IQ TEST

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

IQ TEST

Mesazh  Lapsi prej 06.01.12 16:34

NE QOFTE SE DONI TE DINI SA INTELIGJENT JENI HYNI NE KETE ADRESE http://www.iqtest.dk/main.swf
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Lapsi prej 06.01.12 16:47

MUND TI POSTONI KETU REZULTATET NE QOFTE SE DONI.PO FILLOJ UN I PARI 118.
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Elson Precaj prej 06.01.12 22:49

interesante !! 120 a thu te jete test i sakte !!
avatar
Elson Precaj

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 07.01.12 11:02

pergezime lapsit per kete teme , ishte interesante te masje inteligjencen edhe pse une nuk jam dakort qe inteligjenca matet me teste te ketij lloji. Meqe lapsi ka keshilluar perfundimet e une po e jap 123!
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Lapsi prej 07.01.12 14:53

Faliminderit, jam i gezuar qe te tjereve i pelqen kjo teme.
avatar
Lapsi

179


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ju falenederoj

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.01.12 18:37

ju falenederoj per kte post po provoj inteligjencen time
avatar
Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 07.01.12 21:22

jepeni pergjigjien ta mbani temen e gjalle, nese mendoni si une
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Gjinkalla prej 08.01.12 11:35

faleminderit lapsi per kete postim,por a eshte vetem loje,apo vertete matet testi i IQ-se keshtu?
avatar
Gjinkalla

339


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 11:41

per mendimin tim nuk eshte mates i inteligjences ky test , por mates i logjikes matematikore, pra vetem i nje mase te caktuar , por nuk duhet harruar permendja se inteligjenca nuk kufizohet vetem ne kete aspekt ka plot gjera qe e bejne nje njeri inteligjent, megjithate ky test eshte nje pershtates i kesaj matje inteligjence.
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Gjinkalla prej 08.01.12 11:54

Edhe une pajtohem,me ty meridian ka shume gjera te pakufishme te tjera qe mund te matet intelegjenca,pershembull dikash ka krirje ne muzike,dikush ne matematike,dikush ne sport,dikush ne shkencat shoqerore,dikush ska per asgje talent
avatar
Gjinkalla

339


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 12:23

talenti eshte ndryshe dhe te kesh aftesi analitike eshte ndryshe. Talenti eshte shprehje e zhvillimit te gjysmes se djathte te trurit, ndersa ana e majte eshte pergjegjese per veprimet analitike. Po a mjafton kjo per te percaktuar inteligjencen? Jo pasi sic e the edhe ti ka njerez qe kan me shume talente dhe me pak logjike matematikore, ka te tjere qe bejne veprime marramendese ne matematike por nuk jane te afte te komunikojne me boten perreth , jane jo pjesmarres. Inteligjent mund te konsiderohet ai person qe permban zhvillim ne dy hemisferat e trurit dhe pervec kesaj mbi te gjitha inteligjent eshte ai qe di te zgjidhe ceshtjet qe i parashtrohen ne jete, kapercen ndrojtjen , ecen ne hapa te ndryshem nga ata qe eshte mesuar te cilesoje, ndjek intuiten e nje pafundesi cilesish qe i formesojne sukses personal psiqik.
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  DamianaMarley prej 09.01.12 0:34

E hajt pra masi jeni t'mequm :Qa osht raporti i progresit ?
avatar
DamianaMarley

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 09.01.12 10:12

DamianaMarley shkruajti:E hajt pra masi jeni t'mequm :Qa osht raporti i progresit ?

Ca eshte kjo , pyetje inteligjence, pfffffff.
Vete emri eshte sqarim i detajuar, raport- nje lloj permbledhje te nje kohe te caktuar dhe progres- vazhdimesi pozitive.
Po ta them ne menyre te shkurter dhe te konkretizuar me shembull (qe ta kuptosh me mire).
Rapori i progresit, eshte nje raport qe KE ia ve perballe vendeve te Ballkanit perendimor te vendosura (mbyllura) ne PSA.
Zakonisht kėto raporte KE i publikon nė vjeshtė tė ēdo viti dhe vezhgon pėrparimet e kėtyre vendeve drejt BE ne kuadėr tė PSA-sė. Qėllimi ėshtė qė pėrmes Raporteve tė Progresit tė vlerėsojė gjendjen specifike nė fushėn e integrimeve Evropiane pėr secilin vend, qoftė vend kandidat apo kandidat potencial pėr anėtarėsim nė BE.
Ku me duhet inteligjenca ketu ?

Ja me zgjidh ushtrime ti meqe na provovoke inteligjencen e te tjereve:

Janė dhėnė kėta numra 1, 3, 4 dhe 6.
Duke i pėrdorur kėta katėr numra vetėm njė herė dhe duke shfrytėzuar operacionet sa herė tė doni +, -, * dhe / dhe numėr i pakufizuar i kllapave (), mirėpo pa pėrdorur eksponente dhe fuqi krijoni rezultatin tė barabart me 24.
avatar
Meridiani 0 (zero)

366


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: IQ TEST

Mesazh  The Explorer prej 02.09.13 11:08

111 ,kisha edhe 21 min. kohe po ishte test i merzitshem
avatar
The Explorer

Kur meson dicka, cilado qofte ajo DICKA ,kupton ne te vertete se sa pak di

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi