Telekinezi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Telekinezi

Mesazh  Albi4all prej 07.02.11 16:35


Telekinezi ėshtė aftėsia e mendjes pėr tė lėvizur objekte, nėpėrmjet pėrqendrimit. Kjo ėshtė shumė i avancuar dhe do t'ju duhet njė atmosferė shumė tė fuqishme. Ne tė gjithė e kanė kėtė aftėsi, por pėr shkak tė shekujve tė shtypjes Xian gjeneratave tė kompetencave tė mendjes, kjo ėshtė njė pjesė e trurit tonė, qė tani ėshtė nė gjumė. Si mėsim pėr njė manovrim gjimnastikė, me marrjen e * tė ndjehen * pėr tė dhe duke e pėrdorur atė, ajo do tė bėhet mė e lehtė dhe mė e lehtė me kohė, pėrkushtim dhe durim.

Ēdo gjė nė kėtė Tokė pėrmban njė fushė energjie apo atmosferė, edhe objektet e pajetė. Me telekinezi kryerjen, ju duhet tė lidheni atmosferė tuaj me atmosferė tė objektit keni ndėrmend tė lėvizė. Forca e atmosferė juaj do tė pėrcaktojė suksesin tuaj.

Ushtrimet e mėposhtme ndihmojnė nė zhvillimin e telekinezi. Ju duhet tė jetė me pėrvojė me manipulimin e energjisė dhe kanė chakras fuqishme dorė. Nė mėnyrė qė tė punojnė deri nė kėtė, Meditim Fondacioni dhe chakra dora meditimi duhet tė jenė tė zotėruar.

Ky ushtrim ėshtė bėrė mė e mirė pas meditimit fuqi kur atmosferė jote ėshtė e fortė.

1. Pėr tė filluar, pezulluar njė lavjerrės para jush. Kjo mund tė jetė ndonjė objekt nga njė laps tė vogėl apo tė njė top tė lehta, si nė ping-pong. Ēdo gjė tė vogla, tė lehta dhe madje do tė punojnė. Ajo duhet tė jetė para jush, mundėsisht mbi njė tavolinė, ku mund tė relaksoheni dhe tė ulen. Hang lavjerrės, kėshtu qė asgjė nuk ėshtė e prekur atė, ose qė vijnė nė kontakt fizik me tė dhe kėshtu qė mund tė lėvizin lehtė dhe tė lirė.

2. Vendi duart tuaja rreth njė inē nė ēdo anė tė lavjerrėsit, pėllėmbėt pėrballet lavjerrės. energji e drejtpėrdrejtė pėrmes chakras tuaj palme.

3. Tani tė pėrpiqemi shtyrė dhe tėrhequr. Ju do tė shihni atmosferė tuaj shtyrė dhe tėrhequr objekt. Njėra anė shtyn, e tė tjera tėrheq. Kujtoj atmosferė tuaj lidh me atmosferė e lavjerrėsit. Mos lėvizni duart tuaja.

Kur ju jeni nė gjendje pėr tė lėvizur tė lavjerrėsit, vendi duart larg dhe mė larg larg.

Hapi tjetėr ėshtė pėr tė lėvizur lavjerrėsit duke pėrdorur energjinė e gishtave tuaj. Sė pari, tė pėrpiqet tė tėrheqė atė me energji nga gishtave tuaj.

Ēėshtja kryesore ėshtė qė tė mbajė distancuar veten nga objekti. Hapi i ardhshėm, e cila ėshtė e pėrparuar jashtėzakonisht ėshtė pėr me filluar pėrdorimin e kompetencave tė syrit tuaj tė tretė dhe objektet lėvizin me lidh atmosferė tuaj me atė tė objektit dhe tė gatshėm tyre pėr tė lėvizur.

A nuk merrni frustruar. Kjo merr concenration intensive, njė mendje tė fortė dhe atmosferė, por me durim dhe praktikė tė mjaftueshme, koha qė ju tė ketė sukses nė lėvizjen e objektit do tė bėhet mė e shkurtėr dhe mė e shkurtėr. Kur ju mėsojnė tė pėrdorin kėtė zonė tė trurit tuaj dhe pėr tė forcuar atė (kjo do tė bėhet mė e lehtė dhe mė e lehtė), disa herė tė parė janė mė tė vėshtira. Ajo mund tė marrė disa seanca, ndonjėherė madje edhe javė, por kjo nuk ėshtė e pamundur.

Kėtu janė disa kėshilla practicle:

Kėtu janė disa kėshilla:

Kjo padyshim ndihmon tė jetė nė gjendje pėr tė parė auras. Kur ne hapim sytė tonė tė tretė, kjo na jep mundėsinė, por ne duhet tė mėsojnė tė pėrdorin kėtė mundėsi pėr tė parė. Kjo ėshtė analoge me atletikė. Nė qoftė se njė ka fuqi dhe fleksibilitet, potencial ėshtė aty, tė gjithė duhet tė bėni ėshtė nė lėvizje pėr tė marrė tė ndjehen dhe tė trajnojė tė lėvizjes nė kujtesėn e muskujve. Kjo ėshtė e njėjtė me mendje.
Filloni me objekte tė lehta. Gemstones tė tilla si kristalet kuarc janė tė mėdha, me kusht qė ato janė tė vogla dhe tė lehta. Kėto kanė njė atmosferė mė tė fortė tė tyre.
Telekinezi ėshtė tentuar tė mirė pas meditimit pushtet, kur energjia ėshtė mė e ndriēues.
Telekinezi si ēdo aftėsi tjetėr duhet tė jetė i punuar nė ditė, deri zotėruar. Rėnda dhe objektet mė tė rėnda mund tė zėvendėsojnė ato tė lehta si aftėsi ėshtė arritur. Unė kam pasur sukses me metodėn e mėsipėrme
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Telekinezi

Mesazh  Arsenic prej 09.03.14 21:57

avatar
Arsenic

93


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi