosh nqs je shume kembengules! Qendro larg shpjegimeve fetare! Por ki parasysh nje rregul universal: Cdo gje te keqe qe te besh ty do te te kthehet 3-fish! Shpresoj qe te jem mirekuptuar!
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Leximi i mendjes

Mesazh  Jetmira prej 10.09.14 12:00

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Ska lidhje fare me demonet! Kerko ne internet dhe do i gjesh vete pergjigjet se si arrin ai ta kete kete aftesi dhe se si mund ta kesh edhe ti! Me kalimin e kohes dhe ti do ta mesosh nqs je shume kembengules! Qendro larg shpjegimeve fetare! Por ki parasysh nje rregul universal: Cdo gje te keqe qe te besh ty do te te kthehet 3-fish! Shpresoj qe te jem mirekuptuar!
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi