Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Shko poshtė

Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  The Punisher prej 28.12.11 5:50

SI ILUMINATET DHE MASONET SUNDOJNE -
MARRVESHJA E FSHEHTE ME REPTILĖT DHE DEMONET
VĖREJTJE :
KY TEKST GJITHSESI NUK ĖSHTĖ AUTENTIK, POR FLET PĖR GJENDJEN E VĖRTETĖ TĖ GJĖRAVE

Pakti me reptilėt

The Reptilian Pact
(The "Secret Pact", the "Secret Covenant")

Autor i panjohur

Ky artikull e ka pasur titullin orgjinal: “Marrveshje e Fshehte” dhe ka qenė i dėrguar anonimisht me E-Mail tė pa pėrdorshėm nė www.Bankindex.com, kjo ėshtė kompani pėr kėshilla financiare nė Floridė, SH.B.A.

Nė fazėn fillestare nuk kam mundur te gjej versionin orgjinal nė gjuhė angleze tė kėtij teksti nė bankindex.com. Dikush e ka pėrkthy kėtė tekst nė gjuhėn spanjole dhe e ka vendosur nė web ne faqen http://www.animalweb.cl/N_O_IMPERIAL/pacto_secreto.htm.

Une e kam pėrkthyer versionin spanjol nė gjuhė angleze dhe e kam paraqitur nė kėtė Web faqe. Prej lexuesve mė vone kam marre versionin orgjinal nė gjuhen angleze tė cilin e kam krahasuar pastaj me pėrkthimin tim pėr shkak tė saktėsisė sė tekstit.

Ky ėshtė verzion orgjinal qė e kam vendosur ne pėrkthimin tim.

luzioni ka e qenė aq i madh dhe aq gjigant, kėshtu qė do tė ju ikin percepcionit tė vetė.

Pėr ata qė do ti shohin keto do te mendojne se jam i ēmendur.

Ne kemi per te krijuar fronte tė ndara qė ata ti ndalojmė tė mos shohin lidhėshmėrinė nė mes nesh.

Ne kemi per tu sjellur sikur qė nuk jemi tė lidhur me ta nė atė mėnyrė qė ti i mbajmė nė iluzion.

Qėllimi i yne do te realizohet pika pika, ashtu qė kurre nuk do te kete dyshim nė ne.

Kjo ka per te i penguar qė te shohin ndryshimet kur ato ndodhin.

Ne do te jemi gjithmonė mbi fushen relative tė pėrvojave tė tyre, sepse ne i njohim fshehtsitė e absolutės.

Ne kemi per te punuar sė bashku dhe gjithmonė do te jemi tė lidhur me lidhje tė gjakut (me aristokrate) dhe ruajtjen e fshehtėsive. Vdekja ka per ti prekur ate te cilet flasin (pėr ne).

Ne kemi per te mbajtur jetėn e njerėzve tė shkurtėr dhe mendjet e tyre tė dobet, ndonse do ta luajme rolin kinse po e bėjmė tė kundėrtėn.

Ne kemi per te shfrytzuar dijen e shkencės dhe tė teknologjisė nė mėnyrė subtile ashtu qė ata kurrė nuk kanė per te parė se ēka po ndodh.

Ne do tju nxjerrim metale tė buta, akselerator pėr plakje dhe sedativa nė ushqim dhe uje, gjithashtu edhe nė ajer.

Ata do te jenė tė mbuluar me helme kudo qė tė gjenden.

Metalet e buta kane per te bėrė qė ata ti humbin mendjet e tyre.

Ne do tju premtojme zbulimin e ilaqeve nėpėrmejet shumė fronteve tona, kurse nė realitet kemi per ti ushqyer edhe me ma shumė helme.

Helmet do te jene tė absorbuara nėpėrmjet lėkurės dhe gojes sė tyre, ku do ti shkatrroje mendjet dhe sistemet e tyre reproduktive.

Pėr shkakė tė gjithė kėsaj, kane per te lindur fėmijė tė vdekur dhe ne kėtė informacin do ta fshehim.

Helmet do te jene te fshehura nė ēdo gje qe ata i rrethon, nė ēdo gje qe ata do te pinė, do te hajnė, marrin frymė dhe veshin.

Ne duhet patjetėr tė jemi dhelperak nė hedhjen e helmeve, sepse ata kanė pėr ta vėrejtur kėtė.

(We must be ingenious in dispensing the poisons for they can see far.)

Ne kemi pėr ti mėsuar ata se helmet janė tė mira, duke i pėrdorur fotografitė argėtuese dhe tonet muzikore (reklamat).

Kanė pėr tė kėrkuar ndihmė prej njerėzve tė dalluar (shkenctarėve, mjekėve), kurse ne do ti angazhojmė ata (shkenctarėt, mjekėt), qė ti propagandojnė helmet tona si ilaēe.

Ata do ti shohin filma se si perdoren prodhimet tona dhe kane per tu mesuar duke mos e ditur asnjehere efektin e tyre te vertete.

Kur tė lindin, ne kemi per te shpejtuar helmet nė gjakun e fėmijeve te tyre duke i bindur se kjo ėshtė pėr tė miren e tyre (vakcinimi).

Ne do te fillojme heret, kur mendjet e tyre jane tė reja, ne kemi per ti sulmuar fėmijet e tyre me ato ēka fėmijet ma sė shumi i duan, ėmbėlsirat.

Kur dhembėt ju demtohen, ne kemi per ti mbushur me metale i cili ka per ti vrare mendjet e tyre dhe te jau vjedhim ardhmėriė e tyre.

Kur aftėsitė e tyre mėsohen te jene nėn ndikim, ne kemi per te krijuar medikamente tė cilat kane per ti bėrė tė sėmurė, ku do te kene sėmundje tjera, sepse ne kemi per te krijuar edhe mė shumė medikamente.

Ne kemi per ti bėrė tė ndėgjueshėm dhe tė dobėt para nesh me fuqite e tona.

Ata kanė per tu bėrė depresiv, tė ngadalshėm dhe pėr sė tepėrmi tė trashe-tė majme, dhe kane per te ardhur te ne per te na kerkuar ndihmė, dhe ne kemi per tju dhene edhe ma shumė helme.

Ne do ti drejtojme ata drejt parase dhe tė mirave matriale ashtu qė ata kurre te mos tė lidhen me qenjen e tyre tė mbrendshme.

Ne kemi per ti mashtruar me zgjushmerin (tė qenurit zgjut), me kėnaqėsit e jashtme dhe me lojera ashtu qė ata kurre mos tė jenė njė me njėsinė e Tėrsisė (njė me Universin).

Mendjet e tyre kane per tu takuar me ne dhe ata kane per te punuar ashtu si ne do te ju themi.

Nėse refuzojnė, ne kemi per gjetur mėnyrėn qė ta hedhim teknologjinė pėr ndėrrimin e mendjeve nė jetėt e tyre (mikroēipėt). Ne kemi per te pėrdorur frikėn si armė tonėn.

Ne kemi per ti bashkuar qeverite e tyre dhe kemi per ti hedhur kundershtarėt nė mesin e tyre.

Ne do ti posedojme te dy anėt.

Ne do ta fshehim gjithmonė qėllimin tonė, por kemi per ta realizuar planin tonė.

Ata do te jene fuqia punetore pėr ne dhe ne do te pėrparojmė prej mundimeve tė tyre.

Familjet tona kurre nuk kanė me u pėrzirė me tė atyre.(Aristokracija ėshtė mjet i mbyllur i gjakut.)

Gjaku i ynė duhet pa tjeter tė jetė i pastėr, sepse kjo ėshtė ashtu.

Ne kemi me bėrė qė ata tė mbyten nė mes veti, atėherė kur ne na pėrshtatet.

(Iluminatet - Masonėt i shkaktojnė tė gjitha luftrat.)


Ne kemi per ti mbajtur tė ndarė nga Tėrėsia (njėsia e Universit), nėpėrmesė dogmės dhe religjionit.

(Iluminatet kane krijuar tė gjitha ideologjitė, sektet dhe religjionet – budizmi i hershėm nuk ėshtė religjion, po rrugė e pastrimit dhe i zgjimit.)

Ne kemi per ti kontrolluar tė gjitha aspeket e jetė sė tyre dhe kemi per ju thene se ēka tė mendojnė dhe si tė mendojnė.

Ne kemi per ti udhėhequr butė dhe kajshėm, duke i nderuar qė tė mendojnė qė ata vetveten po e udhėheqin.

Ne kemi per te nxitur urrejtjen nė mes tyre nėpėrmjet fraksionit tonė.

Kur drita do te shėndritė nė mes tyre, me kemi per ta shuajtur ate me pėrqeshje, apo me vdekje, ēka mė sė shumti neve na pėrgjigjet.

Ne kemi per ti bėrė ata qė tua shkulin njėri tjetrit zemren dhe ti mbysin vetė fėmijėt e tyre.

Ne kemi do ta krijojme kėtė duke e pėrdorur urrejtjen si aleat tonin, hidherimin si shokė tonin.

Urrejtja plotesisht ka per tu verbuar dhe kurrė nuk kanė per te parė qė prej konflikteve tė tyre ne kemi per tu shfaqur si sunduesit e tyre.

Ata kanė do te jenė tė kapluar me vrasje nė mes veti.

Aa kanė pėr tu larė me gjak tė vetėvetes dhe kanė pėr ti vrarė komshit e vetė aq gjatė sa neve na pėrgjigjet.

Prej kėsaj ne kemi pėr tė pėrparuar, sepse ata nuk na shohin, sepse ata nuk mundėsi pėr tė na parė.

Ne do te vazhdojme te pėrparojmė prej luftrave dhe vdekjeve tė tyre.

Ne kėtė kemi pėr ta pėrsėritur pėrseri dhe pėrsėri derisa tė arrihet qėlimi i ynė i fundit.

Ne kemi pėr tė vazhduar ti detyrojmė qė tė jetojnė nė frikė dhe urrejtje nėpėrmesė fotografive dhe zėrave.

(Mediat, para se gjithash ato vizuele.)

Ne kemi pėr tė shfrytzuar tė gjitha llojet e mjeteve qė kėtė ta bėjmė.

Mjetet do ti kemi prej punės sė tyre.

Ne kemi per ti bėrė qė ata tė urrehen nė mes veti dhe te urrejnė fqinjėt e vetė.

Ne gjithmonė do ta fshehim tė vėrtetėn e lartė prej tyre, kinse jemi tė gjith Njė.

Ata kurrė nuk guxojnė ta dinė kėtė!

Ata kurrė nuk bėn qė ta dine qė ngjyra ėshtė iluzion, ata gjithmonė duhet tė mendojnė qė nuk janė nė mes veti tė barabartė.

Pikė pėr pikė, pikė pėr pikė, ne kemi pėr tė realizuar qėllimin tonė.

Ne kemi pėr tė okupuar tokėn e tyre, burimet dhe pasurinė, qė ta vendosim kontrollin e plotė mbi to.

Ne kemi per ti mashtruar ata qė ti pranojne ligjet qė kane per tu vjedhur edhe atė liri tė cilėn kane pasur deri tani.

Ne kemi vendos sistemet monetare tė cilat pėrgjithėmonė kanė pėr ti robruar, duke i mbajtur ata dhe fėmijtė e tyre nė borxhe.

Kur ata bashkohen, ne kemi pėr ti denuar si kriminal due ja paraqitur botės fotografinė tjetėr, sepse ne do ti posedojme tė gjitha mediat.

Ne kemi per te shfrytzuar mediat tona per te kontrolluar rrjedhjen e informatave dhe emocionet e tyre, tėrė kėtė pėr dobin tonė.

Kur ata do te ngrihen nė kryengritje kundra nesh, ne kemi per ti shkelur si inseket, sepse ata jane ma tė vogjėl se insektet!

(Ja shikoni si na trajtojne ne njerzve demonet dhe reptilet?)

Ata kanė me qenė tė pa ndihmė nė ēdo pėrpjekje tė tyre, sepse nuk kanė per te pasur armė.

Ne kemi per ti rekrutuar disa prej tyre (masonet-iluminatet) qė pėr ne tė nxjerrin planet tona, sepse ne u kemi premtuar atyre jetė tė pėrjetshme, por jetė tė pėrjetshme kurrė nuk kanė per te pasur, sepse ata nuk janė si ne.

(Ja shikoni si Masonet-Iluminatet njerzit ma tė menēur tė botės kane rene nė kurthėn e demoneve dhe reptilve dhe punojnė kundra njerzimit dhe vetvetes.)

Rekrutet do te quhen tė “inicuarit” (tė Ndriēuarit) dhe kanė per te futur lėvizjet dhe procese te rrejshme drejt realiteteve te larta.

Anėtarėt e kėtyre grupeve (okulte, masone) kanė per te menduar qė janė njė bashku me ne, por kurrė nuk kanė per te njohur tė vėrtetėn.

Ata (masonėt) kurrė nuk guxojnė ta dine kėtė tė vėrtetė sepse kanė per tu kthyer kundra nesh.

Sepse puna e tyre do te shpėrblehet me gjėrat tokesore dhe me tituj tė lartė, por ata kurrė nuk do te jene tė pavdekshėm, as qė do te jene te bashkuar me ne, kurrė nuk kanė per te marrė dritė, as qė kanė per tė udhtuar nėpėr yje.

Ata kurrė nuk do ti arrijne realitetet e larta, sepse me vrasjen e te tjerve nga lloji i tyre do te ju nderpritet rruga deri te realiteti i shėndritjes (ndriēimit).

Ata kurrė nuk kanė pėr ta ditur kėtė.

E vėrteta ka me qenė e fshehur para hundeve tė tyre, aq afėr, sa qė nuk kanė me qenė tė aftė qė tė fokusohen nė tė deri sa tė jetė tepėr vonė.

O po, aq gjigande ka me qenė iluzioni i lirisė, saqė ata nuk kanė per ta ditur qė janė skallavė tanė (masonėt).

Kur tė jetė ēdo gjė nė vendin e vetė, realitetin qė e kemi krijuar pėr ta ka pėr ti poseduar.

Realiteti ka me qenė burg i tyre.

Ata do tė jetojnė nė vetėmashtrim.

Kur qėllimi i ynė do tė arrihet, do tė filloj epoka e dominimit tė ri.

(Rend i Ri Boteror)

Mendjet e tyre kanė do tė jenė tė lidhura me besimet e tyre, besimet tė cilat ne ua kemi vendosur prej kohrave tė lashta dhe tė harruara.

Por, ata nėse ndonjėherė e marrin vesh qė janė me ne tė barabrtė, ne atėherė kemi me qenė tė zhdukur.

ATA KURRĖ NUK GUXOJNĖ TĖ JENĖ NĖ DIJENI TĖ KĖSAJ.

Nė qoftė se ata ndonjeherė e marrin vesh kėtė qė tė gjithė sė bashku mund tė ngadhnjejnė ndaj nesh, ata kanė nisur ta bėjnė edhe kėtė.

Ata kurrė, kurrė nuk guxojnė tė dinė se ēfarė kemi bėrė, por nėse e marrin vesh, ne nuk kemi ku tė ikim, sepse njėherė kur perdja bjen, ka me qenė lehtė nė realitet tė dihet kush jemi ne.

Aksionete tona kane per tu zbuluar, dhe ata kane pėr te na zėnė dhe kurrė nuk kanė pėr tė na na dhėnė strehim.

Kjo ėshtė fshehtėsia e Marrėveshjes me tė cilėn jetojme nė jetėt tjera tė tashme dhe tė ardhėshme, sepse ky realitet ka per ti ngritur shumė gjenerate dhe tjetra.

Kjo marrėveshje ėshtė e vulosur me gjak, me gjak tonė. Ne, tė cilėt prej qiellit nė tokė kemi ardhur.

Pėr kėtė marrėveshje KURRĖ, KURRĖ nuk guxon tė dihet qė ekziston.

Kjo, KURRĖ, KURRĖ nuk guxon tė shkruhet apo tė flitet, por nėse kjo ndodh, vetėdija e cila ke pėr tė lindur ka pėr tė liruar tėrbimin e KREATORIT PRIMAR ndaj nesh dhe ne do tė dėrgohemi nė thellėsi nga e cila edhe kemi ardhur dhe kemi pėr tė mbetur atje deri nė fund tė kohės nė pafundėsi.

Salih Basha

avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  Luli prej 28.12.11 15:00

The Punisher shkruajti:
Ne kemi pėr ti mėsuar ata se helmet janė tė mira, duke i pėrdorur fotografitė argėtuese dhe tonet muzikore (reklamat).Ne kete reklame ndaluni dhe shikoni ne 00:17, do te shihni nje qiell te mbushur me chemtrails (helme kimike).
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  Zattoo prej 28.12.11 20:21

The Punisher shkruajti:
.....

Vdekja ka per ti prekur ate te cilet flasin (pėr ne).

.....gjithashtu edhe nė ajer.

Ata do te jenė tė mbuluar me helme kudo qė tė gjenden.

Une vetem po sjelle ketu nje artikull te postuar me heret nga Meridian (Zero) dhe qe duket se ka nje lidhshmeri me shkrimin e mesiperm:

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Vritet ish-shefi i FBI-s pse deklaroi dhe zbuloi sekretIsh-shefi i FBI-s, ishte nga tė parėt qė denoncuan dhe nuk ranė kurrė dakord me fenomenin e spėrkatjeve kimike nga (qielli) sipėr.
“Po na vrasin dhe ky ėshtė plani i tyre”, deklaroi ai.
Pak kohė mė vonė ai vritet nė mėnyrė krejt tė mistershme me arsenik!

Po ju, akoma nuk i besoni vizave nė qiell dhe zig-zaket e ēuditshme tė cilat “ATA” i kanė pagėzuar si shenja tymi tė krijuara prej turbinave tė avionėve???

Ted L. Guderson, ish shef i FBI-s, bėnė njė deklarim tė fuqishėm qė mund ta ndiqni nė videon qė vijon, nė janar tė viti 2011, ku i referohet spėrkatjeve kimike nga qielli me avionė specialė.

Ai deklaron hapur, se chemtrails ose siē edhe i quante ai: “Vendgroposja e Vdekjes”, siē edhe njihen mė gjerė me ‘chemical-trails’ -Bishtat kimikė, bien dhe spėrkasin tė gjithė territorin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, tė Anglisė, tė Skocisė, tė Irlandės dhe tė gjithė Europės.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  The Punisher prej 28.12.11 23:06

Ky shkrim ka lidhje dhe kuptohet shume mire nese lexon PIKEPAMJET E ANDROMEDANEVE PER BOTEN TONE  , ne cdo shkrim paraqiten alienet gri te cilet jane negative per njerzimin .

Une vura nje foto te filmit NJEREZIT E VESHUR ME TE ZEZA ,por moderatori e ka hequr ,ata qe e kane pare ate film bejne lidhje shume mire me keto lloj shkrimesh .NJEREZIT E VESHUR ME TE ZEZA jane Illuminati dhe ata i sherbejne alieneve per perfitime te tyre personale .

Dikush thote pse njerezit nuk japin deklarata ne lidhje me keto fenomene se edhe druri shikon por nuk flet dot e jo me njeriu .me siguri ata kane ndonje arme qe fshin memorjen e njerezve qe shikojne gjera ,qe nuk duhet ti shikojne .ndonje qe eshte pjese e illuminatit dhe saboton ata e eliminojne ose i vrasin familjen ,keshtu duhet te funksionoje kjo pune .

Ky shkrimi mu duk  interesant prandaj e postova .me temat e fundit per jashtokesoret ka shume lidhje .dhe kur e mendon mund te jene te verteta regullat e alieneve gri. Kjo do ishte e frikshme
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Men in Black

Mesazh  The Punisher prej 28.12.11 23:17

Men in Black 1 www.megavideo.com/?d=HXB89GIE]

Men in Black 2 http://www.megavideo.com/?v=Y8063QA9
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  Flavius prej 11.09.12 0:28

Pėr tė kuptuar se si funksionon bota dhe nga kush drejtohet.

Nė ēdo gjė ka 2 anė:

1 - Anėn e dukshme qė na tregojnė, ajo qė duhet tė shihet nga publiku,
dhe
2 - Ana e errėt, qė duhet tė mėsohet pėr ta zbuluar.
avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

nje keshill

Mesazh  number3 prej 03.01.13 22:43

Ruajuni nga masonet freemasonet sataniket dhe magjistaret dhe cdo profeti apo mesuesi te rrem sepse jan helm shpirteror pasi kan lidhje me satanin apo engjuj rebel.
avatar
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Marrveshja e fshehtė me Reptilėt

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi