Big Brother

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Big Brother

Mesazh  Odin prej 14.12.11 0:19

Big BrotherBig Brother ėshtė ideuar pėr tė treguar jetėn normale tė njė grupi personash, por qėllimi ka falimentuar, sepse kur njė sėrė njerėzish jetojnė tė mbyllur nė njė hapėsirė tė ngushtė pa libra, gazeta, informacion, duke bėre njė "hiē" gjithė ditėn, "atė cfarė do tė dėshmojnė nuk do tė jetė normaliteti por patologjia e tyre" pohon Umberto Galimberti.

Ky ėshtė spektakėl i "ēmendurisė" dhe jo normalitetit, e kjo vėrehet tek ulėrimat, ēirrjet, sharjet, ofendimet, komplotet, tradhėtitė, lakuriqsia, injoranca, indiferenca ndaj ambientit rrethues, arroganca, cinizmi, mendjemadhėsia. Mesazhiqė i trasmetohet tė rinjve ėshtė : ne ekzistojmė vetėm kur dukemi publikisht dhe vetėm kur shfaqim publikisht pasurinė tonė tė brėndshme.

Nė kėtė mėnyrė ngatėrrohet identiteti personal me publicitetin e imazhit tė individit.

Njė filozof pohonte "Mos dil jashtė vetes por kthehu tek vetvetja. E vėrteta banon nė njeriun e brendshėm, e nėse do tė zbulosh qė natyra ėshtė e ndryshueshme tejkalon edhe veten".

Kjo duhet kuptuar se brendshmėria e njeriut ėshtė e shenjtė dhe shenjtėria e saj cėnohet kur ajo ekspozohet.Nje shprehje thote "Kur s'ke turp, bej ēfare te duash!"

Edhe kjo eshte pjese e manipulimit dhe shperlarjes se trurit.

avatar
Odin

614


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Big Brother

Mesazh  The Punisher prej 14.12.11 3:21

a nuk mendoni se big brother dhe illuminati ka dicka te perbashket ? nje dite papritur mendova se sic shikojme ne big brother illuminati ashtu do na vereje ne .syri qe shikon gjithcka ,edhe ne banjo edhe kudo .mendoj se big brother eshte dicka e disejuar nga illuminati duke bere eksperimente .
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

per mua big brother

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 14.12.11 19:11

per mua big brother eshte nje humbje kohe eshte audicioni me fallco ce egziston pastaj eshte edhe dicka tjeter menyra me e mire per ti marr lek popullit sepse edhe populli duke derguar mesazhe ikin leket si me kamiona e per cfar thjesht per nje kamer ce kap 24 ore disa persona ahahahahahahahh un nuk kam cene kurr pro big brotherit nuk kemi nevoje per big brother ky popull ka nevoje per drejtesi edhe demokraci se po gerryet nga brenda
avatar
Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Big Brother

Mesazh  Jetmira prej 13.09.13 18:27

as se di se cka ndodh aty as sdua ti dij pffffff e vetmja gje qe smka pelqyyyy tgjith kot duken shesin trupin nxjerrin tlame tpalame x do lesh lekesh e fam njerez pa skrupuj kurvat hyjnn aty
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi