Mesazhi i Javės

Shko poshtė

Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 06.12.11 0:16

Mesazhi i Javės

Kėtu do tė postoj tė gjitha mesazhet javore: Citimin, Muzikėn dhe Foton qė pėrfshijnė njė fushė tė caktuar tė jetės me mendimin se ja vlejnė qė tė mos humbasin.

Unė mendoj se TEKSTI, FOTO dhe MUZIKA sė bashku shprehin mė mirė thellėsinė e mendimit dhe tė ndjenjave, sepse sado ato janė tė pakapshme fikizisht ma anė tė tyre sė bashku transmetohet fuqia e energjisė sė saj deri nė atė pikė sa mund pothuajse tė preket.


Edituar pėr herė tė fundit nga Explorer nė 12.05.12 19:55, edituar 1 herė gjithsej

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 06.12.11 0:18

Pėr tė gjithė ata qė na kanė lėnėPara varrin tim mos qaj
Unė nuk jam atje
Unė jam mijėra erėra qė fryjnė
Unė jam diamanti qė shkėlqen nė dėborė
Unė jam drita e diellit mbi grurin e pjekur
Unė jam shiu i butė i vjeshtės
Para varrin tim mos qaj
Unė nuk jam atje
Unė nuk kam vdekur
Unė jam thjesht pranė jush


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 12.12.11 1:09

Hėna
"Nėse unė duhet tė fle nė tokė, kėtė do ta bėja pa hezitim derisa mund ta shoh hėnėn!"

John Galliano


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 16.12.11 22:59

Misteri i vuajtjes njerėzore
"Bota ėshtė nė mėnyrė tė pashpjegueshme misterioze dhe plotė vuajtje."

Albert SchweitzerAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 24.12.11 22:40

Kjo ėshtė jeta"Kjo ėshtė jeta, njė grimcė drite qė pėrfundon nė errėsirė."

Louis-Ferdinand CélineAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 29.12.11 13:18

Gjetja e paqes

"Pėr sa kohė qė nuk keni gjetur paqe brenda jush, mos e kėrkoni diku tjetėr."

Franēois de La Rochefoucauld
Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 04.01.12 0:33

Melankolia
"Melankolia ėshtė kėnaqėsi e tė qėnit i trishtuar. "

Victor Hugo
Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 11.01.12 20:04

E vėrteta dhe Religjioni
"Njė religjion qė pretendon se e posedon tė vėrtetėn nė thelb ėshtė i rrezikshėm. "

André Baechler
Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 18.01.12 0:00

E kaluara

"E kaluara, kjo nostalgji e kohės, ashtu sikur pėrmallimi pėr vendlindje qė ėshtė nostalgji e hapėsirės. "

Jules Amédée Barbey d'AurevillyAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 27.01.12 1:10

Tani
"Mrekulli nuk ėshtė tė ecėsh mbi ujė, por tė ecėsh mbi tokė tė gjelbėr nė momentin e tanishėm dhe tė vlerėsosh tani bukurinė dhe paqen qė janė nė dispozicion. "

Thich Nhat HanhAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 04.02.12 0:02

Dėbora"Dėbora. Kjo dritė qė tokėn e mbulon. Skajet e shkumės mbi shkėmbinj. Njė fluturim i fluturave tė bardha."


Roger MondoloniAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 15.02.12 23:41

Kuptimi i Jetės
"Ēėshtja nuk ėshtė tė dini se ēfarė ėshtė kuptimi i kėsaj jete ... Ēėshtja ėshtė tė dimė se ēfarė mund tė bėjmė ne nga kjo jetė?"

Louis GuillouxAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 28.02.12 23:18

Vizioni Juaj
"Vizioni juaj do tė bėhet i qartė vetėm kur ju tė shikoni nė zemrėn tuaj."

Carl Gustav JungAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 07.03.12 21:21

Mėnyrė e tė shikuarit"Ju mund tė mendoni vetėm njė gjė nė tė njėjtėn kohė.
Pra, sigurohuni qė ky mendim tė jetė konstruktiv, pozitiv dhe i dashur, atėherė ju do tė shihni se do tė thoni gjėra konstruktive dhe do tė veproni me dashuri.
Nė fakt kjo mėnyrė e tė shikuarit tuaj do tė jetė pozitiv dhe jeta juaj do tė jetė e mbushur me dashuri, gėzim, lumturi, shėndet, sukses dhe harmoni ".

Eileen CaddyAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 13.03.12 20:41

Ying dhe Yang

"Nuk mund tė shihet drita pa hije, nuk mund tė perceptohet heshtja pa zhurmė, nuk mund tė arrihet dituria pa marrėzi. "

Carl Gustav Jung


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 20.03.12 21:49

Unė mendoj...pra unė krijoj
"Ajo qė krijohet nga mendja ėshtė mė e gjallė se materia."

Charles BaudelaireAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 26.03.12 22:02

Frymėzim pėr tė qenė i lumtur
"Pėr tė qenė i lumtur, frymėzohu nga sjellja e kafshėve. "

Van MinhAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 01.04.12 0:27

Inteligjenca e jetės
“Intelekti dhe zemra janė dy cilėsi tė domosdoshme pėr ne, por ato kurrė nuk do tė na japin tė kuptuarit e vėrtetė tė jetės. Pėr tė njohur kuptimin e vėrtetė tė jetės, duhet tė zhvillohet njė cilėsi e tretė, intuita, qė ėshtė nė tė njėjtėn kohė njė kuptim dhe njė ndjenjė.”

Omraam Mikhael AivanhovAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 09.04.12 0:12

Fanatizmi
"Fanatik ėshtė ai i cili ėshtė i sigurt se e posedon tė vėrtetėn. Ai ėshtė definitivisht i mbyllur nė kėtė siguri: ai nuk mund tė marrė pjesė mė nė debate; ai humb thelbėsoren e personit tė tij. Ai nuk ėshtė tjetėr veēse njė objekt i gatshėm pėr t'u manipuluar. "

Albert JacquardAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 17.04.12 1:11

Mjafton

"Nėse, gjatė gjithė jetės suaj, lutja e vetme qė ju keni thėnė ishte" Faleminderit ", kjo do tė jetė e mjaftueshme."

Mjeshtri EckhartAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 24.04.12 20:55

Vazhdimėsia"Njė gjė pėrfundon, njė tjetėr gjė fillon dhe ėshtė e njėjta qė vazhdon, ndryshe."

Christian BobinAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 12.05.12 20:36

Pėrtej shqisave tona"Ėshtė absolutisht e mundur qė pėrtej asaj qė shtrihen shqisat tona, tė fshihen botė tė tjera."
Albert Einstein


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 28.05.12 22:50
"Cila ishte fytyra juaj para lindjes suaj?"

Zen KoanAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 04.06.12 21:39

Ju jeni njė lule, njė fletė
"Nėse ju keni vuajtur, ėshtė vetėm se keni harruar se ju jeni njė lule, njė fletė."

Thich Nhat HanhAdmin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 12.06.12 0:36

Paraja nuk hahet

"Kur pema e fundit ėshtė prerė, lumi i fundit ėshtė helmuar dhe peshku i fundit ėshtė kapur, vetėm atėherė ju do tė kuptoni se paraja nuk mund tė hahet"

Sitting Bull
Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 18.06.12 9:42

Urtėsia

"Urtėsia nuk ėshtė nė libra, ajo ėshtė nė erė dhe hapėsirė.
Jo nė plotėsi, por nė zbrazėti.
Jo nė shkronja por nė hapėsira mes shkronjave.
Heshtja, jo fjala, ėshtė vetėdija e universit."

C.Atlan


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 27.06.12 0:04

Energjia

"Energjia nė trupin tonė ėshtė nė kontakt dhe nė ndėrveprim me energjinė pėrreth nesh, nė botė dhe univers.
Ne nuk jemi fenomen i izoluar.
Porse, nuk e ndjen secili atė lidhje apo kontakt..."

A.Loven


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 03.08.12 11:01

Sėmundja

"Sėmundja ėshtė njė paralajmėrim qė na ėshtė dhėnė pėr tė na kujtuar thelbėsoren."

Tibetiane


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 09.08.12 22:32

"Asnjė flokė dėbore nuk ndihet pėrgjegjėse pėr ortekun."

Voltaire


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 17.08.12 20:46

"Ka sy qė marrin dritė dhe ka sy qė e japin atė."

Paul Claudel


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 27.08.12 9:05

"Sa mė shumė qė dini, mė pak kuptoni"

Lao Tseu

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 04.09.12 13:26

"Njeri, nė qoftė se ti e hedh mendjen tuaj pėrtej hapėsirės dhe kohės, nė ēdo moment mund tė lėvizėsh nė pėrjetėsi."

Angelus Silesius
Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 17.09.12 22:06

"Njė fytyrė mos ėshtė njė maskė e komedisė e vendosur mbi tragjedinė e shpirtit?"

Shan Sa

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 29.09.12 0:27

"Pėrvoja mė e bukur dhe mė e thellė qė mund tė kėtė njeriu ėshtė ajo e misterit."

Albert Einstein


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 15.10.12 16:50

"Thelbėsorja ėshtė e padukshme pėr sytė.."

Antoine de Saint-Exupéry

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 30.11.13 22:05

Me vite tė tėra kam pritur pėr tė ndryshuar jetėn time. Por tani e di, se ishte ajo qė priste qė unė tė ndryshoja!

Fabio Volo

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 12.12.13 21:00

Kur i shtrohet pyetja njė tė urti se ēfarė ėshtė Perėndia, ai pėrgjigjet me heshtje, sepse vetėm heshtja mund tė shpreh thelbin e hyjnisė.

Omram Michael Aļvanhov

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Admin prej 26.12.13 16:28

Kodi Etik Amerindian

Mos flisni asnjėherė keq pėr tė tjerėt.
Energjia negative qė ju hidhni ne Univers
do tė shumėzohet
dhe do tė kthehet te ju.
Tė gjithė bėjnė gabime...
dhe tė gjitha gabimet mund te falen.
Ideja e keqe shkakton sėmundjen
e mendjes, trupit dhe shpirtit.


Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesazhi i Javės

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi