Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  megaskord prej 08.12.11 15:19

Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor nė muzikė

Lady Gaga - Kukulla e IlluminatitSimbolizmi qė rrethon Lady Gaga ėshtė aq gjithėpėrfshirės sa qė dikush mund tė mendojė se e githa kjo ėshtė njė shaka e marrė. Simbolizmi i Illuminatit (tė ndriēuarit) po bėhet aq e qartė sa analiza si kjo ėshtė vetėm njė ushtrim i thjeshtė pėr tė theksuar tė dukshmen. I gjithė personaliteti i saj (qoftė aktrim apo jo) ėshtė njė tribut pėr kontrollin mendor, ku tė jesh i pakuptimtė, i zbrazėt, i hutuar dhe i pavėmendshėm bėhet njė gjė e modės.

Informata thelbėsore

Ēka kupton me “kontroll mendor”? Ju sysgjeroj tė hulumtoni pėr “project MK Ultra” qė tė keni njė informatė bazike nė kėtė temė. Ja ku ėshtė njė vėshtrim nga ēuditėrisht e saktė Wikipedia:

Project MK-ULTRA, or MKULTRA, was the code name for a covert CIA mind-control and chemical interrogation research program, run by the Office of Scientific Intelligence. The program began in the early 1950s, continuing at least through the late 1960s, and it used United States citizens as its test subjects. The published evidence indicates that Project MK-ULTRA involved the surreptitious use of many types of drugs, as well as other methods, to manipulate individual mental states and to alter brain function.
Project MK-ULTRA was first brought to wide public attention in 1975 by the U.S. Congress, through investigations by the Church Committee, and by a presidential commission known as the Rockefeller Commission. Investigative efforts were hampered by the fact that CIA Director Richard Helms ordered all MK-ULTRA files destroyed in 1973; the Church Committee and Rockefeller Commission investigations relied on the sworn testimony of direct participants and on the relatively small number of documents that survived Helms’ destruction order.
Although the CIA insists that MK-ULTRA-type experiments have been abandoned, 14-year CIA veteran Victor Marchetti has stated in various interviews that the CIA routinely conducts disinformation campaigns and that CIA mind control research continued. In a 1977 interview, Marchetti specifically called the CIA claim that MK-ULTRA was abandoned a “cover story.”

Pra me pak fjale mund te themi se ky projekt eshte projekt dhe program studies per kontrollin mendor i bazuar ne trauma, i cili ishte perdorur nga CIA. Ky projekt ne teknikat e tij njihej me perdorimin e shume drogave, si dhe metodave te tjera, qė tė manipulojė gjendje mentale ose mendore individuale dhe te ndaj funksionet e trurit sipas dėshirės.
Edhe pse u deklarua se dosjet e ketoj projekti ishin zhdukur sipas urdhrit te drejtorit te CIA-sė mė 1973.
Edhe pse CIA insiston se eksperimented MK-ULTRA ishin ndaluar, veterani i CIA-s Victor Marcheti deklaroi se CIA po perdor kampanja per disinformim dhe se kerkimet e kontrollit mendor tė CIA-s vazhduan.

Njė degė e atij projekti ėshtė nė mėnyrė jo zyrtare e quajtur “Projekti Monarch”. Ėshtė njė teknikė e kontrollit mendor e cila e nėnshtron personin nė traume aq tė dhunshme sa mendja e tij krojon njė disociim. Truri i viktimės bėhet i ndarė nga trupi, jo vetvetja dhe njė personalitet i ri, i cili mė pas ėshtė i formuar dhe edukuar nga manipulatorėt.

“When a person is undergoing trauma induced by electroshock, a feeling of light-headedness is evidenced; as if one is floating or fluttering like a butterfly. There is also a symbolic representation pertaining to the transformation or metamorphosis of this beautiful insect: from a caterpillar to a cocoon (dormancy, inactivity), to a butterfly (new creation) which will return to its point of origin. Such is the migratory pattern that makes this species unique.”

“Kur njė person ėshtė duke pėsuar traumė e shkaktuar nga goditjet elektrike, njė ndjenjė e trullosjes ėshtė treguar; sikur personi po rri pezull ose valėvitet si njė flutur. Gjendet gjithashtu njė paraqitje simbolike qė shkon pėr shtat me transformimin ose metamorfozėn e kėtij insekti tė bukur: nga njė larvė te njė fshikėz (gjendje pasive, mosveprim), te njė flutur (krijesė e re) e cila do tė kthehet te pika e origjinės. Ashtu siē ėshtė motivi shtegtues qė e bėn kėtė specie unike.”


Simbolizmi i Fluturės

Gjatė procesit tė riedukimit, pra gjatė procesit tė pėrpjekjes pėr kontroll mendor, personave thuhet tu shfaqen simbolet si pemėt, rrjetat e marimangės, maskat, labirint, flutura etj. Atyre u shfaqen edhe filma tė cilėt pėrmbajnė simbole specifike si Magjistari i Ozit dhe shumė filma Disney. Nė tė njejtėn mėnyre qė ata persona janė shpėrlarė nga trutė dhe riedukuar, media masive transmeton projekt tė kontrollit mendor nė masė tė madhe, qė fillon me lindjen e filmave Disney dhe vazhdon me Hollivudin dhe videoklipet muzikore.
Kthehemi te Lady Gaga. Ēka ne duhet kujtojmė kėtu ėshtė simbolizmi qė projekti Monarch shkaktoi dhe pėrdorimi i saj nė median masive. Monarch ėshtė njė lloj fluture dhe u bė simboli “i brendshėm” themelor i Kontrollit mendor. Simbolizmi qė rrethon Lady Gagan, nė fotot e saj dhe videoklipet, pėrzien ato simbole me okultizmin e shoqėrive sekrete. Karakteri i saj i pakuptimtė, robotik dhe i degjeneruar dobėsisht shpreh tė gjitha “simptomat” e viktimės sė kontrollit mendor. Tė shikojmė ēka Lady Gaga prezanton, duke filluar me bazėn: emrin e saj.

Emri i saj

Gaga ėshtė njė term qė menjėherė i referohet pavėmendshmėrisė dhe hutimit. Ja ku janė disa sinonime tė marra nga njė fjalor:

- Sipas budallallėqeve tė shkujdesura: kokėboshe, mendjelehtė, i flururuar, i lehtė, marramendės, mendjefyell, i shkujdesur, i hallakatur, budalla, trupeshk, i trullosur, i pamend, i hutuar.
- I pikėlluar me mungesė arsyeje dhe shėndeti mental: i marrė, i ēmendur, budalla, mendjeprishur, i ērregulluar, i trallisur, i rrjedhur, i lojtur, i pamend, i tėrbuar, maniak, i sėmurė mentalisht, i mallėngjyer, i ēekuilibruar, i prishur, i papėrshtatshėm.

“Gaga” ėshtė ndoshta fjala mė e lehtė tė thuhet nė gjuhėn angleze, shpesh fjala e parė e nxjerrė nga foshnjat qė pėrpiqen tė imitojnė tė folurit. Pra emri i saj nė parim thotė: Unė jam njė zonjė dhe jam kokėboshe. Kjo kokė boshe mund tė mbushet me me ēdo broēkull qė dėshironi. Mė imitoni njerėz tė rinjė. Kjo gjendje e mendjes ėshtė arritur pas njė kontrolli mendor tė suksesshėm.

Emri i saj, thėnė nga Lady Gaga, ėshtė inspiruar nga njė kėngė e grupi Queen e quajtur “Radio Gaga”. Videoklipi i kėsaj kėnge pėrmban shumė skena tė filmit Metropolis nė vitin 1927. Filmi tregon historinė e njė gruaje nga klasi i punėtorėve e cila ishte zgjedhur nga elita qė t’i japė jetė njė roboti, gjatė pėrzierjes sė shkencės dhe Magjisė sė Zezė.


Skena nga Metropolis – Maria jep pamjen e saj njė roboti. A ėshtė kjo njė metaforė pėr kontrollin mendor? Vėreni pentagramin(yllin) e kthyer mbrapsht (poshtė): magji e Zezė.

Ky robot bėhet njė performuese seksi dhe joshėse dhe i ėshtė dhėnė misioni tė degjenerojė klasin e punėtorėve. Referenca tė kėtij filmi demonstrohen nė shumė videoklipe tė kėngėve, si tė ishte shumė domethėnėse pėr elitėn okulte. Madonna, Beyonce, Kylie Minogue dhe shumė tė tjerė kanė marrė ngjashmėrinė e kėtij roboti femėr dhe, ashtu siē do ta shihni tek videoklipi i kėngės “Paparazzi”, Lady Gaga gjithashtu vazhdon kėtė “traditė”.

Burimi:Kill Illuminati

Vazhdon....
avatar
megaskord

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

illuminati

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.12.11 19:00

pothuajse te gjith kengetaret jan pjese e illuminatit madje krijojne shum tekste satanike pjestaret e illuminatit jane te pranishem ne bankat boterore ne politika te ndryshme madje ata duan ce te ken nen kontroll te plote komplet ameriken ce eshte kryeqendra e demokracise gjithsesi pjestaret e illuminatit do ta humbasin luften e tyre si nazistet ata jane te destinuar te deshtojne
avatar
Ushtari i krishtit

389


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  megaskord prej 09.12.11 14:21

Marka e sajMarka e saj ėshtė shumė e dukshme dhe hollėsisht e pėrshtatur. Ėshtė njė femėr pa kokė me njė vetėtimė drite duke shkuar pėrmes saj dhe duke dalė nga organi gjenital. Edhe njė herė, ndodhet njė fokus nė mungesėn e vetėdijes sė kėngėtares. Ky trup duket si kukulla e ēuditshme pa kokė qė gjeni tė dyqanet e rrobave. Vetėtima lė tė kuptohet se trupi saj i pamenduar ėshtė “ngarkuar” me njė forcė qė i jep jetė (shėnim: kontrolli mendor i bazuar nė traumė ėshtė shpesh i shkaktuar dukė pėrdorur trajtime me goditje elektrike).

Simbolizmi i syrit qė sheh ēdo gjėDuhet tė shohėsh vetėm disa foto ose videoklipe tė kėngėtares Lady Gaga qė tė vėreni se ajo vazhdimisht ėshtė duke fshehur njė prej syve tė saj. Shumica e njerėzve kėtė do ta interpretonin si “njė gjė e hijshme dhe cool” ose njė “paraqitje e modės”. Ata tė cilėt kanė njohuri pėr simbolet e Illuminatit e dinė se Syri qė sheh ēdo gjė ėshtė ndoshta simboli mė i njohshėm. Gjesti i fshehjes sė njė syri, mė sė shpeshti syrin e majtė, na sjell tek urdhrat okultė. Ja ku ėshtė njė shpjegim e origjinės sė Syrit tė Horusit.

Horus, djelli i Osiris dhe Iris ishte quajtur ‘Horusi qė sundon me dy sytė’. Syri i tij i djathtė pėrfaqėson diellin: syri i tij i majtė pėrfaqėson hėnėn. Sipas mitit, Horusi humbi syrin e tij tė majtė tek vėllau i tij i ligė, Seth, tė cilin e luftoi qė tė marrė hakun e vrasjes sė Osiris. Seth i hoqi syrin por humbi betejėn. Syri ishte pėrmirėsuar me magji, nga Thoth, perėndia e shkrimit, hėnės dhe magjisė. Horus shfaqi syrin e tij te Orisis, i cili provoi ringjalljen nė ferr.
-Dictionary of Occult

Ja disa foto ku Lady Gaga fsheh njėrin sy:

Kjo foto e fundi ėshtė shumė domethėnėse. Konfirmon faktin se syri i mbyllur ėshtė i pėrdorur nė kontekstin e simbolizmit tė fshehtė. Syri i saj i majtė ėshtė nė dorėn e saj, duke iu referuar Syrit tė Ligė. Gjithashtu nuk mund tė injorohet ngjashmėria me Baphometin.
Syri qė sheh gjithēka nė shpinat e vallėzueseve tė Gagas gjatė Turneut tė saj


Brinjėt e BaphometitPo kjo reklamė…a mund tė ketė mė shumė piramida dhe sy?Burimi: Kill Illuminati
Vazhdon....
avatar
megaskord

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

asnjehere mos u bashkohuni me iluminatin

Mesazh  number3 prej 28.12.12 20:43

iluminati esht qendra me madhe e antikrishtit dhe satanit dhe u keshilloj kini kujdess nga sataniket dhe masonet sepse jan antikrishta
avatar
number3

njeri thjesht

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 21.07.17 18:26

@Number3 ke ndonje fakt, argument ose prove ti, se ta thuash keshtu eshte me teper se e thjeshte, dhe eshte opinion pa arsye. Ndersa kengetaret dhe njerez te ndryshem me fame, nqs do te ishin vertet pjese e tyre, nuk do dilnin kaq hapur e ne menyre te tille, keto duken shume "konspiracione" te dobta kur i tregoni keshtu.
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  bojko prej 22.07.17 10:34

SCORPIUS shkruajti:@Number3 ke ndonje fakt, argument ose prove ti, se ta thuash keshtu eshte me teper se e thjeshte, dhe eshte opinion pa arsye. Ndersa kengetaret dhe njerez te ndryshem me fame, nqs do te ishin vertet pjese e tyre, nuk do dilnin kaq hapur e ne menyre te tille, keto duken shume "konspiracione" te dobta kur i tregoni keshtu.

ke online sa te duash deshmi per kete pune. Illuiminati jane elita e masoneve te cilet kane vetem nje qellim , shitje e shpirtit per te mira te kesaj bote, si dhe manipulimi i mendjes .

te gjitha fete kane dhene paralajmrime per zgjuarsite dhe mashtrimet e djallit ne kete bote, sidomos feja islame ka ceke shume qarte shume here ne cdo shkrim " keni kujdes nga njesyrishi" te cilin sot e shohim dhe eshte i shfaqur me shume se asnjehere me pare ne cdo cep, ne cdo kend, ne cdo reklame, eshte bere pjese e jetes tashme, edhe femijeve eshte duke ju shperla truri me filma vizatimore si minionsat

avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 22.07.17 11:06

E di shume mire se c'ka online e sec thuhet, por te gjitha ato qe kam pare une online duken vetem si nje propagande anti masone, dhe opinione pa thelb qe perpiqen te nxisin urrejte. Kam pare edhe video te personave te ndryshem: njeri thoshte "une kam qene pjese e Illuminatit", tjetri thoshte "qendroni larg Masonerise", nje tjeter tregonte se si nje kengetar e ca VIP-a thoshin "ja kam shitur shpirtin djallit" por prape keto nuk jane bindese.
Nje kengetar nuk do te dilte kaq hapur sa te thoshte aq lehte ate cka tha, po ky eshte thjesht SHOW. Nje ish-anetar i Iluminatit mund te jepte nje lloj "deshmije" jo duke dale ashtu perpara kameres duke lexuar nje cope letre qe pjese-pjese ishte thjesht skenar propagandistik.
I kam pare mire, dhe nuk jane aspak bindese.
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 22.07.17 11:10

Dhe nuk besoj se duhet te jesh vertet shume i sigurt kur thua "Iluminati jane elita e masoneve"
Mua me duken dy gjera te ndryshme, dhe kam pak bindje per kete. Simbologjia qe mbajne te dyja palet mund te jete e njejte, por kjo nuk do the thote asgje.
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  bojko prej 22.07.17 11:32

SCORPIUS shkruajti:E di shume mire se c'ka online e sec thuhet, por te gjitha ato qe kam pare une online duken vetem si nje propagande anti masone, dhe opinione pa thelb qe perpiqen te nxisin urrejte. Kam pare edhe video te personave te ndryshem: njeri thoshte "une kam qene pjese e Illuminatit", tjetri thoshte "qendroni larg Masonerise", nje tjeter tregonte se si nje kengetar e ca VIP-a thoshin "ja kam shitur shpirtin djallit" por prape keto nuk jane bindese.
Nje kengetar nuk do te dilte kaq hapur sa te thoshte aq lehte ate cka tha, po ky eshte thjesht SHOW. Nje ish-anetar i Iluminatit mund te jepte nje lloj  "deshmije" jo duke dale ashtu perpara kameres duke lexuar nje cope letre qe pjese-pjese ishte thjesht skenar propagandistik.
I kam pare mire, dhe nuk jane aspak bindese.

Ore ti Scorpius, po me duket pak e tepruar te diskutojme per keto gjera, sepse njeriu ose hulumton vete dhe i kape gjerat ose nuk i kape.
Mos me thuaj qe ti ende beson ne babadimer, sepse eshte njejte sikur nese beson qe holliwood nuk e udheheqin illuminati dhe masonet, ose eshte njejte qe nese beson qe nese nuk i perket masonerise ose illuminatit mundesh te behesh yll hollivudi.
Masonet pothuajse shumica nga ata e pranojne qe jane masone, dhe se qe kane rituale te ndryshme, qe te len te kuptosh per permbajtjen e atyre ritualeve
te ta them vetem nje gje, po thuajse ne shume filma te holliwood pasqyrohet qarte se kush dhe si e udheheq boten. nuk e di nese e ke pare Wides Eye Shoot me Tom Cruise dhe Nikole Kidman. Te tille filma ka shume por une e ceka vetem kete.
Kjo eshte e mira e Holliwood qe i publikon te metat e veta permes artit, por vetem ne menyre qe mendjehapurit ta kuptojne dhe jo te gjithe
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  55 prej 22.07.17 12:35

Illuminati dhe masonėt janė e njėjta gjė, ndryshojnė nė stil, por forma dhe pėrmbajtja ėshtė e njėjtė. Tė paktėn lexoni Adam Waishaupt ose Armagedon Conspiracy web dhe libėr (mbi 2000 faqe).
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


368


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  misterable prej 23.07.17 10:28

excommunicated shkruajti:Illuminati dhe masonėt janė e njėjta gjė, ndryshojnė nė stil, por forma dhe pėrmbajtja ėshtė e njėjtė. Tė paktėn lexoni Adam Waishaupt ose Armagedon Conspiracy web dhe libėr (mbi 2000 faqe).

nuk eshte e njejta, illuminati kane influence globale dhe udheheqin boten, ndersa masonet jane pak me shume regjional
avatar
misterable

life is a Matrix

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  55 prej 23.07.17 14:40

misterable shkruajti:

nuk eshte e njejta, illuminati kane influence globale dhe udheheqin boten, ndersa masonet jane pak me shume regjional

E di qė ti di shumė pėr Illuminatin dhe Masonėt dhe qė je nga Kosova.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


368


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  misterable prej 23.07.17 15:02

excommunicated shkruajti:

E di qė ti di shumė pėr Illuminatin dhe Masonėt dhe qė je nga Kosova.

mua me duket qe nuk po debatojme se nga jemi dhe se kush ĒKA di, por po debatojme per tema, dmth fokusi te jete te tema jo te personi , apo jam gabim ? ĒKA ka lidhje nga jam une ?
avatar
misterable

life is a Matrix

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 23.07.17 17:36

Pikerisht
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 23.07.17 17:43

Sic thashe me pare, Iluminati dhe Frimasoneria nuk jane e njejta gje. Madje permenda se fakti se Frimasoneria dhe Iluminati perdorin simbole te njejta, qe jane shoqeri te fshehta apo se kane te tjera gjera te perbashketa, nuk do te thote ASGJE. Nuk do te thote askpak se jane e njejta gje, apo se jane te lidhura me njera-tjetren.
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  55 prej 23.07.17 21:01

misterable shkruajti:

mua me duket qe nuk po debatojme se nga jemi dhe se kush ĒKA di, por po debatojme per tema, dmth fokusi te jete te tema jo te personi , apo jam gabim ? ĒKA ka lidhje nga jam une ?


Personi nga Kosova e ka parasysh Illuminatin dhe Masonerin se ėshtė shumė afėr tyre, prandaj i pėlqen tė debatoj nė forume qė tė behet i ndritur si ta. Hehehe
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


368


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  misterable prej 23.07.17 23:47

excommunicated shkruajti:
misterable shkruajti:

mua me duket qe nuk po debatojme se nga jemi dhe se kush ĒKA di, por po debatojme per tema, dmth fokusi te jete te tema jo te personi , apo jam gabim ? ĒKA ka lidhje nga jam une ?


Personi nga Kosova e ka parasysh Illuminatin dhe Masonerin se ėshtė shumė afėr tyre, prandaj i pėlqen tė debatoj nė forume qė tė behet i ndritur si ta. Hehehe

siq thash me pare, jam nga kosova, dhe nese te intereson ty apo ndonjerit ketu ne forum le te me kerkoje, une ja japi emrin, mbiemrin, vendin e lindjes, prejardhjen , numrin e telit, emailen, dhe te gjihte historine time ne detaje, nuk kam komplekse apo fobie te asnje lloji lidhur me kete pune.

Per sa i perket masonerise, per te cilen edhe ti ke njohuri, ata jane te ndritur, kane dijeni te madhe te cilen do ta kisha edhe une me gjithe qef. Mirepo, pasi qe i dij konsekuencat afatgjate te ketyre sherbimeve afatshkurta une do te mundohem te ri larg tyre. Shume qarte ceket ne libra fetar, qe luciferi apo djalli i mashtron njerezit mendjelehte ne shkembim te magjive apo dijenise te kesaj bote, te cileve do te ju jesh ne sherbim kur ata te kerkojne ty. Dhe... po ashtu dihet se nese je i zoti dhe avansohesh ne masoneri ne grade me te larte, te presin te rituale befasuese, nga te cilat nuk mund te largohesh. kjo i bjen , po hyre ne valle smundesh me dale ma, por vetem bashkpuno dhe kerce
avatar
misterable

life is a Matrix

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  55 prej 24.07.17 8:35

misterable shkruajti:
excommunicated shkruajti:
misterable shkruajti:

mua me duket qe nuk po debatojme se nga jemi dhe se kush ĒKA di, por po debatojme per tema, dmth fokusi te jete te tema jo te personi , apo jam gabim ? ĒKA ka lidhje nga jam une ?


Personi nga Kosova e ka parasysh Illuminatin dhe Masonerin se ėshtė shumė afėr tyre, prandaj i pėlqen tė debatoj nė forume qė tė behet i ndritur si ta. Hehehe

siq thash me pare, jam nga kosova, dhe nese te intereson ty apo ndonjerit ketu ne forum le te me kerkoje, une ja japi emrin, mbiemrin, vendin e lindjes, prejardhjen , numrin e telit, emailen, dhe te gjihte historine time ne detaje, nuk kam komplekse apo fobie te asnje lloji lidhur me kete pune.

Per sa i perket masonerise, per te cilen edhe ti ke njohuri, ata jane te ndritur, kane dijeni te madhe te cilen do ta kisha edhe une me gjithe qef. Mirepo, pasi qe i dij konsekuencat afatgjate te ketyre sherbimeve afatshkurta une do te mundohem te ri larg tyre. Shume qarte ceket ne libra fetar, qe luciferi apo djalli i mashtron njerezit mendjelehte ne shkembim te magjive apo dijenise te kesaj bote, te cileve do te ju jesh ne sherbim kur ata te kerkojne ty. Dhe... po ashtu dihet se nese je i zoti dhe avansohesh ne masoneri ne grade me te larte, te presin te rituale befasuese, nga te cilat nuk mund te largohesh. kjo i bjen , po hyre ne valle smundesh me dale ma, por vetem bashkpuno dhe kerce

Debati mė jo frytdhėnės qė kam bėrė nė kėtė forum! Tani po bėhem serioz! Lėri kėto dhėniet e emailit tė gjyshes me mua! Pėrmbaju temės, tema flet pėr Illuminatin dhe jo pėr Masonerin! Dhe ku ėshtė e shkruar qė nė Masoneri hynė pėr tė mėsuar magji dhe po hyre aty nuk del dot mė?!..dhe siē thashė duket qė Ti Di Shumė pėr Illuminatin..FUND!
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


368


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

excommunicated

Mesazh  misterable prej 24.07.17 10:24


Masonet kane kudo simbole isoterike, okulte etj etj, kjo me nderlidh me magjine .
Ne Beograd  ndonjehere praktikojne seks ne grup ne varreza, ne disa vende tjera kam lexuar qe gjate takimeve pine vene nga kafka e njeriut, te gjitha keto per mua jane nje lloj rituali me prapavije magjike.
Jo te gjithe masonet jane te lidhur me boten magjike apo satanike, vetem rreth 5 % e tyre te gradeve te larta e bejne kete. "Order ot of chaos" moto e tyre le te kuptoje shume.

Illuminati , di aq sa din gjithe bota, ata jane dirigjentet e botes sone, dhe krejt ĒKA ndodh pak a shume eshte skenar i tyre,ekonomia, financat,  luftrat , teknologjia, kontrolli mendor etj etj

qe te dyja masonet dhe illuminati perdorin Syrin si simbol pothuajse kryesor, dmth qe aty ka magji te te dy organizatat, njejte si ne egjiptin e vjeter !

per te gjithe ata qe dojne ta kuptojne ne hollesi boten masonike le ta lexojne "Morals and Dogma" nga Albert Pike:
Aty nder te tjera thuhet "The Masonic Religion should be, by all of us initates of the high degrees, maintained in the purity of the Luciferian Doctrine"

kontribo ti ne frytedhenje te debatit nese te tjeret nuk bejne !
avatar
misterable

life is a Matrix

16


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  Omnipresent13 prej 25.07.17 14:50

Zotero mendjen tende dhe askush nuk ta kontrollon dot ate.

Omnipresent13

189


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 25.07.17 18:27

Bie dakord...
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

masoneria

Mesazh  bojko prej 02.08.17 17:33

ketu flitet shume me konfurzitet nga disa per masoneri dhe shoqeri tjera ne forum.

por , pasi qe forumi eshte anonim, pse atehere nuk jepen me shume informata nga anetaret, psh per masonerine.
do te ishte shume interesant sidomos nese ka anetare mason te shpalosin info jokonfidenciale per ritualet etj etj, dmth nga fusha direkt e jo nga youtube apo ngjashem
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  Omnipresent13 prej 02.08.17 22:54

Gi de Mopasan, ne nje liber te tij, ka thene qe masonet nuk jane vecse nje lloj prifterinjsh qe ne vend te kryqit, Kishes, mantelit te priftit, Bibles etj kane Kryqin, Kishen, mantelin dhe Biblen masone. Masonet perbejne vecse nje fe tjeter. Ku eshte diferenca atehere?

Omnipresent13

189


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  bojko prej 02.08.17 23:44

une besoj qe diferenca eshte e madhe, perderisa fete fokusohen ne boten e pasvdekjes, masonet fokusohen dhe explorojne fshehtesite e kesaj bote.
si dhe perderisa fete jane publike me atributet te tyre, masoneria eshte e fshehte dhe mistike.
Ne cdo fe mund te kalosh vete pa aprovim , ne masoneri ka procedura dhe nuk mundet cdo njeri

besoj keto mjaftojne


avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  Muneer prej 03.08.17 7:26

Kam lexuar para shume kohesh nje liber IlluminatiAm dhe ka qen nder librat me te poshter qe kam lexuar ndonjehere. Pa dashur vazhdoja te mendoja vazhdimisht per Illuminatin. Zoti i shkatrrofte ata qe krijojne turbullira ne toke.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

411


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 03.08.17 8:16

Po, edhe une ia kam lexuar disa pjese plus qe e kam vizituar disa here ate website qe kane ata. Heren e pare qe e pashe mu duk dicka shume e dobet, dhe per te qene i sinqert mu duk edhe pak e simuluar. Sh fake
Kam lexuar online nje 'first testament' dicka e tille qe e kishin publikuar ata, dhe ashtu sic e the edhe ti, kishte nje lloj 'influence' te erret, kishte fraza "trazuese"... e si ta pershkruash me!!!
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 03.08.17 8:22

Atehere nuk kam qene shume i interesuar, por thashe ti hidhja nje sy, se me beri kurioz
Propaganda e tyre ne website ishte e tille: nxorren imazhe te disa "anetareve" apo pjesemarresve qe kishin aty, me varese te arta, certifikata, e lloj bizhuterish me simbolet e tyre, dhe thonin "futu, do ti kesh"
Gjithnje perpiqeshin te linin pershtypje dhe te te terhiqnin duke permendur perfitimet nqs do beheshe anetar
Pastaj nxirrnin fraza me ndikim te ndryshem, dhe sqaronin ne menyra nga me te ndryshmet kush ishin
Kishin nxjerre edhe nje video ne Youtube si nje tip traileri apo per te treguar kush ishin e cbenin, si dhe cdonin te arrinin
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  bojko prej 03.08.17 14:10

shpresoj qe nuk po e eksagjeroj teper kete teme, por une ende besoj ate qe kam info vetem nga mediat, qe masoneria operon ne nivele tjera me shkalle me te ulet operimi se illuminati.
Une mendoj qe ne masoneri njeriu mund te perfitoj njohuri te medhaja alkemike, mistike, esoterike,  magjike etj.
Mendoj qe jo patjeter cdo mason eshte njeri i keq ose i dhene pas djallit, edhe Goethe ka qene mason, por kam shume respekt per jeten e ti te plote, dhe ai ka vdekur si fetar monoteist. Si dhe njeriun me te madh te artit te kohes tone masonin 33 shkalle, regjisorin Stanley Kubrik, i cili permes artit te tij ( filmave me stil unik ) ka dhuruar publikut shume sekrete te jetes, te cilat ende sot po zbulohen.

ne anen tjeter mos te trazohemi si psh masoni me i madh i te gjitha koheve Albert Pike po ashtu i shkalles me te larte ishte satanist i kulluar, apo edhe norvegjezi Breivik i cili vrau 72 njerez shumica nxenes, apo edhe regjisori edhe sot ne jete i njohur Roman Polanski i cili e angazhoj grupin e sadistave Charles Manson ta vrasin gruan e tij Sharon Tate shtatzene ne muajin e tete ( kuptohet si mason autoritativ kur nuk u denua per keto akuza) te cilet nuk duhet ne asnje menyre te futen ne thes me Kubrik apo me Goethe apo me shume artiste boteror qe kan kontribuar ne te mire te njerezimit.

Une mendoj qe shumica e artisteve dhe shkenctareve sot ne bote jane mason
avatar
bojko

"Janė dy lloje tė historisė:. Historia zyrtare, ajo e gėnjeshtrave, ajo qė na mėsojnė nė shkolla, historia * ad usum delphini *, dhe historia tė fshehtė, nė tė cilėn janė shkaqet e vėrteta tė ngjarjeve, - historia e turpshme"
Honore De Balzac, 1830s

82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Simbolet e Illuminatit dhe kontrolli mendor

Mesazh  SCORPIUS prej 16.08.17 14:45

Epo mir pastaj, keshtu eshte. Se nqs nuk e kontrollon dot vete mendjen ateher ne kontrollin e te tjereve do te jet
avatar
SCORPIUS

"Djalli ėshtė tėrbuar me mua sepse i heq nga duart viktimat, por Zoti mė mbron"

27


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi