A eshte ky mallkim?!

Shko poshtė

A eshte ky mallkim?!

Mesazh  Ariu prej 23.11.11 17:16

A eshte ky mallkim?!

TE GJITHE NE KUR NA NGACMOJNE OSE NA VENE NE LOJE, INATOSEMI EDHE I OFENDOJME EDHE NE ATA OSE ME KEQ, PLAS SHERRI MIDIS PALEVE.

SI TE GJITHE EDHE MUA ME VENE NE LOJE OSE ME NGACMOJNE, NDONJEHERE SHAKA ME KRIPE E NDONJEHERE OFENDIME TE MEDHA.

UNE ASNJEHERE NUK I OFENDOJ OSE U KTHEJ FJALEN POR I "RRAH" ME FJALE.NDONJEHERE KUR E KALOJNE CAKUN, UNE NUK FLAS FARE OSE LARGOHEM PREJ TYRE.

PAK CASTE ME PAS {KUSHDO-QOFTE AI} DO TI NDODHI DICKA E KEQE SI:DO TE KETE HEMORAGJI NGA HUNDET, DO TE RREZOHET DUKE VRAPUAR, DO SEMURET RENDE-etj.OSE:DO KETE DHIMBJE KOKE, DO KETE TE DRIDHURA, FRIKE TE PA SHPJEGUESHME E SHUME E SHUME PASOJA NEGATIVE.

TE GJITHA KETO NDODHIN NE PRANINE TIME.NESE UNE NUK NDODHEM ATY KETO NUK NDODHIN.

ME KA NDODHUR SHUME HERE SI ME NDODHI EDHE SOT QE KUR DIKUSH ME SHAN ATIJ DO TI BIEJ GJAK,OSE DO TE KETE DHIMBJE TE MADHE.SI KJO KA EDHE SHUME HISTORI TE TJERA.

PYETJA IME ESHTE; MOS ESHTE KY NDONJE MALLKIM I VJETER APO ESHTE TJETER GJE ????????
KUSH DI PERGJIGJEN I LUTEM TE NDIHMOJE.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

o vella

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 23.11.11 19:07

mos u merakos eshte thjesht rastesi asgje tjeter
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  Ariu prej 23.11.11 22:02

TE NJEJTEN GJE DO TE THOJA EDHE UNE. POR SKENAT E SHUMTA TE ZHVILLUARA PIKERISHT NE PREZENCEN TIME ME BEJNE TE MENDOJ PER TJETER GJE.

PASTAJ,NUK BESOJ TE JETE RASTESI NJE GJE KAQ SERIOZE.!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  The Punisher prej 24.11.11 0:31

ariu shkruajti:TE NJEJTEN GJE DO TE THOJA EDHE UNE. POR SKENAT E SHUMTA TE ZHVILLUARA PIKERISHT NE PREZENCEN TIME ME BEJNE TE MENDOJ PER TJETER GJE.

PASTAJ,NUK BESOJ TE JETE RASTESI NJE GJE KAQ SERIOZE.!!!!

Zoti s'eshte mace ,sic thote populli leri mos ju bej gje, le ta gjejne nga zoti . Sic duket ti je njeri i mire, keshtu mire tu behet .Ti plako ke dhunti dhe kete duhet ta perdoresh duke bere te mira .
avatar
The Punisher

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  melinda smiley prej 24.11.11 0:47

Edhe mami im esht njesoj si ti...nese dikush e lendon ate shume fatkeqesi i bie tjetrit...dhe ajo i thote te gjitheve mos me bie ne qafe se me vone e padashur une do ta paguash shume shtrenjte...e vetmje gje qe mund te te them esht vepro si mamaja ime dhe nese dikush te lendon, ose te shan keqas...thjesht thuaj ""nuk ka asgje, faleminderit dhe largohu'' e do ta shohesh qe nuk do ndodhe me..te prsh ...klb
avatar
melinda smiley

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

A eshte ky mallkim?!

Mesazh  bardhi_tr prej 24.11.11 10:42

Per mendimin tim nuk ka asnje mallkim.
Mallkim eshte kur i ke hyre dickaje ose dikujt ne hak dhe karma ben punen e vet.
Kjo do te thote qe personaliteti yt esht i ndikuar shum nga gjerat qe te rrethojne.
Shkurt me pak fjal ke probleme me Astralin (Trupi i emocioneve dhe ndjenjave).
Duhet te vesh pak me shum rregull dhe disiplin ne gjerat qe ben.
Besim.... Dije.... Veprim....
avatar
bardhi_tr

32


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

hey

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 24.11.11 19:13

ariu shkruajti:TE NJEJTEN GJE DO TE THOJA EDHE UNE. POR SKENAT E SHUMTA TE ZHVILLUARA PIKERISHT NE PREZENCEN TIME ME BEJNE TE MENDOJ PER TJETER GJE.

PASTAJ,NUK BESOJ TE JETE RASTESI NJE GJE KAQ SERIOZE.!!!!
mos e streso veten me te tilla gjera sepse duket sikur po ja uron vetes jan rastesi i ndodh gjithkujt un shpresoj te mos jet ajo ce thua ti por sipas mendimit tim eshte rstesi klm
avatar
Ushtari i krishtit

176


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

re

Mesazh  sergio13 prej 24.11.11 21:07

pershendetje per mendimin tim nuk eshte mallkim,nqse jane te verteta te gjitha keto qe thua dhe jane raste te njepasnjeshme,atehere per mua ka vetem nje shpjegim zoti qe eshte lart te gjitha i vezhgon dhe ata njerez qe te lendojne ty si me dashje ose ne forme shakaje te ekzagjeruar eshte ndeshkimi qe ai ju jep dhe aq me teper ja u jep ne syrin tend qe ta kuptojne qe ky eshte njeri qe nuk duhet vene ne loje ose per drejtesine dhe miresisine qe ti ke zoti ju pergj ne moment njerezve qe mundohen te tallen me ty ,ne te njejten pozite si ty jam edhe une vecse me nje ndryshim jo kaq shpejt sa ndodh tek ty,edhe mua kush me ka rene ne qafe ose eshte zene me mua i ka ndodhur dicka ka raste ja u kam degjuar bumin me vone ka raste ne moment ketu merr vlere ajo shprehja zoti ka sy edhe veshe shikon edhe degjon dhe secilit mbi koke ja con si per mire edhe per ligsh,prandaj mos e vri shume mendjen se nuk eshte asnje gje e keqe,per mua eshte nje e mire e madhe sepse jo te gjithe e kane mundesine per tja lene ne dore gjerat zotit se ka shume qe mallkojne e mallkojne po nga goja e tyre nuk degjohet kur thuhet sepse mund te jene njerez jo me zemer te mire dhe te madhe dhe zoti nuk e shikon te arsyeshme tju plotesoje deshiren per tju realizuar mallkimin,ndersa ty ti jep zoti pa i kerkuar asgje kjo eshte ajo kur njeriu eshte me shpirt dhe me zemer te paster ciao
avatar
sergio13

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  Ariu prej 24.11.11 21:31

JU FALEMINDERIT TE GJITHEVE.

PAJTOHEM TERESISHT ME MENDIMET TUAJA.

JU FALENDEROJ PER PERGJIGJET DHE KOHEN QE ME KUSHTUAT.

QOFTE KJO DHUNTI NE TE MIRE TE TE MIREVE,DHE NE DEM TE TE LIQVE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  Armiri prej 25.11.11 12:36

Mendoj se ti ke dhuntine te clirosh shume energji negative ne te tilla momente........dhe ky eshte shkaku i gjithe ketyreve,,,,,,
avatar
Armiri

13


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A eshte ky mallkim?!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi