Intervistė me njė Reptiliane

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Jon prej 23.01.12 0:26

avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

reptiliane

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 23.01.12 18:34

e shikon pra keta te mallkuar vijne ketu me pretendimin se na ka krijuar nje rrace tjeter gje qe nuk eshte e vertete sepse rraca njerezore u krijua nga i plotfuqishmi edhe u krijua sipas shembulltyres se tij ndersa alienet nuk duan ta pranojne kte fakt perkundrazi ata duan ta paraqisin veten e tyre si krijuesit e rraces njerezore gje qe nuk eshte e vertete mos te harrojme se edhe djalli ne fillim ishte engjelli me i bukur edhe kur u krijua njeriu u be xheloz ateher kur u be xheloz djalli normale qe do jene xheloze edhe te gjitha rracat aliene
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

intervista

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 24.01.12 18:42

intervista ce i paska bere nuk duket diplomatike sepse njerezit i din alienet si shum miqesore por nuk eshte e vertete un e lexova me nje vemendje te madhe intervisten edhe kjo duket shum kercenuese fjalet e saja jane te papranueshme
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Anon prej 25.01.12 12:45

UFO , UFO , UFO . Normalisht qe ekzistojn qenie tjera ne univers , jo pse ne nuk mund ti shohim dhe ndodhin debate debate ku ta di un.
Duhet ta kuptoj njeriu qe nuk eshte qenie e persosur , perbehet vetem prej 5 shqisave dhe eshte i kufizuar , jo qe bota eshte e padukshme po ne nuk jemi ne gjendje ta shohim boten ashtu sic eshte si psh rezet e tjera si ato : ultraviolet,rėntgen,infra te kuqe,mikrovalet,radiovalet etj. Pse valle nuk mund te pajtohemi me kete realitet dhe nuk e pranojm faktin qe keto dukuri jane jashte forces se te kuptuarit te shqisave njerezore? ne jemi te vegjel ne skemen e pergjithshme kozmike jo vetem si qenie njerezore por si planet ne pergjithesi. Jemi vetem si nje kokerr rėre ne nje shkretetire pafund. Andaj sipas mendimit tim ekzistojn qenie te llojllojshme dhe kjo nuk na pengon aspak sepse ne vazhdojm te jetojm ne natyren tone njerezore.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ufo

Mesazh  netaa prej 02.02.12 5:05


Benxh. pajtohem me ty ,keto konstatime,apo edhe kercenime qe vijn nga universi me duken shum normale mu ashtu si keto toksore ,ekzistimi i i frymorve apo sendeve te tjera natyrisht qe me duket i besushem dhe kurioziteti im eshte me i madh per to se sa per Korene Veriore

avatar
netaa

22


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Elsavrana prej 17.02.12 23:40

Pershendetje Jon! ju uroj dhe falenderoj per punen qe beni ketu ne explorer. Kjo interviste ishte shume interesante...po e keni perfunduar apo ka edhe pjese tjeter? Ne se ka pjese tjeter po e pres vazhdimin.
Ne fakt dicka te kesaj natyre e kam lexuar vite me pare tek Forumi shqiptar derguar nga i palodhuri Darius.
Ne pritje te materialeve te tilla.
avatar
Elsavrana

65


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  benijuli prej 19.02.12 17:04

o i fort per ke te plotfqishem e ke fjalen se mesa kam lexuar gjithe keto kohe vetem besimtaret (une jam mysliman , dhe besoj tek Zoti ) thon i plotfuqishmi , por ai i plot fuqishmi qe thua ti ka krijuar universin dhe cdo gje ne te eshte pjese e saj , keshtu qe dhe njeriu eshte pjese e saj , ndersa sa per rracen njerezore un mendoj se eshte e perzier me shume rraca , eshte llogjike perderisa ne kemi info. dhe lexojme gjithe keto info pavaresishse nje pjese e tyre jane trillime ose devijime , pjesa tjeter eshte e vertete . smendoj se nje kultur apo dhe nje person i vetem te krijoje kaq shume gjera prandaj duhen pranuar disa gjera dhe pa vertetim . ne lexojme per masonet dhe secili prej nesh ska qene pjese e tyre , ne lexojme per piramiden dhe asnje prej nesh ska qene brenda etj etj (pervec atyre qe kan qen e provuar , ose kan qen te infiltruar) keshtu qe disa gjera duhet ti pranojme derisa te dali nje teori e re ose dicka me e pranueshme . Respekte !
avatar
benijuli

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  benijuli prej 19.02.12 17:09

dhe sa per reptilianet as un seshte se i kam qejf me aq sa kam lexuar per ta , por gjss sa me shume info te lexojme dhe gjithashtu ti pranojme per nje kohe te shkurter aq me shume kuptojme dhe mesojme per veten tone dhe se si funksionojne gjerat ne univers !
avatar
benijuli

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 19.02.12 19:05

benijuli shkruajti:o i fort per ke te plotfqishem e ke fjalen se mesa kam lexuar gjithe keto kohe vetem besimtaret (une jam mysliman , dhe besoj tek Zoti ) thon i plotfuqishmi , por ai i plot fuqishmi qe thua ti ka krijuar universin dhe cdo gje ne te eshte pjese e saj , keshtu qe dhe njeriu eshte pjese e saj , ndersa sa per rracen njerezore un mendoj se eshte e perzier me shume rraca , eshte llogjike perderisa ne kemi info. dhe lexojme gjithe keto info pavaresishse nje pjese e tyre jane trillime ose devijime , pjesa tjeter eshte e vertete . smendoj se nje kultur apo dhe nje person i vetem te krijoje kaq shume gjera prandaj duhen pranuar disa gjera dhe pa vertetim . ne lexojme per masonet dhe secili prej nesh ska qene pjese e tyre , ne lexojme per piramiden dhe asnje prej nesh ska qene brenda etj etj (pervec atyre qe kan qen e provuar , ose kan qen te infiltruar) keshtu qe disa gjera duhet ti pranojme derisa te dali nje teori e re ose dicka me e pranueshme . Respekte !
mendimi i yt edhe un e rrespketoj
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Arb prej 19.02.12 19:49

Jon shkruajti:
"Unė vėrtetoj se teksti nė vijim ėshtė absolutisht i vėrtetė dhe jo njė punė e fantazisė....

Totalisht trillime te tilla te bejne keq per shendet. Vete teksti i nisur me kete parathenije edhe po te deshirosh t'i besosh, nuk te le!
Pralla te tilla (pa mbret), nuk mendoj se i bejne mire nje shoqerie, por jemi deshmirat se grimasa te tilla kohes fundit po shfaqen si me bollek neper media! Nuk e di se ku eshte qellimi i harxhimit te ketije mundi, ndoshta i vetmi qellim eshte qe te mbahet njerezimi i shperlare ne tru, duke u friguar dhe me lehte te kontrollohet. Nje strategji te tille e kane perdorur edhe diktatoret e medhej madje edhe Enveri.
Edi Rama ka nje moto qe i perket ketij muhabeti : "Shpit, shpif se dichka do te ngelet...!"
avatar
Arb

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Do te doja me shum info...??

Mesazh  Rigerto prej 19.02.12 20:15

Nese ka mundesi qe te nxirrni me shum info ose dhe pjesen tjeter te intervistes se eshte shum interesante..????
avatar
Rigerto

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  toni_bbb2000 prej 20.02.12 1:24

una jam dakord me kto postime ,po kam nji pytje a din kush se ne ēfare gjuhe komonikojne kta ne qoft se shkru dikun se ne ēfar gjuhe kan komunikuar na trego te lutem
avatar
toni_bbb2000

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Enkeledi87 prej 26.02.12 15:52

dakord por nga intervista harruat nje pyetje jetike....hahhaha
ME CFARE USHQEHEN REPTILIANET..?
avatar
Enkeledi87

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Jon

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 28.03.12 19:24

po per zotin besojne keta reptilianet
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Gabriel prej 29.03.12 1:51

Informacioni shum Interesant.
Flm JON . . .
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Jon Sh prej 30.03.12 23:06

Shum interesant, por un nuk besoj.

Ja tre prej shum arsyeve:

1.Mungesa e disa fotove/vidjove
2."Ku jetojne ata?",duhet te ishte nje nga pyetjet.
3.Sa eshte popullsia e tyre,mqs neve nuk i shihkemi?! O.o
avatar
Jon Sh

55


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Jon prej 02.07.12 0:04

Intervistė me njė Reptiliane pj.2
Vazhdon...
avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Jon prej 07.08.12 0:40

Intervistė me njė Reptiliane pj.3Vazhdon...
avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  Zattoo prej 10.08.12 0:13

Po sjelle kete shkrim qe nuk eshte edhe shume i vjeter por qe ka lidhje me temen dhe qe eshte pro ekzistimit te reptilianeve:

Shkencėtarėt besojnė se mund tė ekzistojė qenie prehistorike e civilizimit tė zvarranikėve
Mesa duket, nė fund tė vitit mund tė shohim/mėsojmė gjithēka…

Kimisti i famshėm, PhD Ronald Breslow, sapo ka publikuar njė hulumtim tė tijin ku nė tė ai pranon ekzistencėn e qenieve prehistorike zvarranikėsh, madje ai kėtė studim e ka publikuar dhe nė American Chemical Society.

Mundėsia, se disa dinozaur mund tė jenė zhvilluar mendėrisht (ndoshta dhe mė shumė se qenia njerėzore) ėshtė shumė e madhe. Njė video qė ju mundėson , si dhe tė dhėna tė tjera nė tė cilat, mund tė ndiqni hulumtimin e kimistit tė famshėm Amerikanė, PhD Ronald Breslow, si dhe ku i mbėshtet ai hipotezat e tij pėr ekzistencėn e njė qenie misterioze zvarranikėsh tė qytetėrimit tė stėrlashtė tė zvarranikėve.

Dhe sigurisht pyetja qė lind ėshtė, ku ndodhen ata?
Mos vallė ndėr nesh?
Mos vallė nė imagjinatėn e… gjithkujt?

avatar
Zattoo

674


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  sheli prej 29.08.12 4:22

aman a ka me intervista me reptilian se duken apsolutisht te mbeshtetura ne fakte shkencore.!!!!!!!!
avatar
sheli

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Intervistė me njė Reptiliane

Mesazh  aqua prej 22.12.15 11:13

REPTILIANS WANTED TE MERRNIN CONTROL OF EARTH 2013
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi