Hebrenjėt dhe komunizmi

Shko poshtė

Hebrenjėt dhe komunizmi

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 18:24

Hebrenjėt dhe komunizmi

Nje nga sabotimet me te medha te hebrenjve ndaj botes eshte dhe komunizmi.

Komunizmi u shpik nga hebreu Karl Marx dhe keshilltaret e tij me te ngushte te cilet ishin hebrenj. Synimi ishte te shkaterronin ekonomine dhe sistemin kapitalist te vendeve europiane dhe te vendosnin nje rend te ri boteror.

Kjo eshte nje leter nga Baruch Levy per Karl Marksin. Qe te dy keta jane hebrej:

"Te gjithe cifutet si nje trup i vetem do te behen Messia e tyre. Ata do te arrijne te dominojne boten duke shkaterruar rracat e tjera, duke hapur kufijte, duke asgjesuar mbreterite, dhe duke formuar nje republike boterore qe do te komandohet nga cifutet.

Ne kete Rend te Ri Boteror, femijet e Izraelit do te komandojne pa patur opozite. Me krijimin e republikes boterore, qeverite e popujve ne te gjithe boten do te bien pa veshtiresi ne duart e cifuteve. Pastaj do te jete e lehte per cifutet ti skllaverojne njerezit, t'ju heqin lirine dhe pronen private.

Keshtu, do te permbushet premtimi i Talmudit , ne te cilin eshte thene se koha Messianike po vjen, cifutet do te kene te gjithe boten ne duart e tyre".

Ata donin te instalonin komunizmin, t'i kolektivizonin dhe t'i shkaterronin ekonomikisht.
Ne vitin 1917 hebrenjte e futen Rusine ne lufte civile dhe instaluan komunizmin. Drejtuesit e revolucionit, Lenini, Stalini, Zinovievi, Trotsky ishin hebrenj.

Ata ishin drejtuesit e Komitetit Qendror te Partise Komuniste

Ky revolucion eshte nga masakrat me te medha te historise ku u vrane 35 milion njerez, dhe u quajt Terrori i Kuq (The Red Terror).

Gjate diteve te revolucionit sheshet e shume qyteteve te Rusise u kthyen ne vende ekzekutimesh masive.

Ja si pershkruhet nje vend ekzekutimi nga "American Rohrbach Commission":

"Ishte nje pamje e tmerrshme. E gjithe dyshemeja e vendit ku Cheka hebreje ekzekutonte njerezit ne Kiev, ishte e mbushur me gjak. Ne toke ishte formuar nje shtrese me trashesi 25cm qe perbehej nga copa kafkash, truri dhe gjaku te ngrire. Muret ishin te lyera me gjak . Nje kanal ujembledhes 25cm i gjere, 25 cm i thelle dhe 10 metra i gjate, ishte i mbushur plot e perplot me gjak.

Kudo kishte kufoma pa gjymtyre. Disa ishin pa sy. Disave u mungonte gjuha. Ne nje cep ne zbuluam nje grumbull te madh me kembe dhe duar te prera njerezish". (Defender Magazine, October 1933)

Sipas te dhenave te shtypit sovjetik te kohes, ne vitin 1918-1919 , 586 funksionaret me te larte te shtetit bolshevik ishin:

487 -hebrenj
35 -letoneze
17 -ruse
15 -gjermane
11 -armenas
10 -gjeorgjiane
2 -ukrahinas
2 -polake
2 -finlandeze
1 -hungarez
1 -karaim

Genocidi hebre ndaj Irlandes

Kriza e grurit ne Ukrahine ishte e ngjashme me ate te Irlandes ne shek.19, qe njihet si uria e patates

Nga uria vdiqen 1 milion irlandeze. E verteta eshte se Anglia kishte ushqim te bollshem, por irlandezet nuk u ndihmuan qellimisht.

Edhe kjo ishte veper e hebrejve.
Ne vitin 1868 Britania kishte nje kryeminister hebre, Benjamin Disraeli

Zgjedhja e ketij kryeministri ishte rezultat i nje lobi te fuqishem hebre i cili ishte formuar ne Britani, ne politike, banka dhe ne industri.

Taktika e hebrenjve per te bashkuar forcat dhe punuar ne grup, kishte sjelle force te mjaftueshme per te zgjedhur kryeministrin e tyre ne Britani, ne nje shtet qe i kishte perzene njehere hebrenjte nga kufijte e tij ne vitin 1290.

Ishte pikerisht ky lob hebre i cili organizoi krizen dhe urine qe solli vdekjen e 1 milion irlandezeve

Ne cdo vend ku cifutet kane hyre ne numer te madh, keto vende kane patur probleme. Ata jane shtuar dhe jane forcuar brenda ketyre shteteve, nuk jane asimiluar.

Ata kane formuar nje shtet brenda shtetit, dhe kur jane kundershtuar ata i kane luftuar keto shtete me vdekje financiare, sic bene me Portugaline dhe Spanjen.

Cifutet ne SHBA

Sot SHBA qeveriset nga hebrenjte.

Ata zoterojne te gjitha pikat kyce dhe kontrollojne te gjithe shtetin.

Shiqoni vetem listen e udheheqesve Amerikan me prejardhje cifute ne Amerik:

White House Chief of Staff – Rahm Emanuel
Deputy White House Chief of Staff – Mona Sutphen
Special Presidential Adviser – David Axelrod
Secretary of Treasury – Timothy Geithner
Deputy Secretary of Treasury – Neal Wolin
Under Secretary of Treasury – Lael Brainard
President of the New York Fed – Carole Sonnenfeld
Economic Advisor to Obama-Biden – Robert Reich
Economic Advisor to Obama-Biden – Robert Rubin
Ambassador to Middle East – Dennis Ross
Director Centers for Disease Control – Douglas Shulman
IRS Commissioner – Richard Haass
Director of Management and Budget – Peter Orszag
Chairman of Commodities Futures Trading Commission – Gary Gensler
U.S. Solicitor General (Supreme Court Nominee) – Elena Kagan
Chief of Staff to Vice President Biden – Ron Klain
Chairman Council of Advisors on Science and Technology – Eric Lander
Co-Chair of Advisors on Science and Technology – Harold Varmus
Deputy Secretaries of State – Jacob Lew and James Steinberg
White House Director of Communications – Ellen Moran
Middle East Desk National Security Council – Daniel Shapiro
Chairperson Securities and Exchange Commission – Mary Schapiro
Chairperson Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) – Sheila Bair
Major Legal Advisor to Obama-Biden – Sally Klain
Special Envoy to Pakistan/Afghanistan – Richard Holbrooke
Head of Small Business Administration – Karen Mills
Chairman Federal Trade Commission – Jon Leibowitz
Chairman Federal Communications Commission – Julius Genachowski
Commissioner of Food and Drug Administration – Dr. Margaret Hamburg
Deputy Commissioner Food and Drug Administration
- Dr. Joshua Sharfstein
Assistant to President for Legislative Affairs – Phil Schiliro
National Finance Chair – Penny Pritzker
Chief of Staff for Michelle Obama – Susan Sher
Obama’s Czars:

Economic Czar – Larry Summers
Regulatory Czar – Cass Sunstein
Pay Czar – Kenneth Feinberg
Guantanamo/Military Jails Czar – Daniel Fried
Car Czar – Ron Bloom
Border Czar – Alan Bersin
Climate Czar – Todd Stern
TARP Czar – Herb Allison
Non proliferation Czar – Gary Samore
Terrorism Czar – John O. Brennan
Science Czar – John Holdren
White House Medical Czar – Ezekiel Emanuel
Environmental Czar – Carol Browner
Domestic Violence Czar – Lynn Rosenthal
Govt. Performance Czar – Jeffrey Zients

Federal Reserve Bank (Privately Owned):

1) Ben S. Bernanke: Chairman of the Board of Governors of Federal Reserve. Term ends 2020.
2) Donald L. Kohn: Vice Chairman of the Board of Governors of Federal Reserve. Term ends 2016.
3) Randall S. Kroszner: Member of Board of Governors of Federal Reserve.
4) Frederic S. Mishkin: Member of Board of Governors of Federal Reserve. Term ends 2014.
5) Kevin M. Warsh: Member of Board of Governors of Federal Reserve.
6) Paul Volcker: Chair of Economic Recovery Advisory Board
7) Alan Greenspan: Advisor to Board of Governors of Federal Reserve. Recent Chairman.

Federal Reserve District Bank Presidents:

Eric S. Rosengren – President, Federal Reserve Bank of Boston
- Charles I. Plosser – President, Federal Reserve Bank of Philadelphia
- Jeffrey M. Lacker – President, Federal Reserve Bank of Richmond
- James B. Bullard – President, Federal Reserve Bank of St. Louis
- Gary H. Stern – President, Federal Reserve Bank of Minneapolis
- Thomas M. Hoenig – President, Federal Reserve Bank of Kansas City
- Richard W. Fisher – President, Federal Reserve Bank of Dallas
- Janet L. Yellen – President, Federal Reserve Bank of San Francisco

Jewish Banks That Own The Federal Reserve System:

* Rothschild Banks of London and Berlin
* Goldman Sachs Bank of New York
* Kuhn Loeb Bank of New York/Shearson American Express
* Lazard Brothers Bank of Paris
* Israel Moses Sieff Banks of Italy
* Warburg Bank of Hamburg, Germany and Amsterdam
* Lehman Brothers Bank of New York
* Chase Manhattan Bank of New York (David Rockefeller)

INTERNATIONAL AFFAIRS:
Richard Holbrooke:Special Envoy to Pakistan/Afghanistan
- Stuart Levey: Under Secretary for Terrorism and Financial Intelligence
- Lawrence Summers: Chairman, National Economic Council
- Paul Volcker: Chairman, Economic Recovery Advisory Board
- Jared Bernstein: Chief Economist and Economic Adviser,
- Peter Orszag: Director, Office of Management and Budget
- Jason Furman: Deputy Director, Office of Management and Budget
- Jeffrey Zeints: Chief Performance Officer to streamline government and cut costs as well as Deputy Director for Management at the Office of Management and Budget
- Gary Gensler: Chairman, Commodity Futures Trading Commission
- Mary Schapiro: Chairwoman, Securities and Exchange Commission
- Sheila Bair: Chairman, Federal Deposit Insurance Corporation
- Karen Mills: Administrator, Small Business Administration
- Jon Leibowitz: Chairman, Federal Trade Commission
- Douglas Shulman: Commissioner, Internal Revenue Service
- Neil M. Barofsky: Office of the Special Inspector General for the Troubled Asset Relief Program ("SIGTARP”)

FOREIGN POLICY TEAM:James B. Steinberg: Deputy Secretary of State
- Jacob Lew: Deputy Secretary of State for Management and Resources
- Jeffrey D. Assistant Secretary, Bureau of Near Eastern Affairs (Includes Mideast)
- Lee Feinstein: Foreign Policy Advisor
- Eric Lynn: Middle East Policy Advisor
- Dennis Ross: Special Advisor for the Gulf (Iran) and Southwest Asia to the Secretary of State
- Mara Rudman: Foreign Policy Advisor
- Dan Shapiro: Head of Middle East desk at the National Security Council

Former American/Isreali Zionist Dual Citizens in the American Government under George W. Bush:

Attorney General – Michael Mukasey
Head of Homeland Security – Michael Chertoff
Chairman Pentagon’s Defense Policy Board – Richard Perle
Deputy Defense Secretary (Former) – Paul Wolfowitz
Under Secretary of Defense – Douglas Feith
National Security Council Advisor – Elliott Abrams
Vice President Dick Cheney’s Chief of Staff (Former) – "Scooter” Libby
White House Deputy Chief of Staff – Joshua Bolten
Under Secretary of State for Political Affairs – Marc Grossman
Director of Policy Planning at the State Department – Richard Haass
U.S. Trade Representative (Cabinet-level Position) – Robert Zoellick
Pentagon’s Defense Policy Board – James Schlesinger
UN Representative (Former) – John Bolton
Under Secretary for Arms Control – David Wurmser
Pentagon’s Defense Policy Board – Eliot Cohen
Senior Advisor to the President – Steve Goldsmith
Principal Deputy Assistant Secretary – Christopher Gersten
Assistant Secretary of State – Lincoln Bloomfield
Deputy Assistant to the President – Jay Lefkowitz
White House Political Director – Ken Melman
National Security Study Group – Edward Luttwak
Pentagon’s Defense Policy Board – Kenneth Adelman
Defense Intelligence Agency Analyst (Former) – Lawrence (Larry) Franklin
National Security Council Advisor – Robert Satloff
President Export-Import Bank U.S. – Mel Sembler
Deputy Assistant Secretary, Administration for Children and Families – Christopher Gersten
Assistant Secretary of Housing and Urban Development for Public Affairs – Mark Weinberger
White House Speechwriter – David Frum
White House Spokesman (Former) – Ari Fleischer
Pentagon’s Defense Policy Board – Henry Kissinger
Deputy Secretary of Commerce – Samuel Bodman
Under Secretary of State for Management – Bonnie Cohen
Director of Foreign Service Institute – Ruth Davis
Executive Director of the 9/11 Commission – Philip D. Zelikow

PLANI CIFUT PER ASGJESIMIN E TE BARDHEVE (viti 1912)

Kjo eshte nje pjese e shkeputur nga libri i vitit 1912 "Nje program rracial per shekullin e 20" i shkrimtarit
hebre Israel Cohen

"Ne duhet te kuptojme se arma me e forte e partise sone eshte krijimi i tensioneve rraciale. Duke futur ne ndergjegjen e rracave te erreta se prej shekujsh ata kane qene te shtypur nga te bardhet, ne mund ti afrojme dhe ti brumosim ata .
Ne Amerike, ne duhet te perpiqemi per fitore te lehte, graduale. Duke ndersyer minoritetin afrikan kunder te bardheve, njekohesisht ne do te perpiqemi te fusim ndjenjen e fajit tek te bardhet dhe ti bejme te ndihen fajtore per te kaluaren. Ne do ti ndihmojme te zinjte qe te dominojne ne cdo fushe e jetes, ne profesione, ne boten e sportit dhe te artit. Me kete prestigj, te zinjte do te jene ne gjendje te martohen me te bardhet dhe te fillojne nje proces qe do ta coje Ameriken drejt ceshtjes sone"

Te gjithe presidentet amerikane kane patur gjak hebre ose kane qene vegla te hebrenjve (perfshire ketu edhe 2 te fundit Klinton, Bush). Edhe Obama eshte kukull e tyre.
Po keshtu zoterojne median, Hollywood-in, shkollat, e gjithcka tjeter me rendesi. Propaganda eshte shume e rendesishme per qellimet e tyre.

Hebrejte zoterojne sot 96% te medias boterore dhe cdo gje ka shkuar sipas planeve te tyre. Besoj tani e kuptoni pse muzika hip-hop gjemon gjithe diten ne TV dhe ka pushtuar boten? Tani i kuptoni filmat e Hollywoodit, emisionet, reklamat, lajmet, dokumentaret, dhe cdo program qe ndihmon ne realizimin e qellimit te tyre.

Shikoni ketu se si ata zoterojne 96% te medias boterore:

Thjesht historia e industris te Hollywoodit esht histori e cifuteve.
Studiot e fameshme te kinemas si MGM, Warner Bros, Paramount ose Twentieth Century Fox jan kriju nga imigrant cifut t’ardhun nga Europa e Lidjes.
Vllerzerit Warner, Samuel Goldwyn, Louis B. Mayer dhe Adolphe Zukor jan origjina e kater pionierve ma te medhej amerikan.

Cifutet dhe Illuminati (Rendi i Ri Boteror)

Freemasonet, egzistojne, po rolin kryesor e kane cifutet.
Une reklamimin qe u behet freemasoneve sot, e shikoj me teper si veper te cifuteve, ne menyre qe problemi te pergjithesohet dhe te mos perqendrohet e gjithe urrejtja vetem tek cifutet.

"Protokollet e Zionit" eshte dokumenti me i sakt i botuar per cifutet ndonjehere . Ai ne fakt nuk u botua me deshire, por nje kopje ra ne duar te gabuara dhe u botua ne nje gazete.
Ne parathenie shpjegohet se kush e perktheu dhe e dergoi per botim.

Protokollet u botuan ne vitin 1905, po sigurisht qe jane shkruar shume me heret, ndoshta ne shek. 18.

Po te lexosh e vemendje protokollet, shikon se te gjitha ato jane zbatuar me perpikmeri ne sistemin e sotem.

mundeni te lexoni me shum per Protokollin e zionit ketu :http://mendohu.ucoz.com/index/dexhalli_dhe_masoneria/0-56

Cifutet vepronin ne menyre konspirative, por duke jetuar mes nesh, kane lene edhe prova.
Ne ato kohe nuk ka patur internet dhe telefona. Lidhjet i mbanin me letra qe shperndaheshin me korriere, planet beheshin me libra, organizoheshin neper mbledhje. Dhe disa dokumenta te tyre kane rene ne duar te gabuara.

99% te informaciont konspirativ qe gjejm ne internet eshte thjesht dizinformim,
ke 10000 veta qe flasin per "te keqet" me 1000 teori te ndryshme dhe kontradiktore, me te vetmen arsye per te krijuar konfuzion total.

Duhet te dim ku te lexojm dhe cfare te lexojm. Ka edhe site cifutesh qe tregojne histori fantastike dhe te pabesueshme, ne menyre qe t'i ngaterrojne njerezit dhe te mendojne se jane thashetheme.

Historia e ILLUMINATIT

1773 - Mayer Amschel Rothchild (hebre) mbledh 12 shoke te tij te pasur hebrej dhe vendosin se nese bashkojne forcat ata mund te qeverisin boten. Ky takim u mbajt ne Frankfurt, Gjermani.
Rothchild gjithashtu informoi shoket se kishte gjetur kandidatin perfekt qe te drejtonte kete plan, nje njeri me intelektin e duhur qe quhej Adam Weishaupt (hebre)1 Maj 1776 - Adam Weishaupt (me pseudonimin Spartacus) formon nje shoqeri sekrete qe quhet Illuminati.
Weishaupt ishte profesor ne Universitetin e Ingolstadit, ne Bavari (Jugu i Gjermanise). Illuminati kerkon te vendose nje Rend te Ri Boteror dhe te sundoje boten.
Qellimet e tij jane:

1)Shkaterrimi i qeverive
2)Shkaterrimi i prones private
3)Shkaterrimi i rracave, kultures, traditave
4)Shkaterrimi i patriotizmit
5)Shkaterrimi i familjes
6)Shkaterrimi i besimit
7)Krijimi i nje qeverie boterore
SI U ZBULUA ILLUMINATI?

1785 - Nje korrier i Illuminatit i quajtur Lanze qe po udhetonte me kale, afer qytetit te Ratisbonit u godit nga rrufeja dhe vdiq. Autoritetet bavareze qe kontrolluan cantat e tij zbuluan Illuminatin. Ata gjeten ne cante plane te detajuara per revolucionin e ardhshem francez.
Qeveria bavareze njoftoi qeverine franceze per planet e shkaterrimit te Frances, por francezet nuk i kushtuan vemendje ketij paralajmerimi.
Qeveria bavareze arrestoi te gjithe anetaret e Illuminatit qe mundi te gjente ne Bavari, por Weishaupt dhe shume te tjere ishin larguar.

Ne do ta ndjekim Illuminatin hap pas hapi gjate viteve, do te shikojme se si eshte zbatuar ai qe nga viti

1776 deri ne ditet e sotme, por po bej nje kapercim ne vite per te treguar dicka qe ka lidhje me 13 hebrejte qe nisen projektin Illuminati.
Ne vitin 1933 SHBA ra plotesisht ne duart e hebrejve, dhe ata stampuan simbolet e Illuminatit ne kartmonedhen 1 dollareshe

1797 – John Robison, Profesor i Historise ne Universitetin e Edinburgut ne Skoci, boton nje liber te titulluar "Proofs of a Conspiracy", ne te cilin ai thote se Adam Weishaupt u perpoq ta rekrutonte ate. Ai tregon qellimet djallezore qe Illuminati ka per Boten.


1848 - Karl Marksi (cifut, agjent i Rothschild-it) nxjerr "Manifestin Komunist". Emri i tij i vertete ishte Moses Mordecai Marx Levy. Marksi ishte anetar i nje organizate te Illuminatit qe quhej "Liga per Drejtesi".
Ai nuk kerkonte vetem ndryshime politike dhe ekonomike, por edhe ndryshime morale dhe shpirterore. Marksi donte qe familja te shkaterrohej dhe te gjithe femijet te edukoheshin dhe kontrolloheshin nga nje autoritet qendror.

Korrik, 1782 – Iluminati mban njė takim me masonėt (kukulla ēifutėsh), nė Kongresin e Vilhelmbadit.

22 Janar, 1870 - Nė njė letėr qė Albert Pike(udhėheqėsi i masonėve skocezė), i dėrgon udhėheqėsit revolucionar italian Xhuzepe Mazini , ai e njofton se duhet krijuar njė elitė e kėsaj shoqėrie sekrete: "..Ne duhet tė krijojmė njė super-elitė, e cila do tė mbetet e panjohur..". (Vetė masonėt nuk e dinė se cila ėshtė elita e tyre. 95% e masonėve nė botė, nuk kanė njė ide tė qartė se cili ėshtė saktėsisht qėllimi pėrfundimtar. Ata kanė idenė se janė duke bėrė gjėra tė mira).

1884 – Themelohet nė Britani "Shoqėria Fabiane" e cila promovon Socializmin.

23 Dhjetor, 1913 – Krijohet nė SHBA Banka e Rezervės Federale. Ajo u planifikua nė njė takim tė fshehtė nė vitin 1910, nė ishullin Jekyl, nga njė grup bankierėsh dhe politikanėsh. Kjo bankė bėn qė tė gjitha paratė e Amerikės tė administrohen nga njė grup i vogėl bankierėsh.

1920 – Uinston Ēėrēill i Britanisė, pranon lidhjen mes Iluminatit dhe Revolucionit Bolshevik nė Rusi. Ai deklaron: "..Qė nga ditėt e Adam Ueishauptit, tek ato tė Karl Marksit, tė Trotskit, Bela Kunit, Roza Luksemburgut, dhe Ema Goldmanit, ky konspiracion botėror pėr shkatėrrimin e civilizimit, ka ardhur duke u rritur. Ai organizoi tragjedinė e Revolucionit Francez. Ai ka qenė organizatori i i tė gjitha trazirave nė shekullin e 19. Tani, ai ka kapur pėr flokėsh Rusinė, dhe ėshtė bėrė sundues i asaj perandorie tė madhe.."

1920-1931 – Kongresmeni amerikan MekFaden deklaron: "..Kur Banka e Rezervės Federale u krijua, populli i SHBA-sė nuk e kuptoi se njė sistem bankar botėror u instalua mbi tė. Ky supershtet u gllabėrua nga Bankierėt dhe Industrialistėt Ndėrkombėtarė, tė cilėt po bashkėpunojnė pėr skllavėrimin e botės.."

1921 – Eduard Hauz themelon Kėshillin e Marrėdhėnieve tė Jashtme (CFR). Qė nga ajo kohė, 80% e tė gjitha posteve tė larta nė ēdo administratė nė SHBA, merren nga anėtarė tė kėsaj organizate.

15 Dhjetor, 1922 – (CFR)-ja tregon synimet nė revistėn e saj "Foreign Affairs". Filip Kerr deklaron: "..Ėshtė e qartė se nuk do tė ketė paqe pėr njerėzimin pėr aq kohė sa bota tė jetė e ndarė nė 50-60 shtete tė pavarura. Zgjidhja e vetme ėshtė krijimi i njė qeverie botėrore.."
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi