Jeta

Shko poshtė

Jeta

Mesazh  Neo prej 27.12.11 19:55

Jeta jonė ..
Ėshtė vetėm njė rrugė pas nesh ...
Por njė shumėllojshmėri para nesh ...


Jeta ėshtė e shkurtėrJeta ėshtė shumė e shkurtėr ...
Pėr tė qenė e gjatė ...


Njė hiē mjaftonKur kemi nevojė pėr shumė pak
Njė hiē mjafton
Dhe kur njė hiē mjafton
Ne nuk kemi nevojė pėr mė shumė ...


E vėrtetaE vėrteta ka shumė fytyra ...


JetaJeta ėshtė veēse njė humbje e gjatė e gjithēkaje qė e duam...


Vetėm njė lotNe jemi vetėm njė lot nė faqe tė kohės ...


MagjiaJeta ėshtė magji ..
Ėshtė e mrekullueshme ta shohėsh atė nė ēdo moment ...
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Ti nuk e di!

Mesazh  BloddyRibbon prej 27.12.11 20:01

Si gjithmone askush nuk di cfare eshte jeta por nejrezit kane te drejtat per te thene mendimet e tyre por ai nuk mund te vedose se cka eshte me disa fjale te urta e te embla.Por ti ke te drejten te shprehesh por te kisha qene si ti ke te nuk e kisha postuar!!
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta

Mesazh  gjilanasi prej 15.09.12 19:55

Kuptimi i vertete i jetes eshte DASHURIA dhe armiku i LUMTURISE eshte FRIKA.
Jetoni ēdo ēast me dashuri dhe mos jetoni me frike.
avatar
gjilanasi

383


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Laureta

Mesazh  laureta prej 15.09.12 22:19

Shum e vertet Neo jeta ka gjera te llojllojshme por gjithqka qe ka jeta duhet ta duam ,te miren te keqen virtytet veset friken gezimin,pasi qe qdo e mir ka nje te keqe qdo e keqe ka nje te mire dhe po te mos ishin keto jeta vertet sdo kishte vler dhe sdo kishim se qfar te tregonim per kete jete ose me mir thene per kete udhetim...!!?
avatar
laureta

Asgje nuk eshte me madheshtore se mendja asgje nuk eshte me e pasur se mendja por asgje nuk eshte me idiote se mendja ajo mund te ndertoje madheshtoren por ajo mund te shkatrroje vet veten!!?

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta

Mesazh  Jetmira prej 02.01.14 21:32

ĒĖSHTĖ JETA

Jeta ėshtė njė fat = Kape !
Jeta ėshtė bukuri = Admiroje !
Jeta ėshtė lumturi e plotė = Shijoje !
Jeta ėshtė njė ėndėr = Bėje realitet !
Jeta ėshtė njė sfidė = Bėri ballė asaj !
Jeta ėshtė njė detyrė = Kryeje !
Jeta ėshtė njė lojė = Luaje !
Jeta ėshtė e ēmueshme = Kujdesu !
Jeta ėshtė njė pasuri = Ruaje !
Jeta ėshtė dashuri = Gėzoje !
Jeta ėshtė mister = Zbuloje !
Jeta ėshtė premtim = Pėrmbushe !
Jeta ėshtė trishtim = Kapėrceje !
Jeta ėshtė hymn = Kėndoje !
Jeta ėshtė luftė = Pranoje !
Jeta ėshtė tragjedi = Pėrballoje !
Jeta ėshtė lumturi = Meritoje !
Jeta ėshtė jetė = Mbaje jetėn !


Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta

Mesazh  Equinox prej 25.10.16 0:19

Albert Einstein, rreth kuptimit tė jetės :

"Qenia njerėzore ėshtė pjesė e njė tėrėsie, e quajtur prej nesh “Universi”, pjesė kjo e kufizuar nė kohė dhe hapėsirė. Ai e pėrjeton veten, mendimet dhe ndjenjat e tij si diēka tė ndarė nga pjesa tjetėr – njė formė kjo e mashtrimit optik tė ndėrgjegjes sė tij. Ky mashtrim ėshtė njėfarė burgu pėr ne, duke kufizuar dėshirat tona personale dhe dashurinė vetėm drejt disa personave mė tė afėrt me ne.

Detyrė e jona ėshtė tė lirohemi prej kėtij burgu, duke zgjeruar rrethin tonė tė dhembshurisė, pėr tė pėrfshirė tė gjitha krijesat e gjalla dhe tė gjithė natyrėn me bukuritė e saj. Askush nuk ėshtė nė gjendje qė ta arrijė kėtė nė tėrėsi, por pėrpjekjet pėr njė arritje tė tillė paraqesin nė vetvete pjesė tė kėtij ēlirimi dhe themel pėr sigurinė e brendshme."
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jeta

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi