Energjia e brendshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Energjia e brendshme

Mesazh  Armir111 prej 18.01.12 21:38

Prej kohesh jam marr me energjin e brendshme te trupit te njeriut por akoma nuk e kontrolloj sic duhet a mund te me thoni si ta prefeksionoj ?
avatar
Armir111

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  kendi prej 03.01.13 19:02

si e realizon perqendrimin e energjise mentale?????
avatar
kendi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

http://facebook.com/psikologjiajone

Mesazh  Muneer prej 03.01.13 21:18

Si je marre me te? Me ane te meditimit?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

606


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  number3 prej 05.01.13 21:05

nuk keni nevoj per energji dhe asgje tjeter..........lutuni e meditoni per ZOTIN sepse AI esht ENERGJIA E JETES
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje!

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 05.01.13 23:17

KUR TE LUTENI DHE MEDITONI PER ZOTIN DO TE KUPTONI SE ZOTI JENI VETE JU DHE SE EKZISTENCA E TIJ ESHTE E LIDHUR NGUSHTESISHT ME EKZISTENCEN TUAJ.
avatar
Dimitrov Xhunga

192


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  kendi prej 05.01.13 23:38

jam marre nje periudhe te shkurter kohe me meditimin, por e shof qe eshte e apmundur te realizoj ate c'ka pershkruhet ne faqet tuaja per meditimin. jeni te lutur te me informoni ne lidhje me disa metoda sa me te lehta per t'u praktikuar ne menyre qe te mund te futem ne meditim te thelle. faleminderit.
avatar
kendi

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  number3 prej 06.01.13 8:03

kendi shkruajti:jam marre nje periudhe te shkurter kohe me meditimin, por e shof qe eshte e apmundur te realizoj ate c'ka pershkruhet ne faqet tuaja per meditimin. jeni te lutur te me informoni ne lidhje me disa metoda sa me te lehta per t'u praktikuar ne menyre qe te mund te futem ne meditim te thelle. faleminderit.

kendi largohu nga gjerat e kota dhe bashkohu me ZOTIN dhe do jesh me i lumtur dhe lexo biblen.........xhunga nese jam un ZOTI apo kushdo qe mediton pse nuk ka fuqi te mbinatyrshme??o njer
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  Anon prej 06.01.13 12:27

dimitrov xhunga shkruajti:KUR TE LUTENI DHE MEDITONI PER ZOTIN DO TE KUPTONI SE ZOTI JENI VETE JU DHE SE EKZISTENCA E TIJ ESHTE E LIDHUR NGUSHTESISHT ME EKZISTENCEN TUAJ.

Zoteri meditimi nuk lidhet me zotin as me lutjen mesa duket spaskeni asnje ide cdo te thot te MEDITOSH!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  Anon prej 06.01.13 12:29

kendi shkruajti:jam marre nje periudhe te shkurter kohe me meditimin, por e shof qe eshte e apmundur te realizoj ate c'ka pershkruhet ne faqet tuaja per meditimin. jeni te lutur te me informoni ne lidhje me disa metoda sa me te lehta per t'u praktikuar ne menyre qe te mund te futem ne meditim te thelle. faleminderit.

Ti ne realitet spaske medituar fare i nderum , ajo ska te bej me te THELLEN dhe te PATHELLEN gjithcka qe mund te besh eshte te arish dinamiken pa pasur asgje ne mendje!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  number3 prej 06.01.13 13:26

Benxhamin. shkruajti:
dimitrov xhunga shkruajti:KUR TE LUTENI DHE MEDITONI PER ZOTIN DO TE KUPTONI SE ZOTI JENI VETE JU DHE SE EKZISTENCA E TIJ ESHTE E LIDHUR NGUSHTESISHT ME EKZISTENCEN TUAJ.

Zoteri meditimi nuk lidhet me zotin as me lutjen mesa duket spaskeni asnje ide cdo te thot te MEDITOSH!benxhamin ma shpjego ca esht meditimi dhe si mundesh te meditosh
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  Dimitrov Xhunga prej 06.01.13 14:57

O ''BENXHO'' ME PASKE CITUAR.OK ! PO I BIE SHKURT.ZOTIN E KAM NGJYROSUR ME TE KUQ GJE QE VETVETIU PER NJE NJERI QE DI TE LEXOJE NENKUPTON SE KJO S'KA LIDHJE TE DREJTPERDREJTE ME ZOTIN.DHE MEQE TI ME KUNDERVIHESH MUA ME BEN TE QARTE SE S'JA KE HABERIN SE CDO TE THOTE MEDITIM.HAJDE ''BENXHO'' TUNG ! DHE DEGJO KETU MOS HUMB KOHEN ME MUA SE SJA DEL DOT,POR LEXO QE TE RRITESH.....HA HA HA !!!
avatar
Dimitrov Xhunga

192


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  number3 prej 06.01.13 18:02

dimitrov cilit besim i perket ti??????????mos i perket ndonje rryme filozofike
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

energjia e mbrendshme

Mesazh  syri i art prej 06.01.13 23:16

ARMIR edhe une mendoj qe kam zhvillu energjin e mbrendshme ,ne tentim per te hapur syrin e tret ,kam mesuar ta perdori ket energji,dhe me an te mendjes e kontrolloj, ne ket mynyr i kam hapur qakrat.mesa shoh ketu askush nuk deshi te pergjigjej,edhe pse din per te apo mu keshtu me duket.sepse un jam i ri ne ket forum ,po e percjelli rregullisht, kur ka diqka te re. ju pershendes .
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Energjia e brendshme

Mesazh  Anon prej 07.01.13 0:46

Lutjet qe thoni ju i nderuar dimitrov jane per qyqaret jo per medituesin. nuk bėn qe gjithmon te ngatėrohen dy gjera me rruge te ndryshme!
Pėr atė person qe perdor trurin nga lodhja e tepert dhe stresi ose pamundesia per ti zgjedhur problemet ulet ne nje vend dhe thjesht fillon dhe zbraz kokėn-KJO QUHET MEDITIM.
Rossa gjithmon gjendet perjashta i nderuar.


Lėrini ideologjitė,pėrjetoni meditimin ne menyren me te thjeshte dhe racionale!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi