Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Jon prej 20.11.11 13:13

Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonėavatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

shum interesante

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 24.11.11 19:31

shum interesante i lumte dora ai ce e ka postuar kte
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  xhimi tlipani prej 24.11.11 21:39

Ku mund te gjejme me shume informacion dhe referenca ne lidhje me kete teme?
avatar
xhimi tlipani

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  The Punisher prej 27.11.11 2:18

Na thuaj dicka tjeter per andromedianet , a besojne ne zot ata ?
avatar
The Punisher

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

sinqerisht

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 27.11.11 18:28

prap me shum info sepse ky eshte nje nder postet me te mira ce kam lexuar ndonjeher bravo shoku
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Jon prej 27.11.11 21:25

The Punisher shkruajti:Na thuaj dicka tjeter per andromedianet , a besojne ne zot ata ?

Adromedianėt janė qenie thellėsisht shpirtėrore.
Qėllimi i tyre ėshtė qė vazhdimisht tė evulojnė. Ata gjithmonė duan tė bėhen mė tė mirė se sa qė janė tani dhe janė gjithmonė nė kėrkim tė thelbit tė vėrtetė tė Zotit.
Ata e dinė se Ai ekziston, por se ēfarė ėshtė me tė vėrtetė, askush nuk e di, pra as ata. Kjo ėshtė arsyeja pse ata e quajnė atė "Is-Ness (vetėdije multidimensionale).
Ata janė duke eksploruar nė dimensionin e dymbėdhjetė dhe e shohin atė si njė njė katalizator shpirtėror qė mund tė sjellė mundėsi tė reja evulimi.
avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  The Punisher prej 28.11.11 0:24

Jon shkruajti:
Adromedianėt janė qenie thellėsisht shpirtėrore.
Qėllimi i tyre ėshtė qė vazhdimisht tė evulojnė. Ata gjithmonė duan tė bėhen mė tė mirė se sa qė janė tani dhe janė gjithmonė nė kėrkim tė thelbit tė vėrtetė tė Zotit.
Ata e dinė se Ai ekziston, por se ēfarė ėshtė me tė vėrtetė, askush nuk e di, pra as ata. Kjo ėshtė arsyeja pse ata e quajnė atė "Is-Ness (vetėdije multidimensionale).
Ata janė duke eksploruar nė dimensionin e dymbėdhjetė dhe e shohin atė si njė njė katalizator shpirtėror qė mund tė sjellė mundėsi tė reja evulimi.
Andromedanet a besojne ne zot apo jo ,kjo ishte pyetja ime . nse di ndonje dokumentar ne lidhje me ta me thuaj emrin ose postoe ketu .
avatar
The Punisher

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Jon prej 28.11.11 0:31

Sipas Alex Collier ata e pranojne ekzistencen e Zotit, pra eshte e logjikshme qe besojne ne te, por jo sipas koncepteve tona qe kemi ne tokesoret per Zotin.
avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 28.11.11 18:36

Jon shkruajti:Sipas Alex Collier ata e pranojne ekzistencen e Zotit, pra eshte e logjikshme qe besojne ne te, por jo sipas koncepteve tona qe kemi ne tokesoret per Zotin.
ateher ky eshte nje lajm interesant por te lutem duam prap infoemacione te tjera na gjej prap ok se ky cenka me interesanti ce kam lexuar ndonjher
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Elson Precaj prej 04.12.11 19:02

bravo!! ky po qe ka qene nje postim me te vertet interesant ! do te te isha mirnjohes po te postoje edhe me shum rreth Andromedaneve!
avatar
Elson Precaj

74


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  The Punisher prej 04.12.11 22:07

Jon mezi presim postimin tend te radhes , rofsh plako per artikujt qe sjell ketu . je njesh
avatar
The Punisher

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 05.12.11 18:51

ty te lumshin duret bravo kur te kesh kohe mos harro te postosh prap klm njesh
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

bravo te qofte

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 07.12.11 18:58

ke vleresimin me te madh per kte post madje ja tregova edhe babit tim se edhe ai eshte i fiksuar nga keto histori rrofsh je i madh tung klm
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  shar727 prej 08.12.11 17:35

Pergezime per temen qe keni perzgjedhur Jon eshte shume e qelluar dhe domethenese per njerezimin dhe i besoj shume kesaj teme , sepse pershtatet me te gjitha konspiracionet qe zhvillohen neper bote sidomos me idete e David Icke qe ne manipulohemi nga nje race reptiliane nga njesia Dragonis Alfa nga dimensioni i 4t. Menyra si ne e perceptojme Zotin eshte me frike , religjioni eshte krijuar nga kjo race per te na kontrolluar me lehte me ane te frikes, un mendoj qe Zoti eshte ndryshe ne krahasim me siq e pershkruajne librat fetare. Nje gje qe me ben te dyshoj eshte Oujia board nese ke ndegjuar ndonjehere un e kam provuar vete dhe kam kontaktuar me ane te shkronjave te cilat formojne fjale me disa qenie qe nuk duken por mendoj qe vijne nga nje dimension tjeter, per te cilat kurani thote se jane Xhine ose bibla thote se jane Demone. Un mendoj se keto jane aliene por jane shnderruar ne mite nga njerezit ose ne jemi te keqinformuar me qellim. Kjo eshte arsye e vetme qe me ben te besoj ne ekzistencen e Zotit dhe prania e ekzorcizmit.
avatar
shar727

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  The Punisher prej 08.12.11 18:02

shar727 shkruajti:Pergezime per temen qe keni perzgjedhur Jon eshte shume e qelluar dhe domethenese per njerezimin dhe i besoj shume kesaj teme , sepse pershtatet me te gjitha konspiracionet qe zhvillohen neper bote sidomos me idete e David Icke qe ne manipulohemi nga nje race reptiliane nga njesia Dragonis Alfa nga dimensioni i 4t. Menyra si ne e perceptojme Zotin eshte me frike , religjioni eshte krijuar nga kjo race per te na kontrolluar me lehte me ane te frikes, un mendoj qe Zoti eshte ndryshe ne krahasim me siq e pershkruajne librat fetare. Nje gje qe me ben te dyshoj eshte Oujia board nese ke ndegjuar ndonjehere un e kam provuar vete dhe kam kontaktuar me ane te shkronjave te cilat formojne fjale me disa qenie qe nuk duken por mendoj qe vijne nga nje dimension tjeter, per te cilat kurani thote se jane Xhine ose bibla thote se jane Demone. Un mendoj se keto jane aliene por jane shnderruar ne mite nga njerezit ose ne jemi te keqinformuar me qellim. Kjo eshte arsye e vetme qe me ben te besoj ne ekzistencen e Zotit dhe prania e ekzorcizmit.

shar

david icke eshte komplet gabim ne teorine etij ,ajo cka thote ai me eshte dukur imagjinate e tepruar dhe pa asnje fakt dhe prove ,dhe eshte shume dyshuese si teori sepse per krishtin birin e perendise ka mjaft fakte ne toke edhe prova qe tregojne ekzistencen e tij .qe nga grali i shenjte ,arka e beselidhjes,heshta e shenjte e shume te tjera deri tek shfaqja e virgjereshes mari qe icke se di cfare ka thene per kte te fundit por eshte munduar te beje nje lidhje qesharake me alienet .

pastaj icke thote qe jemi klone dhe me lart nqs e lexove kloni ska shpirt ,ajo qe ne na ben superjore eshte shpirti .keshtu qe icke ka rene pertoke me teorite e tij . andromedanet thone se tek ne vine grite dhe jo dragon alfa .grite jane drejt zhdukjes keshtu qe ne na perdorin si pjese kembimi .

pak rendesi ka gri apo alfa ,icke nuk beson tek zoti fare dhe kjo eshte me e rendesishmja .kush i krijoi krijesat jashtokesore ?zoti i krijoi . andromedanet besojne tek zoti .loja ouilja board eshte per te thirur shpirtra .shpirtrat e te vdekurve .kjo tregon qe shpirti i njeriut jeton ne perjetesi dhe ne nje dimesjon tjeter .mos e ngatro dimesjonin me nje galaktike zoteri.ne nje galaktike ka planete dhe mund te shkojme me mjete transporti ndersa dimesjoni eshte i pakoneptueshem eshte nje jete tjeter qe ska ruge kalimi me mjete transporti .dimesjoni per ne eshte i pakonceptueshem .

ferri dhe parajsa ekzistojne dhe per keto te fundit ka aq shume tregime dhe perjetime reale ndersa per jashtokesoret jane shume te pakta nje nder tyre eshte ai qe po lexojme me siper .keshtu qe icken e kap nga cdo gje mat dhe i kundershton me prova reale jo me fantazira .

une do isha kurjoz se cfare dine andromedanet per atlantasit legjendare dhe cfare jane banoret e nentokes .kuhs i konstruktoi piramidat .pse nuk na nihmoje ne ata ? cfare do ndodhe realisht ne 2012 .a do kalojme ne dimesjonin e 4 ,dhe cfare duhet te bejme qe te kalojme ne ate dimesjon ?
avatar
The Punisher

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ahahahahahahha

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 08.12.11 18:34

shar727 shkruajti:Pergezime per temen qe keni perzgjedhur Jon eshte shume e qelluar dhe domethenese per njerezimin dhe i besoj shume kesaj teme , sepse pershtatet me te gjitha konspiracionet qe zhvillohen neper bote sidomos me idete e David Icke qe ne manipulohemi nga nje race reptiliane nga njesia Dragonis Alfa nga dimensioni i 4t. Menyra si ne e perceptojme Zotin eshte me frike , religjioni eshte krijuar nga kjo race per te na kontrolluar me lehte me ane te frikes, un mendoj qe Zoti eshte ndryshe ne krahasim me siq e pershkruajne librat fetare. Nje gje qe me ben te dyshoj eshte Oujia board nese ke ndegjuar ndonjehere un e kam provuar vete dhe kam kontaktuar me ane te shkronjave te cilat formojne fjale me disa qenie qe nuk duken por mendoj qe vijne nga nje dimension tjeter, per te cilat kurani thote se jane Xhine ose bibla thote se jane Demone. Un mendoj se keto jane aliene por jane shnderruar ne mite nga njerezit ose ne jemi te keqinformuar me qellim. Kjo eshte arsye e vetme qe me ben te besoj ne ekzistencen e Zotit dhe prania e ekzorcizmit.


gabimi me i madh i njerezve eshte se kur shofin nje alien e hedhin poshte egzistencen e zotit por te dish dicka mor miku im zoti egziston sic egzistojme un edhe ti edhe per ate ka prova sa te duash se ai egziston necoftese alienet ne kontaktin e tyre me njerezit ju kan thene se zoti nuk egziston ata kan patur nje arsye te vetme ce do te thote se ata duan ta shapllin veten e tyre si perendi pra me nje fjal ata duan te adhurohen nga njerezit si perendi edhe ta hedhin poshte egzistencen e zotit.

persa i perket jezusit ai ka ardhur ne toke edhe u sakrifikua per mekatet e njerezve edhe iku duke i marr te gjitha mekatet e njerzve me vete pastaj ti mos ngaterro demonet me alienet sepse jane dicka komplet e ndryshme jane si nata me diten sidocofte ti ke mendimin tend por un besoj te zoti por edhe nuk e mohoj egzistencen e alienve por kjo nuk do te thote se kur alienet egzistojne ne duhet te hedhim poshte zotin librat e shenjte jo absolutisht jo
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Crash. prej 09.12.11 0:44

tregimi shum interesont amo ska fakte nkuron s shkrun kerkun qe ka tjer krijesa per pos njerzve ne univerz e ju munoni mi lidhe jashtoksort me fe une i besoj fakteve edhe shkences se ky ka mujt edhe andrra me pa e ska fakte edhe so veq ky qe ka than kom pa jashtosor une sbesoj qe ka jashtoksor edhe universi ka fund nuk osht pa fun se gjthqka ka fund se edhe vet njeri ka fund jon do sene qi lodhum badihava e kurr su nju bim nfije se mesa e di une kome ardh koha qe zoti ko me jetu veq vet ko mi zhduk kejt edhe nket bot edhe nat bot
avatar
Crash.

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikėpamjet e Andromedanėve rreth botės sonė

Mesazh  Jon prej 09.12.11 22:10

Meqe e keni permendur David Icke po sjelle nje shkrim te tij nga libri "Robot's Rebellion" qe pak a shume tregon pikepamjet e tij rreth Zotit apo siē preferon ta quaj Krijimi:

"Shpeshhere kur diskutohet per origjinen e Zotit, njerezit e gjejne veten papritur perballe pyetjesh te cilave asnjehere s’i kane gjetur dot nje pergjigje : »Kush e krijoi Zotin ? », « po ai qe krijoi Zotin, nga kush u krijua » dhe kush e krijoi…

Une besoj se ajo ēfare ne sot quajme KRIJIM, dikur ka qene thjesht nje zbrazeti e fuqishme.Ne nje moment te caktuar, te pakten nje pjese e kesaj zbrazetie u ndergjegjesua dhe u be e vetedijshme.

Kam ndegjuar per disa shkencetare qe jane pa paragjykime te cilet kane dhene disa shpjegime te bazuara ne matematike dhe ne fizike se si kjo mund te kete ndodhur por, te vetmen gje qe mund te them me siguri eshte fakti se kjo ka ndodhur.

Kete ndergjegje origjinale do ta quaj « BURIMI ».

Gjate nje periudhe te pakuptueshme te cilen ne e quajme kohe, BURIMI i ndergjegjes filloi te eksperimentonte potencialin e tij te krijimit.
Nepermjet fuqise se mendimit, krijoi pikepamje te tjera dhe teritore te pafund, ku mendja e tij eksperimentale dhe mesoi.

Midis tyre ishte edhe Universi yne, gjithēka qe ai permban, perfshi ketu edhe ne.Secili prej ketyre territoreve eshte perkatesisht i pavarur dhe vetfunksionues te cilet kufizohen me e OQEANIN E NDERGJEGJES.Ato jane lene te lira te evoluojne ne menyre natyrore nepermjet eksperiences, megjithese secili prej tyre mbetet i varur prej BURIMIT.

Universet , njesoj sikur te gjitha krijimet tjera, jane te perbera nga dimensione te shumta dhe secila prej tyre ka versionin e saj te hapesires dhe kohes.
Ajo ēfare ne quajme kohe ne kete planet, eshte shume e ndryshme nga ajo e frekuencave tjera.

Njesoj si dielli i cili eshte mendja qe udheheq sistemin diellor, mendja e galektikes udheheq sistemin e galaktikes dhe mendja Universale udheheq sistemin e Universit.
BURIMI eshte mendja qe udheheq te gjithe krijimin.


Ne fakt oqeani i ndergjegjes te cilen e quajme Krijim ose Zot, ka shtresa te pafund evoluimi apo valesh.

Fuqine qe ne e quajme Zot nuk eshte nje burre me mjekerr i ulur ne nje fron.
Ndergjegja e tij eshte krijimi."

David Icke
avatar
Jon

1233


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

i nderuar jon

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 10.12.11 19:06

Jon shkruajti:Meqe e keni permendur David Icke po sjelle nje shkrim te tij nga libri "Robot's Rebellion" qe pak a shume tregon pikepamjet e tij rreth Zotit apo siē preferon ta quaj Krijimi:

"Shpeshhere kur diskutohet per origjinen e Zotit, njerezit e gjejne veten papritur perballe pyetjesh te cilave asnjehere s’i kane gjetur dot nje pergjigje : »Kush e krijoi Zotin ? », « po ai qe krijoi Zotin, nga kush u krijua » dhe kush e krijoi…

Une besoj se ajo ēfare ne sot quajme KRIJIM, dikur ka qene thjesht nje zbrazeti e fuqishme.Ne nje moment te caktuar, te pakten nje pjese e kesaj zbrazetie u ndergjegjesua dhe u be e vetedijshme.

Kam ndegjuar per disa shkencetare qe jane pa paragjykime te cilet kane dhene disa shpjegime te bazuara ne matematike dhe ne fizike se si kjo mund te kete ndodhur por, te vetmen gje qe mund te them me siguri eshte fakti se kjo ka ndodhur.

Kete ndergjegje origjinale do ta quaj « BURIMI ».

Gjate nje periudhe te pakuptueshme te cilen ne e quajme kohe, BURIMI i ndergjegjes filloi te eksperimentonte potencialin e tij te krijimit.
Nepermjet fuqise se mendimit, krijoi pikepamje te tjera dhe teritore te pafund, ku mendja e tij eksperimentale dhe mesoi.

Midis tyre ishte edhe Universi yne, gjithēka qe ai permban, perfshi ketu edhe ne.Secili prej ketyre territoreve eshte perkatesisht i pavarur dhe vetfunksionues te cilet kufizohen me e OQEANIN E NDERGJEGJES.Ato jane lene te lira te evoluojne ne menyre natyrore nepermjet eksperiences, megjithese secili prej tyre mbetet i varur prej BURIMIT.

Universet , njesoj sikur te gjitha krijimet tjera, jane te perbera nga dimensione te shumta dhe secila prej tyre ka versionin e saj te hapesires dhe kohes.
Ajo ēfare ne quajme kohe ne kete planet, eshte shume e ndryshme nga ajo e frekuencave tjera.

Njesoj si dielli i cili eshte mendja qe udheheq sistemin diellor, mendja e galektikes udheheq sistemin e galaktikes dhe mendja Universale udheheq sistemin e Universit.
BURIMI eshte mendja qe udheheq te gjithe krijimin.


Ne fakt oqeani i ndergjegjes te cilen e quajme Krijim ose Zot, ka shtresa te pafund evoluimi apo valesh.

Fuqine qe ne e quajme Zot nuk eshte nje burre me mjekerr i ulur ne nje fron.
Ndergjegja e tij eshte krijimi."

David Icke
ne rradh te par faleminderit per postin me te bukur ne kte forum pra posti me i bukur eshte posti i jot edhe un i kam dhene vleresimet maksimale desha te thoja dicka per krijimin e zotit zoti nuk u krijua as nuk ka krijues zoti ka egzistuar pergjithmone por mendja e njeriut nuk e percepton dot sepse zoti na ka dhen inteligjence vetem per tju pershtatur ambjentit ku ne jetojme ai eshte i pafund ai eshte i pranishem ne te gjith universin e pafund ja pra ky eshte zoti klm edhe mos harro kur te gjesh prap info per andromedanet mos harro posto prap se mezi po pres ta lexoj tung klm
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Jon

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 14.01.12 19:21

Jon sikur te na gjeje prap informacion se dua te lexoj do na beje nder
avatar
Ushtari i krishtit

345


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi