Si te largohet frika gjate natės?

Shko poshtė

Si te largohet frika gjate natės?

Mesazh  tjanna prej 12.01.12 22:02

Frikesohem shume si te bie nata deri ne mengjes, dhe nuk mund te fle desha vetem te ju pyes se si mund te largojme friken ?

tjanna

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largohet frika gjate natės?

Mesazh  syri i art prej 10.09.14 14:01

Friga nuk largohet duke ikur po duke u perballur me te,friga esht sikur hija jote,sa do qe iken ajo esht aty...qe te largosh frigen pergjithmon,lexo gjera te bukura e pozitive,qe te bejn te ndjehesh mir...dhe largoju gjerave negative sa ma shum...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largohet frika gjate natės?

Mesazh  syri i art prej 07.03.15 20:54

Frika esht mendore,dhe asnje fjal nuk ta largon ate,te gjitha fjalet te perdoren jan sikur lodra per ti ikur mendjes,por frka ashtu prap paraqitet...per ta larguar frigen duhet perball me te duke e kuptuar nga se kemi frik,me te kuptuar burimin e friges ajo vevetiu zhduket...sepse asnje arsye reale nuk egziston per frig,friga vjen nga padituria dhe te gjitha llojet e friges lidhen me frig nga vdekja...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largohet frika gjate natės?

Mesazh  Pansophia prej 18.08.17 14:44

Frika largohet duke u perballur me shkakun e saj. Psh. kijini parasysh filmat horror. Kur e shikoni heren e pare, ai do u frikesoje. Por nqs e shikoni per here te dyte apo te trete, nuk do t'iu sjelle kurrfare frike, pasi ju e dini tashme cfare pritet te ndodhe. Sepse frika buron nga e panjohura. KUr ajo nuk eshte me e panjohur, nuk sjell me frike.

Pansophia

160


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te largohet frika gjate natės?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi