Bota e Konspiracionit

Shko poshtė

Bota e Konspiracionit

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 20.12.11 9:13

Vritet ish-shefi i FBI-s pse deklaroi dhe zbuloi sekretIsh-shefi i FBI-s, ishte nga tė parėt qė denoncuan dhe nuk ranė kurrė dakord me fenomenin e spėrkatjeve kimike nga (qielli) sipėr.
“Po na vrasin dhe ky ėshtė plani i tyre”, deklaroi ai.
Pak kohė mė vonė ai vritet nė mėnyrė krejt tė mistershme me arsenik!

Po ju, akoma nuk i besoni vizave nė qiell dhe zig-zaket e ēuditshme tė cilat “ATA” i kanė pagėzuar si shenja tymi tė krijuara prej turbinave tė avionėve???

Ted L. Guderson, ish shef i FBI-s, bėnė njė deklarim tė fuqishėm qė mund ta ndiqni nė videon qė vijon, nė janar tė viti 2011, ku i referohet spėrkatjeve kimike nga qielli me avionė specialė.

Ai deklaron hapur, se chemtrails ose siē edhe i quante ai: “Vendgroposja e Vdekjes”, siē edhe njihen mė gjerė me ‘chemical-trails’ -Bishtat kimikė, bien dhe spėrkasin tė gjithė territorin e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, tė Anglisė, tė Skocisė, tė Irlandės dhe tė gjithė Europės.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Konspiracione

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 23.12.11 22:13A mund tė duroj njeriu forcė 40G?
Njė fuqi e cila ėshtė e barasvlershme me 2,2 tonė!

Eksperimenti u zhvillua nė njė korridor me njė gjatėsi 1,5 kilometrash, duke pėrdorur si “Karrem” njė pilot i cili pėrshkoi korridorin prej 1,5 kilometrash pėr mė pak se 5 sekonda dhe frenoi kundrejt asaj shpejtėsi marramendėse pėr mė pak se 2 sekonda!

Mbetet tė theksohet se pėr shumė dekadash rresht, pamjet filmike tė xhiruara gjatė eksperimentimit mbaheshin top-secret!

Ndiqni videon!

avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tour Eiffel dhe sekretet masonike te saj

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 22.03.12 9:50Kulla (Tour Eiffel) ndodhet ne Paris dhe pėrbėn simbolin mė madhėshtor tė tij. Kulla u ndėrtua nė vitin 1889 nga inxhinieri i famshem Gustave eiffel, i cili ka ndertuar gjithashtu dhe strukturėn statike tė Statujės sė Lirisė nė SHBA. Sipas shumė historianėve dhe studiuesve, kėto dy mrekulli kanė lidhje direkte Masonike midis tyre, si porsa i pėrket simbolikės sė tyre, si vendndodhjes, pėrdorimit, si dhe arsyen e krijimit tė tyre.

Ėshtė faktuar (ekzistojnė dokumente) se mekaniku i famshėm, Gustavo Eifel, ishte Mason.

Kėshtu qė nė kullėn e ideuar dhe hartuar prej tij, duhet tė gjenden shumė simbole tė fshehta, qofshin kėto masonike apo tė tjera qė lidhen me to.

Kulla Eifel, u ndėrtua te Parku i Marsit -Champs de Mars.

Inaugurimi i saj u bė mė 31 mars 1889.

Muaji mars, (March) ėshtė muaj i dedikuar planetit Mars, ashtu siē dhe muaji prill i ėshtė dedikuar Afėrditės.

Struktura e Kulla pėrbėhet e gjitha vetėm prej hekurit, metal i cili lidhet direkt me Marsin, Perėndinė e Luftės.

Ėshtė e dobishme tė dimė se parku Champs de Mars, fillimisht u pėrdor si zonė ushtarake trajnimi.

Simboli i parė qė ndeshim, ėshtė ai i vetė Kullės Eifel. Nuk ėshtė vetėm ajo ēka ne shohim, gjatėsia e mrekullueshme e tij e cila e simbolizon atė, por nė koordinim me shumė alkimi dhe algoritme tė tjera rezultojnė nė shumė mė tepėr.

Lartėsia e Kullės ėshtė 324 metra sė bashku me antenėn e tij.

Nė pjesėtim me 10 na jep 32,4.

Nėse shtojmė lartėsinė 324 dhe bazėn e tij, qė ėshtė 124,90 metra, kemi 448,9 m.

Nė pjesėtim pėr 10 na jep 44,89 (njė gradė e cilat do tė na duhen nė vijim kemi 45° 29).

E gjithė kjo, si pėr ēudi na orienton/ēon nė vendndodhjen e Babilonisė -shenja jeshile-, shumė pranė gjatėsisė dhe gjerėsisė qė na japin llogaritjet e mė sipėrme, pra 32° 4′ 0” nė veri, 45° 29′ 0” nė lindje -shenja e portokalltė me A (Zona lidhet direkt me Vėllazėrinė e Zvarranikėve dhe lindjen e Masonerisė). babilonia

Edhe pse stisma qė na jepet ndodhet mė shumė se 100 kilometra larg nga vendndodhja e Babilonisė dhe vendet ku thuhet se ekziston diēka homologe me kullėn Babel, nuk shteron tė jetė kaq e mrekullueshme dhe diktimit tė gjerė tė kėtij rajoni. Rastėsi?

Siē duket dhe nė fotografin qė pason, Kulla ndahet nė 5 nivele-shkallė, bashkė me terrenin.

Numri 5, sipas Plutarkut, kur i referoheshin gėrmės E apo Ej “ata” tė Delfit, simbolizonte shifrėn e Universit, pra ajo pėrbėn dhe njė ligj tė fuqishėm tė natyrės. Nėse pėr disa prej jush, kjo ėshtė njė pikėpyetje apo diēka e pa shpjegueshme, atėherė matematicienėt na e shtjellojnė atė mė saktė: “Nėse shumėzojmė lartėsinė 324 me katėr brinjėt e tij, kemi 1296. Duke shumėzuar 5 nivelet me 4 anėt e tij, kemi 20. Kėshtu, 20 X 1296 = 25920. Ky numėr ėshtė Great Eniaftos i Platonit dhe lidhet direkt me transferimin e meridianėve (njė nga lėvizjet e Tokės).

permasat5 nivelet e Kullės, janė llogaritur dhe janė pozicionuar nė distanca precize. Nėse bėjmė njė krahasim me planetin Jupiter, duke e vendosur atė nė bazėn e Kullės, atėherė kemi atė tė marrė nė nivelin e parė, ndėrsa vijojnė satelitėt e tij, Io, Europa, Ganymede dhe Callisto nė majė tė tij.

Kjo sekuencė ritmike duket se lidhet me pozicionet e orbitave tė planetėve rreth Diellit, nėse e vendosnim atė nė bazėn e Kullės.

Pra, atėherė vendet analoge marrin kėtė pozicion: Toka, Marsi, Saturni, ndėrsa Jupiteri ndodhet nė majė.jupiteri

Por, numri i saktė i shkallėve tė tij, ėshtė i lėkundur, kjo sipas ēdo burimi qė bazohemi. Sipas matjeve tė bazuar nė skicat origjinale tė Kullės, shkallėt ishin 1710. Aq shkallė sa u ngjit dhe Hitleri kur pushtoi Francėn. Por, shkallėt u zvogėluan gjatė dekadės sė 1980. Tashmė kemi nė total, 1665.

Mė e ēuditshmja e ēėshtje ėshtė se, nėse shumės totale i shtojmė 347 tė nivelit tė parė, atėherė kemi 2012!

Mos vallė kjo shifėr nėnkupton diēka pėr vitin qė po kalojmė apo ka lidhje direkte me tė?!

Por kujdes!

Ngjashmėria e tingullit/shprehjes EIFEL me EYE FULL, pra Syri i Plotė apo Sy i Mbushur, ose mė saktė Syri Gjithpamės…
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Tour Eiffel dhe sekretet masonike te saj

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 22.03.12 19:06

a keta mason te mallkuar jane kudo ne skutat me te erreta
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 23.03.12 18:34

Jane edhe aty ku sta pret mendja!
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

po

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 23.03.12 19:33

Meridiani 0 (zero) shkruajti:Jane edhe aty ku sta pret mendja!
po eshte e vertete
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Gjinkalla prej 23.03.12 20:28

Pse ja futni kot,masonet jane vetem kunder ortodokseve dhe katolikeve ata jane kunder kishave,ata cdo gje mendojne vetem pozitivisht,edhe pse fatkeqsisht masoneria rrenjet i ka tek hebrejte.Dhe shumica e massoneve jane hebre.
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 24.03.12 9:29

E di ti gjinkalla se jane vetem kunder ortodoksve e katolikeve? Ti ose ske njohuri fare ose ia fut "kodra pas bregut".

Masonet nuk e duan fene, ata pretendojne ta zhdukin fene, sipas tyre bota eshte e ndertuar nga "Arkitekti i madh" e jo nga Zoti! Qellimi i tyre eshte disekuilibrimi i jetes njerezore sepse sipas teorise maltusiane nese bota ecen me ritmin 2, 4, 6, 8...16... bota do shtohej shume atehere cfar duhet bere? duhet provokuar lufta, duhet te futet ne mes ekzistencializmi, duhet te dominoje me i forti ashtu sic nje "injorant i perzgjedhur" me emrin Carls Darwin transmetoi me teorine e tij asnje baze shkencore.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  taboo prej 24.03.12 9:51

Re: Bota e Konspiracionit
gjinkalla5 Yesterday at 20:28

Pse ja futni kot,masonet jane vetem kunder ortodokseve dhe katolikeve ata jane kunder kishave,ata cdo gje mendojne vetem pozitivisht,edhe pse fatkeqsisht masoneria rrenjet i ka tek hebrejte.Dhe shumica e massoneve jane hebre.
Ti sinqerisht qe ose po tallesh ktu ose do te besh ate tipin e pafajshem te sinqerte qe e kane mberthyer gjthe zhgenjimet e botes e ku di une ca shejtanlliqe pjell tjeter mendja jote.
Ik o(gjinkalla mitrovica) goc a cun cfardo qofsh gjej naj vend tjeter per tu marre me mashtrimet e tua se na i ke sjelle ne maje te hundes me mrrokullat e tua.Nese di dicka te sakte fol,nese nuk di fik kompjuterin e hajde prap kur te dish.
Ajd shnet
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Gjinkalla prej 24.03.12 11:14

taboo,ti vertet qnke taboo, Synimi i masoneve eshte:
1)Shkaterrimi i qeverive
2)Shkaterrimi i prones private
3)Shkaterrimi i rracave, kultures, traditave
4)Shkaterrimi i patriotizmit
5)Shkaterrimi i familjes
6)Shkaterrimi i besimit
7)Krijimi i nje qeverie boterore


Dhe keto 7 pika kane qene shkatrrimtare per nje jete te shendosh,keto vetem luftra kane sjellu hajde tung
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 24.03.12 11:52

gjinkalla5 shkruajti:taboo, ti vertet qnke taboo, Synimi i masoneve eshte:
1)Shkaterrimi i qeverive
2)Shkaterrimi i prones private
3)Shkaterrimi i rracave, kultures, traditave
4)Shkaterrimi i patriotizmit
5)Shkaterrimi i familjes
6)Shkaterrimi i besimit
7)Krijimi i nje qeverie boterore


Dhe keto 7 pika kane qene shkatrrimtare per nje jete te shendosh,keto vetem luftra kane sjellu hajde tung


E kush eshte konkluzioni ketu?????????
Cfar kuptimi po i jep asaj qe thua?
Sinqerisht ti gjinkalla po flet krejt pa lidhje e nuk po di se cfar po thua.
avatar
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Gjinkalla prej 24.03.12 11:57

sa i perket religjionit,sot 100% e luftra ndodhin per shkakt te ketij fenomeni te mallkuar.Sa i perket familjes,po ta them nje thenie"Gjysmen e jetes na shkatrrojne prinderit,gjysmen tjeter na shkatrrojne femijet".
avatar
Gjinkalla

150


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  taboo prej 24.03.12 13:05

Re: Bota e Konspiracionit
gjinkalla5 Today at 11:14

taboo,ti vertet qnke taboo, Synimi i masoneve eshte:
1)Shkaterrimi i qeverive
2)Shkaterrimi i prones private
3)Shkaterrimi i rracave
Shiko ti je jashte orbite fare dhe me kto qe ti flet mua me neveritesh si njeri pa te njohur fare.
Ik futi nej tas fasule se mbase vjen ne vete.
avatar
taboo

12


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Odin prej 03.05.12 11:24

Disa fakte qe konsiderohen konspiracione ēifute

Hebreu i njohur Dibre David shkruan : "Nese jo-hebrenjte do ta dinin se c'mesojme ne kunder tyre, atetehere ata do te na vrisnin."

Lexoni disa ligje te Talmudit:

1. "Vetem hebrenjte jane qenie njerezore. Jo-hebrenjte nuk jane njerez, ata jane egersira". (Talmud: Baba mezia 114b)

2. "Megjithese Zoti i krijoi jo-hebrenjte, ata nuk jane njerez por kafshe ne forma njerezore. Nuk eshte e lejueshme per nje hebre te udhehiqet nga nje kafshe. Po keshtu hebreu nuk mund te udhehiqet nga kafshe me forma njerezore". (Midrasch Talpioth p. 255, Warsaw 1855)

3."Eshte e lejueshme te marresh jeten dhe trupin e nje jo-hebreu" (Sepher ikkarim IIIc 25)

4. "Eshte e ligjshme te vrasesh kedo qe denon Torrahun. Kristianet jane nga ata qe e denojne Torrahun" (Coschen hamischpat 425 Hagah 425. 5)

5. "Cdo hebre qe derdh gjakun e jo-hebrenjve, eshte duke bere nje sakrifice per Zotin" (Talmud: Bammidber raba c 21 & Jalkut 772)

6. "Nje grua shtatzane jo-hebreje nuk eshte me e mire se nje kafshe e mbarsur". (Coschen hamischpat )

7."Shpirtat jo-hebreje jane shpirtra te ardhura nga pislleku dhe quhen derra". (Jalkut Rubeni gadol 12 b)

8. "Akumi (njeriu jo-hebre) eshte si nje qen, por qeni duhet nderuar me shume se nje akum". (Ereget Raschi Erod. 22 30)

9. "Megjithese jo-hebreu ka te njejten strukture trupi me hebreun, ata krahasohen me njeri-tjetrin aq sa krahasohet nje majmun me nje njeri" (Schene luchoth haberith, p. 250)

Kjo eshte nje leter nga Baruch Levy per Karl Marksin
(te dy keta hebrenje)

"Te gjithe cifutet si nje trup i vetem do te behen Messia e tyre. Ata do te arrijne te dominojne boten duke shkaterruar rracat e tjera, duke hapur kufijte, duke asgjesuar mbreterite, dhe duke formuar nje republike boterore qe do te komandohet nga cifutet.

Ne kete Rend te Ri Boteror, femijet e Izraelit do te komandojne pa patur opozite. Me krijimin e republikes boterore, qeverite e popujve ne te gjithe boten do te bien pa veshtiresi ne duart e cifuteve. Pastaj do te jete e lehte per cifutet ti skllaverojne njerezit, t'ju heqin lirine dhe pronen private.

Keshtu, do te permbushet premtimi i Talmudit , ne te cilin eshte thene se koha Messianike po vjen, cifutet do te kene te gjithe boten ne duart e tyre".

(Baruch Levy, Letter to Karl Marx, apparently printed by the "La Revue de Paris", page 574, June 1, 1928)

Plani i tyre per ti asgjesuar racen e bardhe


Kjo eshte nje pjese e shkeputur nga libri i vitit 1912 "Nje program rracial per shekullin e 20" i shkrimtarit hebre Israel Cohen , anetar i partise komuniste angleze.

"Ne duhet te kuptojme se arma me e forte e partise sone eshte krijimi i tensioneve rraciale. Duke futur ne ndergjegjen e rracave te erreta se prej shekujsh ata kane qene te shtypur nga te bardhet, ne mund ti afrojme dhe ti brumosim ata me programin e Partise Komuniste.

Ne Amerike, ne duhet te perpiqemi per fitore te lehte, graduale. Duke ndersyer minoritetin afrikan kunder te bardheve, njekohesisht ne do te perpiqemi te fusim ndjenjen e fajit tek te bardhet dhe ti bejme te ndihen fajtore per te kaluaren. Ne do ti ndihmojme te zinjte qe te dominojne ne cdo fushe e jetes, ne profesione, ne boten e sportit dhe te artit. Me kete prestigj, te zinjte do te jene ne gjendje te martohen me te bardhet dhe te fillojne nje proces qe do ta coje Ameriken drejt ceshtjes sone"

Israel Cohen, A Racial Program for the Twentieth Century, 1912. Also in the Congressional Record, Vol. 103, p. 8559, June 7, 1957 top of page

Ne i kontrollojmė Amerikanėt e marrė

"Nė Amerikė mund ta kritikoni Zotin, por ju nuk mund ta kritikoni Izraelin"

Njė zėdhėnėse tjetėr e Izraelit, Tzipora Menash, tha se ajo nuk mėrzitej pėr pėrhapjen e efekteve negative qė mund tė kishte sulmi Izraelit nė Gaza nė mėnyrėn se si administrata e Obamės e shef Izraelin.

Ajo u deklarua: "Ju e dini shumė mirė, edhe Amerikanėt marrė e dinė mirė njėsoj se ne kontrollojmė qeverinė e tyre, pavarėsisht se kush ulet nė Shtėpinė e Bardhė. Unė e di dhe ju e dini se asnjė president Amerikan nuk mund tė jetė nė gjendje pėr tė na kundėrshtuar edhe nėse ne bėjmė diē tė papėrfytyrueshme. Ēka mund tė na bėjnė Amerikanėt? Ne kontrollojmė kongresin, mediat, shou-biznesin dhe ēdo gjė nė Amerikė. Nė Amerikė mund ta kritikoni Zotin, por ju nuk mund ta kritikoni Izraelin."
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bota e Konspiracionit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi