Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje pyetje

Mesazh  Fegi prej 03.05.10 15:38

Lexoni ardhmėrinė nga filxhani i kafesKafeja duhet tė jetė e fortė dhe e freskėt

– Filxhani duhet tė jetė i rrumbullakėt, pa gritha, ngase aty lexohet mė sė mirė ardhmėria.
– Kafeja duhet tė jetė e fortė dhe e freskėt.
– Sheqeri, qumėshti apo disa pėrbėrės shtesė nuk lejohen.
– Kafeja pihet e nxehtė, derisa fundėrrina ende nuk ėshtė shtresuar.
– Kur tė pini kafenė dhe nė filxhan mbetet pak fundėrrinė, me dorėn e majtė e rrotulloni filxhanin nė mėnyrė qė fundėrrina tė marrė sa mė mirė shtresė. Me rėndėsi ėshtė ta rrotulloni tri ose shtatė herė.
– Filxhani rrotullohet nė pozitė pėrmbys dhe lihet ashtu derisa fundėrrina tė thahet.
– Nuk duhet tė jeni i padurim dhe ta lėvizni filxhanin ēdo moment.
– Ditėt ideale pėr shikimin e fatit nė filxhan tė kafesė janė e marta dhe e premtja.
– Keni tė drejtė nė tri dėshira. Pėr dėshira tė dashurisė pėrdorni gishtin e vogėl, ndėrsa pėr dėshira tė punės, gishtin tregues.


Shenjat dhe domethėnia e tyre

Dragua
E kaluara nuk ju lė tė qetė. Koha ėshtė pėr zgjidhjen e problemeve, tė cilat pėr njė kohė tė gjatė ju janė grumbulluar.

Aeroplan
Ju pret njė udhėtim befasues.

Anija
Po hyni nė njė periudhė tė lumtur. Prisni lajme tė mira.

Demi
Po ju vardiset dikush.

Balonė
Ju pret njė befasi e madhe.

Lule
Ju shprehet njė dashuri.

Kėpuca
Ju vardiset njė koleg.

Skraja
Ju mundojnė dyshimet, por baza ėshtė e vėrtetė.

Ibrik ēaji
Nėse ėshtė pranė buzės sė gotės, ju presin ditė tė lumtura, e nėse ėshtė buzė fundit tė gotės ngatėrresė nė familje.

Barkė
Ndihmė e papritur. Nėse jeni nė gjendje tė vėshtirė ju pret njė pėrfundim i lumtur.

Ēizme
Do tė fitoni diēka.

Ēekiē
Ngatėrresė me dikė tė zemrės.

Drunj
Simbolizon stabilitet, fillim tė ri, shpresė dhe pėrmbushje tė dėshirave.

Fėmijė
Nė majė tė filxhanit do tė thotė shoqėri, derisa nė fund ju paralajmėron njė periudhė plot me probleme.

Buton
Do t’ju pėrmbushte dėshira qė e keni pritur pėr njė kohė tė gjatė.

Gozhdė
Keni kujdes, ju ofrohet njė padrejtėsi.

Gondolė
Nėse ėshtė nė majė tė filxhanit-udhėtim. Nė mes - romancė dhe dashuri. Nė fund – ngatėrresė me tė dashurin.

Kitara
Ju presin momente romantike me tė dashurin.

Pėllumbi
Ju pret njė lajm mirė.

Korbi
Pėrgatituni pėr lajme tė kėqija tė cilat vetėm sa nuk kanė mbėrritur

Vezė
Pjesė e kohės kur do t’ju sjellin sukses nė ēdo aspekt.

Gjellė
Sukses i madh nė punė.

Njėbrirėshi
Dikush ju do, ose ėshtė i dashuruar nė ju. Mendoni kush mund tė jetė.

Mollė
Ju pret njė ofertė dashurie. Do duhet tė rrezikoni pėr t’i arritur qėllimit.

Ombrellė
Do t’ju duhet ndihma e tė tjerėve. Nėse ėshtė e hapur, mos u brengosni, do tė keni mbėshtetje.

Libri
Nėse ėshtė e mbyllur, do tė keni probleme me shtetin, nėse ėshtė e hapur, do tė kuptoni njė fshehtėsi.

Ēelėsi
Sė shpejti do tė zgjidhni njė problem i cili ju ka rėnduar qė njė kohė tė gjatė.

Valixhe
Po mbėrrijnė mysafirė tė palajmėruar.

Kali
Shenjė e shkėlqyeshme. Fitim, shoqėri.

Breshkė
Dikush po jua punon pas shpine.

Shtrati
Probleme mė tė vogla tė fushės natyrore.

Krokodili
Ai, pėr tė cilin ju ēmendeni, nuk do ju kthejė nė tė njėjtėn mėnyrė.

Dardhė
Po ju pret njė trashėgimi.

Luani
Ju pret avancim nė punė.

Flutur
Besojuni njerėzve tė cilėt ua duan tė mirėn.

Lopatė
Do tė gjendeni mirė, pėr t’i realizuar planet tuaja.
avatar
Fegi

60


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Parashikimi me filxhan

Mesazh  Armiri prej 19.02.11 14:11

Desha tu drejtohem te gjithe atyre qe kane njohuri ose dine per parashikimin me filxhan te me tregojne se si mesohet ky lloj parashikimi?A eshte dicka e lindur apo e mesuar dhe pastaj e perfeksionuar me kalimin e kohes?Dhe cilat jane rregullat per te bere kete parashikim?
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Parashikimi i filxhanit

Mesazh  Nikolaos prej 19.02.11 16:06

Mendoj se parashikimi me ane te filxhanit eshte nje nga mashtrimet me te medha, sepse nuk ka baza llogjike. Bie fjala sikur te pi dy kafe ose tre per nje ore, aty do te dalin shkrime te ndyshme nga njera-tjetra. C'kuptim do te kishte pastaj te lexoje filxhan. Keto jane shpikje imagjinare, perralla qe vetem naivet i besojne. E ku paska fuqi filxhani te parashikoje fatin? Llogjike eshte kjo? Ata qe parashikojne gjoja filxhan thone gjera shume te pergjithshme qe mund t'i ndodhin kujtdo. Perderisa kete "zanat" e ushtron cdo lloj njeriu pa pasur asnje studim per keto pune, eshte nje mashtrim teper i madh. ka plot raste kur filxhanet kane ngaterruar shume njerez.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Armiri prej 19.02.11 16:51

Nga njera ane jam dakort me Nikolaosin sepse ka njerez te cilet genjejne por une personalisht njoh nje njeri i cili ta parashikon te ardhmen aq mire me ane te filxhanit saqe habitesh.Kurse per pershkrimin e mesiperm rreth shenjave ose figurave e kam provuar por nuk arrij dot te shoh asnje figure apo shenje.Si shpjegohet kjo gje?
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Parashikimi nepermjet filxhanit

Mesazh  Nikolaos prej 19.02.11 23:18

keto shenjat e filxhanit qe paraqet autori me siper mund te duken absurde, kur permend per shembull figura te tilla si krokodili. Ku mund te dallohet ne filxhan krokodili, me krokodilin ngjan edhe hardhuca dhe disa krijesa te tjera, me kalin ngjan dhe gomari, zebra etj. Po femija si eshte e mundur te dallohet? me femijet ngjajne gjithe njerezit, madje dhe majmunet. me aeroplanin ngjan edhe nje pate, me anijen ngjan varka. me gozhden ngjan ēadra. Aty permendet dhe fjala drunj, pse mor si u dalloka druri ne filxhan, po butoni? Ai mund te ngjaje me shume figura te tjera. E shikoni se cfare absurditeti eshte? Imagjinata te pa baza. perralla!
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Armiri prej 20.02.11 9:45

Pervec ketyre shembujve qe the ti po them edhe nje une.Si mund te dallohet gjella?Qfare domethenie ka kryqi?Po kanalet e bardha qe krijohen ne filxhan?Une thashe edhe me siper qe njoh personalish nje njeri i cili e ka perfeksionuar kete profesion.E kam pyetur biles e ke te lindur apo te mesuar?Por nuk me tregon kurrsesi.
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pergjigje

Mesazh  Nikolaos prej 20.02.11 11:10

Armir, nuk mendoj se ai person i di te gjitha sic thua ti, sepse po te ishte ashtu ai do te ishte tani i njohur si Nostradamus. Edhe ai mund te jete nje tjeter mashtrues, qe ndoshta ben parashikime me menyra te tjera e ben gjoja qe po shikon filxhanin, ose te thote gjera shume te pergjithshme qe dihet qe do ndodhin patjeter ne jete, ose ju njeh si familje. Edhe mua me tha dikush qe njoh nje person qe t'i thote te gjitha ne filxhan, shkojne shume njerez aty me thane...Une u bera kurioz dhe thashe hajt te shkoj njehere. Dhe shkova por nuk me tha nga ato qe prisja une. Thjesht gjera te pergjithshme. Me tha ke qene i merzitur, une mendoj se merzia i merr te gjithe me radhe sepse eshte pjese e jetes. Me tha do te besh udhetime ose brenda dy ditesh, ose brenda dy javesh. Ku e sheh kete i thashe. Ajo me tha se brenda filxhanit shikoj numrin 2. Une mendova me vete po sikur numri 2 tė nenkuptonte 2 vjet dhe jo dy jave. E ku e dallon ajo a jane jave dite apo vjet? pastaj udhetime bejne te gjithe. Pastaj tha nje njeri i afert qe fillon me shkronjen L tha te ka inat. gjithsecili ka me njerez me shkronjen L mendoj une. Pastaj me tha me shkronjen U. Aty ia futi kot se me kete shkronje ka shume pak emra, rast i rralle. Pra shkronja 'U' ngjan dhe me nje gote per shembull. Une mendoj se fusha me e larte e parashikimeve eshte astrologjia, sepse une merrem vet me astrologji. I kam provuar me radhe te gjitha, filxhanet, letrat tarot, leximin e dores etj, por me shume se astrologjia nuk me ka bindur asnjera. Sepse astrologjia ka nje baze me konkrete. Ajo merr per baze daten dhe oren e lindjes qe eshte individuale, dhe ne momentin e lindjes se njeriut studiohen levizjet planetare qe ndikojne drejtperdrejt ne toke. Per astrologji ka edhe shkolla neper bote, ndersa per filxhan jo. Filxhanet,dhe letrat e fallit jane shpikje nga njerezit, ndersa planetet jane krijesa natyrore. Astrologjia e vertete nuk jane horoskopet qe degjohen ne radio, televizion apo gazeta, eshte shume me e thelle se kaq.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Parashikuesit e fatit.

Mesazh  Armiri prej 20.02.11 20:55

Ata qe kane aftesi parashikimi me menyra te ndryshme si p.sh me filxhan apo menyra te tjera mund te beje nje takim me mua sepse jam shume i interesuar.

Jo me kot po e bej kete thirrje sepse kam pak aftesi edhe vete.Gjithsesi ju falenderoj.
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Armiri prej 20.02.11 21:29

Te falenderoj per opinion tend.Tek astrologjia besoj edhe une ne fakt.Por kjo astrologjia qe jepet ne televizor,gazeta etj etj po na zhgenjen shume.A mund te ma besh nje parashikim personal nqs ke mundesi?Kam lindur me 09.09.1991 E hene,ora afersisht 23:00.
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

PERGJIGJE

Mesazh  Nikolaos prej 20.02.11 22:44

Ti nuk e ke specifikuar cfare parashikimi do? do parashikim per personalitetin dhe karakterin tend, apo parashikim per kete vit? Jep edhe vendin e lindjes sepse ora nuk eshte njesoj ne te gjitha vendet e botes.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Liridonsylaj prej 21.02.11 3:14

a mund te ma besh edhe mua nje parashikim te pergjithshem e mendoj ne te gjitha sferat e jets
i lindur me 29 11 92 e diele ora 7:30 e mengjesit

Liridonsylaj

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Armiri prej 21.02.11 14:18

Dua parashikimin per kete vit.Dhe sidomos rreth studimeve dhe financave.Kam lindur ne Shqiperi.
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per Armirin

Mesazh  Nikolaos prej 21.02.11 15:36

Armir ju i perkisni Virgjereshes (me Diell) 16 gradė nė zodiak. Nė momentin e lindjes suaj Hėna ka qėnė tek Peshorja, dhe me kete ore te lindjes ju keni si ashendent Binjaket.
Fusha financiare do te jete mjaft e suksesshme gjate jetes suaj pasi Virgjeresha tregon nje kujdes te veēante ndaj parase. Di ta udheheqe ate ne menyre perfekte.
Megjithate tranzitet e vitit parashikojne si me poshte.


Saturni nė tranzit pozitiv me Venusin (nga mesi i tetorit deri ne mes te nentorit)
Zgjedhje vendimtare nė jetėn e dashurisė, pjekuri sentimentale, besnikėri, ndjenja serioze, faktor kohėzgjatjeje nė njė takim sentimental. Jeta sentimentale do tė jetė e qetė dhe e lumtur. Mund tė tėrhiqeni nga njė person mė i pjekur dhe mė serioz se ju, tė cilin e vlerėsonit shumė, ose do tė ritakoni dashurinė tuaj tė dikurshme. Do t’i shikoni marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt nėn njė pikpamje praktike. Sigurisht qė nė kėtė periudhė tė jetės suaj nuk jeni idealistė. Marrėdhėniet e punės dhe ato profesionale favorizohen nga ky tranzit. Nuk jeni shumė tė prirur pėr raporte romantike. Lidhjet personale mund tė zbehen dhe mund tė mbylleni nė vetvete dhe tė dyshoni tek vetja. Do tė ndjeni se tė tjerėt nuk ju duan dhe kjo mund tė jetė provė serioze pėr ēdo partneritet. Nga ana tjetėr, projektet artistike qė nisin nė kėtė periudhė do tė jenė tė forta dhe plot idé. Fusha ekonomike/financiare do tė jetė e qėndrueshme.

Urani nė tranzit negativ me Hėnen (nga mesi i majit deri ne fillim te shtatorit)
Shumė ndryshime. Tensione, strese dhe ndryshime tė paparitura e tė padeshiruara nė jetėn tuaj personale dhe emotive. Do tė jeni nevrik, gjaknxehtė, me humor tė keq dhe do inatosni dhe tė tjerėt.
Nė lidhjet tuaja mė tė ngushta, me prindėrit, me partnerin problemet qė keni lėnė pasdore deri tani mund tė bėhen serioze. Mund tė ndodhė qė ju, ose partneri juaj, befas tė hidhni poshtė gjithēka dhe tė shkoni tė kėrkoni njė lidhje tjetėr dashurie. Do tė mundoheni tė shkėputeni sa mė shumė nga e kaluara. Grindje dhe ndryshime nė familje. Mos ndėrmerrni asgjė as nė planin profesional!Udhėtim i pakėndshėm, shpėrngulje, rrezik aksidenti (Hėna ėshtė njė planet udhėtues). Pėr njė burrė, telashe me gruan, tronditje nė jetėn sentimentale. Probleme familjare, revoltime. Shėndeti : depresion, pasiguri (paqėndrueshmėri), patologji e venave.

Urani nė tranzit negativ me Marsin (nga fillimi i qershorit deri ne mes te gushtit 2011)
Ndoshta kjo ėshtė njė periudhė e rrezikshme. Zemėrimi dhe pakėnaqėsia janė pasoja tė pashmangshme dhe do t’ju duket sikur po shkaktoni dhe nxisni armiqėsi tek tė tjerėt. Bėni kujdes me veprimet impulsive, me vendimet e nxituara qė mund tė kenė pasoja shkatėrrimtare nė tė ardhmen. Ndiheni tė pafuqishėm dhe tė bllokuar dhe doni tė ēliroheni me ēdo kusht. Rrezikoni tė jeni i dhunshėm e i papėrmbajtur. Kujdes me shpejtėsinė e makinės( apo motorit) sepse mund tė pėsoni aksident tė rėndė. Mė mirė shkoni me pushime! Kujdes nga pakujdesia dhe nga nxitimi, rrezik aksidenti. Veprimet e revoltimit mund t’ju ēojnė nė ndarje (prishje). Shėndeti : mundėsi ndarje (prishje) tė anevrizmit.

Neptuni nė tranzit negativ me Merkurin (nga qershori deri ne dhjetor)
E keni tė vėshtirė tė pėrqėndroheni nė punė apo shkollė. Do tė jeni tė hutuar tė pavėmendshėm e tė pakujdesshėm.
Do tė jeni tė shpėrndarė e tė habitur. Edhe jeta profesionale rrezikon tė jetė e tillė. Do tė hasni nė telashe. Iluzione, fantazi tė kota, gėnjeshtra qė bėjmė apo qė na bėjnė, mungesė qartėsie nė gjykime, vlerėsime tė pasakta, mendime tė gabuara.

Plutoni nė tranzit negativ me Hėnen (nga maji deri en dhjetor)
Do tė detyroheni tė kėrkoni nė thellėsi tė vetes suaj, mė shumė se asnjėherė tjetėr, pėr tė marrė pėrgjigjet pėr tė cilat keni nevojė. Nga ana psikologjike, ky tranzit sjell nė dritė rregulla tė vjetra sjelljeje qė janė tė papėrshtatshme pėr kohen e sotme. Pėrveē kėsaj tranziti mund tė tregojė njė marrėdhėnie (lidhje) nė tė cilėn jeni krejtėsisht i magjepsur, edhe pse e dini se nuk ėshtė mirė pėr ju.Ankth, ēekuilibėr psiqik, transformim i vėshtirė. Shėndeti : prirje pėr kiste (ciste).

DIELLI NĖ SHTEPINĖ E GJASHTĖ TĖ REVOLUCIONIT DIELLOR (nga tani deri ne shtator)
Ky ėshtė njė pozicion jo i lehtė dhe mundėsisht tė evitohet sidomos nėse shėndeti juaj ėshtė nė rrezik, nėse nga ana tjetėr gėzoni formė tė mirė fizike atėherė toni i pėrgjithshėm i diskutimit ndryshon dhe mundet edhe tė pėrballohet viti por duke “llogaritur” se ndonjė problem shėndetėsor mund tė dalė nė dukje: pėrfitoni nga kjo pėr tė bėrė mė nė fund njė kontroll tė plotė por edhe thjesht njė kontroll tė analizave tė gjakut qė e kishit lėnė pezull prej kohėsh. Kujdes edhe me ushqimet (ngrėnien) dhe abuzimet nė pėrgjithsi ( alkoli, droga, kafeja), pėrdorni ushqim tė rregullt. Ėshtė e mundur qė t’ju shtohet frika, ankthi nė lidhje me vendin e punės apo se mos arrini atė qė doni nė fushėn ekonomike ,pėr shembull ,se mos e humbisni atė ose tensione me njė kolegun apo shokun tuaj. Viti mund tė paraqitet i vėshtirė (impenjativ) dhe – papritur – shumė i vėshtirė nė fushat e pėrditshme: ndryshime tė vazhdueshme bashkėpunėtorėsh qė nuk ju kėnaqin fare, ose kundėrshtime dhe grindje me ta qė nė disa raste mund t’ju sjellin telashe nė punė apo ngjarje tė tilla. Kush ka kafshė nė shtepi huhet tė kujdeseni kryesisht pėr to, ndoshta pėr ndonjė problem tė papritur nė lidhje me shėndetin e tyre ose mund tė sillni ndonjė kafshė tė re nė shtepi.
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per Nikolaosin

Mesazh  Armiri prej 21.02.11 16:30

Nikolaos te lutem me shpjego gjithcka rreth studimeve per kete vit.Faleminderit per parashikimin vjetor.
avatar
Armiri

48


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Nikolaos prej 21.02.11 17:47

Parashikimet astrologjike i bejme te rubrika "shpjegimi i horoskopit tuaj" qe aktualisht eshte pushim per ca kohe.


Edituar pėr herė tė fundit nga Nikolaos nė 17.07.11 20:45, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per ty Liridon

Mesazh  Nikolaos prej 21.02.11 18:06

parashikimet astrologjike i bejme te rubrika "shpjegimi i horoskopit tuaj" qe aktualisht eshte pushim per ca kohe.


Edituar pėr herė tė fundit nga Nikolaos nė 17.07.11 20:44, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Nikolaos

"Kthejeni fytyrėn nga Dielli dhe ēdo hije mbetet mbrapa jush"

565


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  blini89 prej 19.03.11 17:56

shiko per te shukuar filgjanin e kafes gjithmone duhet me pas dhunti prej zotit,un mendoj se filgjani i kafes eshte shume i qilluar por krejt nvarret nga personi se sa ka aftesi ta shikoj fallin me filgjon,gjithmone duhet me pas kujdes se kush ta shikon filgjanin,une besoj shum ne filkgjan dhe ne letra tarot,edhe pse vet jam duke i studiuar letrat tarot,ata qe nuk besojn jan mendimet e tyre,ju lutem mos ja impononi dikujna a osht mir apo keq, per dikend eshte keq e per dikend mir,ska diskutime ktu,pershendetje
avatar
blini89

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Ariu prej 05.06.12 23:27

armiri shkruajti:Desha tu drejtohem te gjithe atyre qe kane njohuri ose dine per parashikimin me filxhan te me tregojne se si mesohet ky lloj parashikimi?A eshte dicka e lindur apo e mesuar dhe pastaj e perfeksionuar me kalimin e kohes?Dhe cilat jane rregullat per te bere kete parashikim?

Qe te "zoterosh" kete aftesi se pari duhet te kesh nje besim ne vetvete.Se dyti duhet te kesh nje filxhan kafe. Se trreti te duhet nje imagjinate e mire dhe se katerti te duhet nje nivel enrgjie mesatar.Me pas me kalimin e kohes,niveli i energjise rritet ne nje drejtim te caktuar dhe ju do te filloni te jeni me i sakte.Dhe se fund mund te te duhet edhe pak fat.Fare pak!!!!!!!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Ariu prej 05.06.12 23:31

Ky art nuk eshte i lindur.Ai mesohet ose trashegohet.Ne shume raste vidhet.Me kalimin e kohes e perveteson dhe je me i sakte.
Nuk ka rregulla por vetem dhunti dhe imagjinate.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  adamemia@hotmail.com prej 18.09.13 19:10

pershendetje kush mund te me tregoje se ca do te thot po te ra nje draper dhe nje gjysem hene ne filxhan ju falenderoj
avatar
adamemia@hotmail.com

ne ecim bashk me kohen

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  adamemia@hotmail.com prej 18.09.13 19:13

pershendetje kush mund te me tregoje se ca do te thot po te ra nje draper dhe nje gjysem hene ne filxhan ju falenderoj
avatar
adamemia@hotmail.com

ne ecim bashk me kohen

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  besnikpertan prej 18.09.13 19:35

Hahahahahahahahahahahahahahaha grat e kqija ende shikojn filxhanin
qe te zotrosh ket aftsi duhet nje filxhan perfundi tabllen i shtojm sheqer sipas deshires dhe perziejm.e pijm dhe presim qe me pas ta shohim t'ardhmen dhe me pas duke kthyer mbrapa pikum tepijen e bejm helaq.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  besnikpertan prej 18.09.13 19:53

Ariu shkruajti:Ky art nuk eshte i lindur.Ai mesohet ose trashegohet.Ne shume raste vidhet.Me kalimin e kohes e perveteson dhe je me i sakte.
Nuk ka rregulla por vetem dhunti dhe imagjinate.
rren e nukt nje njeri i thjeshte nuk sheh kurgja me i r...,nuk ke kallxu ata kryesoren.
Edhe niher po them per ata qe po kerkojn ndime nga njerzt qe shikojn filxhanin mos sepse eshe budallakina ma e madhe dhe eshte veq humbje kohe sepse ma e keqja eshte se te genjen e ti bjen veq n'kurtha njerzve.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  aqua prej 18.09.13 21:04

qdo thot te t'dali ne filgjan koka kleopatres me gjarper mbi kry ,kshtu mka dal mua dhe ishte sa gjysma filgjanit e ter figura shum e kjartė.
tme spiegoi ndokush kush miret me kto gjera :))
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Ariu prej 18.09.13 22:23

besnikpertan shkruajti: rren e nukt nje njeri i thjeshte nuk sheh kurgja  me i r...,nuk ke kallxu ata kryesoren.
Edhe niher po them per ata qe po kerkojn ndime  nga njerzt qe shikojn filxhanin mos sepse eshe budallakina ma e madhe dhe eshte veq humbje kohe sepse ma e keqja eshte se te genjen e ti bjen veq n'kurtha njerzve.
Me ane te filxhanit u eshte bere paraprite shume fatekeqesive zoteri.
Dije nje sekret prej filxhanit.Nuk interpretohen figurat apo vrazhdat e kafese.
Fjalet vijne prej diku tjeter.
Filxhani eshte vetem si mjet indetifikimi i pacientit le ta quajme,dhe si maskim i lexuesit.

Shume besojne se ka te beje me xhinde.Kjo varet nga personi qe e sheh filxhanin.Psh.Une njoh disa qe jane te iluminuar nga ana shpirterore dhe shohin filxhan.avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Muneer prej 18.09.13 22:52

Armiri shkruajti:Nga njera ane jam dakort me Nikolaosin  sepse ka njerez te cilet genjejne por une personalisht njoh nje njeri i cili ta parashikon te ardhmen aq mire me ane te filxhanit saqe habitesh.Kurse per pershkrimin e mesiperm rreth shenjave ose figurave e kam provuar por nuk arrij dot te shoh asnje figure apo shenje.Si shpjegohet kjo gje?
Filxhani nuk te tregon asgje, por ka njerez e aftesi per te parashikuar te ardhmen, qe per te mos u lodhur tu shpjegojne njerezve se nga i marrin informacionet, sillen sikur u vijne nga filxhani.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

410


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Lexoni ardhmėrinė nga filxhani

Mesazh  Ariu prej 19.09.13 8:45

Pikerisht keshtu ndodh!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

137


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi